Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

en rahat ettiğim sey adam gibi iki kardese paylaştırdığım toprak oldu.

3. dallama cıktı sorun cıkardı ama iki kardesten biri, hem kardesine hem yiğenine destek oldu omuz verdi.

kah kafir bizans itlerinbi bitci, kah dönek karaman oğullarını desti.

kısmet meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

arkadaş leon aldım yok castille aldım yok aragon aldım yok ispanyada aklımı aldılar ya ayar oldum en sonunda dark side'a geçip endülüs müslümanı alacam

Öğrenene kadar Leon ile bir kaç kez oynadım.Şuanda oynuyorum ve en büyük krallık benimki Castille bende şuan, Navarra torunuma kalacak yakında onuda alırım.Zorda oynuyorsan bilemem de öyle aşırı zor değil büyümek. Müslümanlar deli gibi saldırıyolar ilk başta onları atlatırsan zaten toprak alabiliyorsun sonradan. Tavsiyem genelde ispanyaya haçlı seferi oluyor o zaman hemen saldır alacağını al çekil.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

kardeşine asla toprak verme hacı altın kural :D ne hrıstiyan ne müslümansan

Abi ben dedim.Fransada Toulouse veya Aquitaine olarak başlıcan(ki Toulouse olarak başlayıp Aquitaine heiri olan tek kızla evlenip birleştirebiliyosun ikisini)Ama en kısa fırsatta kültürünü değiştirip İberyali olmak lazım yoksa İspanya imparatorluğu kurulmuyo.

Buarada siz siz olun sakın ha gidip republicleri almayın.Wrong goverment -30 relation bonus alıyorum adamdan diye gidip vassal kralıma verdim kontrolünü.Şu oyuna başladığımdan beri ilkkez bi vassal için kendimi kötü hissettim adamın krallığı çöktü resmen isyandan
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

arkadaş leon aldım yok castille aldım yok aragon aldım yok ispanyada aklımı aldılar ya ayar oldum en sonunda dark side'a geçip endülüs müslümanı alacam

kardeşlerine plot hazırla, onlara tatlı sürprizler yap. İki kardeşine plot hazırlayıp öldürürsen iki krallık da otomatik olarak sana geçiyor en başta. Özellikle Leon'u seç Leon krallının ana trait'i Illusive Shadow, haliyle intrigue yüksek o yüzden özellikle tavsiye ediyorum, İspanya İmparatorluğunu kurmak baya kolay, zaten en başında başladığın için vassal'lar ekside oluyor onlara karşı plotuna gift göndermeden direk katılıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya kardeşe toprak vermekte değil sorun, oğluna veriyorsun ama ileride kardeş oluyor. toprağını da geri alamıyorsun bütün vassalara relation hit deli gibi. çok dandini.

bizans tahtını da usurp edemedim sanırım bırakıcam müslümanları. çok anlamsız çünkü kuracak imparatorluk yok türk olarak. şaka gibi.

yok bizans'ı ne usurup edebiliyorum ne create, illa ortodoks karakter istiyor. arap ve pers imaparatorlukları da kendi kültürlerini istiyor. saçmalığa gel.
Sosyal ağlarda paylaş

rum/anadolu selcuklu anadolu krallığı kurabiliyo, ordan zoralsam greek'ifeth etsem byazntine usurp edemiyomuyum şimdi?

bide sey aabrtı olmus, kılıc alıiyle oynuyodum dedemin dedesinin dedesinin dedesi selcuk han'dan akrabam ömründe anadoluya gelmemiş etmemiş, 4 snesildir claipin vasallığını yapan adam diyoki toprak vir.

desendance olmus %98. hesapta bi amcam var bide cocuğum.
Sosyal ağlarda paylaş

yok edemiyorsun, pers kültürünü en azından bir nesilliğine kabul edip pers imparatorluğu kurmak dışında seçenek bırakmamışlar türklere. imparator olmazsan da tek sultanlıkla devam etmen lazım çünkü aynı anda başka krallık ünvanın varsa o bölgenin bütün valileri relation hit alıyor.

