Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

hep söylüyorum hep söyledim. çocuklara toprak vermeyin. nasıl bugün ferrari verince gidip şarampole yuvarlıyorsa o gün de koca düklüğü şarampole yuvarlıyorlar.

ee ne veriyon şehir falan mı? ben bi de ölmeye yakın hisettiğim zaman bütün düklük ünvanlarını falan adayıma veriyorum Honoru artsın diye bu mantıklı bir hareket mi? vermeyince çünkü onları devralsa bile sıfır honor ile başlıyor.

bir de assasination attempt başarısız olduğunda lose -50 piety falan diyor sadece ama herhalde sadece o kadar değil? orda bi portreler çıkıyor onlarla da relation düşüyor herhalde ne kadar düşüyor?

ben bohemia ile başladım, holy roman empire savaştayken ben de onlara savaş açıp özgürlüğümü kazandım. hala claimleri var gerçi de genç bir imparator var başında ilişkimi diplomasi ile 50-60 civarına çıkardım saldırmaz artık diye umuyorum. bu adam gidene kadar toplarlanırım sonra bir de claimi kaldırmak için savaşırım diye düşünüyorum. holy roman empire coşmuş durumda şuan intrigue ile başına bile geçmek istemem o kadar büyüdü çekilir çile değil. o yüzden bende ayrılıp kendi mütevazi krallığımla münafık paganlarla savaşmaya karar verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

çocuktan zerre ümidim yoksa ve çok çocuk varsa kadın hükümdarla evlendiriyorum benim derdim olmaktan çıkıyor heh. çocuğu varis olarak görüyorsam ve kesin eminsem (artık çocuğum olmuyorsa) o zaman bir düklük veriyorum nasılsa gene kasaya dönecek diye. ama toprak vermeden önce evlendiriyorum mutlaka hepsini. kendileri eş seçemiyor düzgün.

elective gidiyorum zaten ki her şekilde durumu kurtarma şansım olsun. oğlumu italya kralı yaptım tiranın teki oldu, habire iç savaşlarla isyanlarla boğuştu. hoop direkt değiştiriyorum veliahtı çünkü başa geçse infilak eder ülke.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ee ne veriyon şehir falan mı? ben bi de ölmeye yakın hisettiğim zaman bütün düklük ünvanlarını falan adayıma veriyorum Honoru artsın diye bu mantıklı bir hareket mi? vermeyince çünkü onları devralsa bile sıfır honor ile başlıyor.

Ben sirf o yuzden veliahda dogar dogmaz dukluk veya kontluk veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha benim başıma efsane bir olay geldi. artık 50-60 yaşlarındayım bi tane oğlum vardı baya da iyi statlar falan evlendirmeyi unuttum ve düklükleri verip aday gösteridm falan. sonra bir baktım oğlan gay, daha kötüsü kendi seçtiği kadın da eşcinsel totalde -%30 fertility sdf. direk krallığın sonu sdfd. neyse ki sonra seçim sistemini değiştirme plotuna girmiş aptal aday olmasına rağmen. herşeyini elinden alıp benim senin gibi oğlum yok diyerek hapse attım ve en güzeli de yeni bir oğlum oldu bu yaşta nasıl bir azimse sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben kafayi yiyicem hispania imparatorlugunu kurdum max crown authority var ustune bi krallik haric hepsinde max bi tanesinde maxin bi alti (high galiba) var ama herkes birbiriyle savas halinde. Nedir bu ya sinir oldum onun yuzunden yeni kurdugum imparatorlugun secim sistemini degistiremiyorum. 2 tane duk var high olanda kabul etmediler bi turlu o kadar arttirmama ragmen iliskilerimi
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ahaha benim başıma efsane bir olay geldi. artık 50-60 yaşlarındayım bi tane oğlum vardı baya da iyi statlar falan evlendirmeyi unuttum ve düklükleri verip aday gösteridm falan. sonra bir baktım oğlan gay, daha kötüsü kendi seçtiği kadın da eşcinsel totalde -%30 fertility sdf. direk krallığın sonu sdfd. neyse ki sonra seçim sistemini değiştirme plotuna girmiş aptal aday olmasına rağmen. herşeyini elinden alıp benim senin gibi oğlum yok diyerek hapse attım ve en güzeli de yeni bir oğlum oldu bu yaşta nasıl bir azimse sdf

gay olunca sorun olmuyor fazla ya, o şekilde 11 çocuk yapmışlığım var sdf

sayfa başına gelmişiz sakat yorumla
Sosyal ağlarda paylaş

oh be hre lollard olup papalıgı almıştı iç savaş çıkınca çöktüm hemen topraklarına papalıgı aldım geri verdim papaya
bi de öldürdüm üzerine eski papayı şimdi ayda 0.1 otorite geliyo diplomasisinden + benim holy warlar var
yine yükseltirsek otoriyeti düzelir mi heresyler geri yavaş yavaş?
oyunun bitmesine de 100 yıldan az süre kaldı gerçi

bi de son olarak imparator olunca elimdeki krallıkları dağıtmak zorunda kaldım elective monarcyden dolayı

şimdi vassallar sürekli savaşıp duruyolar birbirleriyle krallıklar içinde ameleler otoriteyi düşürdüğü için

alabilicegim bi önlem var mıdır bununla alakalı?

bi de erkek çocugum olmuyo 3 nesildir

kraliçe koymak zorunda kaldım bi öncekinde
2 çocugu oldu kız biri öldü biri şimdi kraliçe

onun da bi kızı var bi türlü oğlan doğurtamadık ya

her vassaldan -20 yiyoruz female ruler ve heirden dolayı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...