Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

nordlydian said:

1920 - 1080p oynuyorum 24 inc ekranda yazılar karınca duası gıbı zaten gozler bozuk iyice kor olucam. cozunurlugu de dusurmek ıstemıyorum optionsda da bulamadım bir çözüm. modu falan var mıdır bunun? bir de türkçe yaması yok ama en azından oyun sözlüğü gibi birşey olsa süper olurdu.

Window modu - Google Translate tek seçenek :D

Çözünürlükte pek bir şey yok o yüzden istediğin kadar düşürebilirsin.

640 580 işle 2200 1680 arasında pek bir fark yok kanımca.
Sosyal ağlarda paylaş

Alfred said:

Sam said:

of sword of islam'ı alan kafama osurim tekrar, %75 indirimde hemen meh.

Bu firmaya ciddi ciddi sövmeye başlayacağım.

Bu yediğim 8 kazık aynı oyun için :D... Taksit taksit DLC çıkarıyor alıyoruz sonra %70 %80 indirim çakıyor 1 ay sonra.

hayır oynanıcak hala gelmesi oyunun zaten indirim zamanını buluyo en az
Sosyal ağlarda paylaş

2. oyunumu anadolu selçuklularla oynuyorum da decadence olayı harib saçmaymış.

ulan 11 tane erkek çocuğu koymuş kılıç arslan şimdi 5 yaşındaki bebe tahta geçti nasıl olduysa 99% decadence var sdf

üstüne bir de oyunun başında anadolu'ya crusade geldi yarısını kaybettim.

kafirlere invasion yapıyorum benim beyler isyan edip puştluk yapıyo falan valla darlandım.

macaristanla ne güzel faceroll oynayıp süper güç olmuştum heh
Sosyal ağlarda paylaş

ck yi ben bikaç sene önce oynamıştımda o baya baya baya zordu.Bide toprakları sen dağıtamıyodun onda sanırım mesela crusade yapıp kudüsü almıştım bütün vassallarıma toprak gitmişti falan.Bide evlenmek istediğinde teker teker arıyodun öle bi liste gelmiyodu sanırım önüne.Claim olaylarıda daha sıkıydı sanki.

ck2de holy roman emperor veya fransa kralı olduktan sonra direk easy mode.

Kontluktan bile dük olup ardından bikaç küçük hareketle Kutsal Roma imparatoru seçilmek zor deil.Bide doğru claim alıcak şekilde evlendirince adamı amca oğlunu macaristan kralı kardeşi polonya kralı(öldürüp bi diğer uzak akrabaya)kendi adamını anası vasıtasıyla fransa kralı kızını bizans imparatoriçesi(seniority lawdan yararlanıp onu öldürüp bizans imparatoru) en sonundada elective law u kaldırıp babadan oğla sistemini oturtunca tek adamla eski romayı tekrardan kurmak mümkün.Elindede sadece 8 tane vassal krallık tutup sırf onlarla alakadar olup heirlarını eğitince hiçbizaman olayda çıkmıyo çok çok büyük bi aksilik olmıyınca.Olursada dayıyosun gifti titleı yalakan oluyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

_ILuVaTaR_ said:

zaten bence zor olan kral imparator falan olmak değil ki, kral öldüğü zaman ülke parçalanmadan elde tutmak hehe

Vassalları düzgün dağıtınca oda çok sorun olmuyo aslına bakarsan.Bikaç patch önce imparatorluklar krallık kuramıyodu.Artık kurabiliyolar veriyosun krallıkları content humble adamlara saf saf takılıyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Dün 7 saat aralıksız oynadım,tooltipler icinde boğuldum resmen,neyse hemen şimdi sorularıma geciyorum:

-vassal larımı bazen değiştiremiyorum,transfer vassalage e basıp başka birini seçtiğimde aylar gecmesine rağmen hiçbirşey olmuyor?

-Oyuna oğuz beyi olarak başlamıştım,3. yılda komşu ülke zart diye savaş ilan edip eyaletlerimden birini aldı.De jure ducal claimi açıldı o eyalet için amma hiçbir şekilde savaş ilan edemiyorum o şehir için ,15 yaşında bi velet var şehir yönetiminde,"xxx of emba is indepent" yazısı var declare war yazısının altında bu ne oluyor tam olarak?

-Komşu ülkeler ağzımı burnumu kırmaya başlayınca ,selçukluların vassalı oldum,ülkemin ismide selçuklu olarak gözükmeye başladı doğal olarak, sonra "godarzid" olarak değişti ve şuan selçuklular ile savaş halindeyiz?

-Council e yeni birini atadığım an işi gücü bırakıp vassalı oldugum ülkenin topraklarına gidiyorlar birde council deki imam pozisyonu boşta ve atayacak adam yok :),bunu nasıl hallediyoruz?

-Son olarak şehir isimlerini aratıp map de görmenin kısa yolu var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Dün 7 saat aralıksız oynadım,tooltipler icinde boğuldum resmen,neyse hemen şimdi sorularıma geciyorum:

-vassal larımı bazen değiştiremiyorum,transfer vassalage e basıp başka birini seçtiğimde aylar gecmesine rağmen hiçbirşey olmuyor?

-Oyuna oğuz beyi olarak başlamıştım,3. yılda komşu ülke zart diye savaş ilan edip eyaletlerimden birini aldı.De jure ducal claimi açıldı o eyalet için amma hiçbir şekilde savaş ilan edemiyorum o şehir için ,15 yaşında bi velet var şehir yönetiminde,"xxx of emba is indepent" yazısı var declare war yazısının altında bu ne oluyor tam olarak?

-Komşu ülkeler ağzımı burnumu kırmaya başlayınca ,selçukluların vassalı oldum,ülkemin ismide selçuklu olarak gözükmeye başladı doğal olarak, sonra "godarzid" olarak değişti ve şuan selçuklular ile savaş halindeyiz?

-Council e yeni birini atadığım an işi gücü bırakıp vassalı oldugum ülkenin topraklarına gidiyorlar birde council deki imam pozisyonu boşta ve atayacak adam yok :),bunu nasıl hallediyoruz?

ve 7 saatte çözemedin mi? :(

2) savaşı direk başka ülkedeki düke konta açamıyosun liderini bul ülkenin orda clainler çıkar ordan açıyosun
atayacak adam yok derken nedir yani bastıgında adam değiştirme yerine kimse çıkmıyo mu?
yoksa eger kimse:
search kısmından yakınından bi adam bul matrilinear evlendir kendi courtundan biriyle geliyo işi gücü bırakıp yanına onu atarsın direk
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

-transfer vassalge niye yapıyorsun ki? toprağı olmayan adama düklük vermeye çalışıyorsundur belki?

- hata etmişsin oğuzlarla başlayarak. batı avrupadan başla daha kolay öğrenirsin. savaş ilan edememenin sebebi adamın aldığı toprağa koyduğu vassala savaş açmaya çalışıyorsun ama oyunun dediği gibi adamın independent olması lazım yani onun liege'ine açıcaksın savaşı.

-senin üstüne bir beylerbeyi koyduysa o isyan çıkarmıştır sende onun vassalısın diye girmişindir. godarzidde liege'inin mekanıdır sanırım.

- council ekranından ayarla işte ne yapmasını? imam lazımsa piety ile imam çağır courtuna intrigue ekranından.

- var. minimapta küçük bi ok var kavisli ona bas.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...