evet decadence sistemi çok kötü, bayağı elden geçirilmesi lazım. abartı moğol istilası cb'si vermeselermiş müslümanlara ama doğru düzgün oynanabilir olsaymış keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

iran'ı gaznevilere, suriye'yi mengüceklere, mezopotamya'yı abbasilere bırakıp bizans'ın topraklarına anadolu sultanlığı olarak geçtim, en son oğlum süpermen stat ve trait'li oldu (üstelik açık tenli lol) diye şimdi ona tahtı bırakamıyorum önceden melik şah'a iki beylerbeylik verdiğim için. sıkıldım kapattım. yarın düşünücem heh.
Sosyal ağlarda paylaş

yok selçuklularla da çok yordu decadence, başka ülkelerde bırakınca sülalenin kalanını kurtuldum sanırım onlardan.

ama oğulları ne yapacağım bilmiyorum yani, çekilecek bir eziyet değil HER hkümdar değişikliğinde bütün kardeşlerle savaşa tutuşmak. çooook çok yorucu ve sıkıntılı müslümanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşlere vermiyorum ki, oğullara veriyorum mecbur. onları atamıyorsun hapse. ufacık beylik, tımar filan verirsem beğenmiyor oyun sistemi, az verdin diyor basıyor decadence'i. sanki bir manisa sancağıyla yetinememiş osmanlı şehzadesi var da. sonra baba ölünce kardeşlerde toprak oluyor. e haliyle onlar da salak değil öyle alamıyorsun hepsini topraklarının çıngar çıkmadan.

ki bu ilk eş harici HERKESİ celibate seçtiğim halde. hatta daha da abartıp veliaht olmayan bütün oğullarımı da 2-3 celibate'larla evlendiriyorum ki torun doğmasın. gamey taktiklerin zirvelerinde gezinerek yani bu kadar sıkıntı. ai gibi şerefli oynasam ülke 50 yıla dağılır.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sorun şu, decadence olayı kardeş kavgasını zerre yansıtmıyor. decadence böyle "işsiz güçsüz gezelim alem yapalım" kafasını simüle etmeye çalışıyor güya ama orada da saçmalama var.

yani benim yeğenimi babası işsiz bıraktı diye neden hayali bir rakam ordumun iradesini zayıflatıp, vergi gelirimi düşürüyor, sonra da moğol istilası prototipi yolluyor üzerime? saçma yani bariz.

bayağı bildiğim faceroll hrıstiyanlar, burada iyi tamam invasion filan op cb'ler var da hep böyle genişle, dev gibi ol sonra çök mantığı üzerine kurulmuş. bizim türklerin 100 yıllık devletlerini simüle etmeye çalışıyor ama müslüman dünyasının tek örneği bu değil ki. bizimkiler yerleşik düzeni, kültürünü tam oturtamadı osmanlı'ya kadar diye öyle dağıldı sağdan soldan etkenlerle, bunu bütün bir müslüman mekaniği yapmaya gerek yoktu.

ve yani decadence penceresi seyretmekle geçiyor devamlı oyun çünkü bir anda hayvan gibi decadence hitleri yemiş oluyorsun 3-5 farketmesen 16'sına basan yeğeni. şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yau bisürü karakterle the lionheart titleını almaya kastım olmadı gittim Castille tyrantıyla the cruel a falan kesin gözüyle bakarken the lionheart aldım sdfs.Adamla 3 kardeş bitane akraba ve bütün kont-dük vs.ne varsa kestim banishledim -250 tyrant alıyodum en son kimsede toprak bırakmadım bi oğluma düklük verdim tyranttan -relation yemiyo diye.Ama İspanyada böle yapmak lazımmış diplomasi yaramıyo adamlara lol
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...