Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Kralımı ilk evlendirdiğim hatun HRE nin yarısına heirdı.Alakasız bi count plot düzenleyip hamileyken öldürüverdi.Tamam dedim olur öle şeyler devam ettim.Kralın yaşı geldi 34e heir başka aileden dedim evlendiriyim benim kralı neyse evlendirdik bitane dükün kızıyla.Sonra bi baktım Fransa kralının sadece 3 kızı var ve hepsi boşta.

Papaya koştum hacı bizi boşa yürümüyo bu iş dedim.Yok olmaz dedi.Peki dedim bizde yöntem çok.Plot düzenledim benim hatuna buarada da fransız kız yabancıya gitmesin diye benim paçoz 78 yaşındaki amcamla evlendirdim nası olsa kuş uçmaz o yaşta çocuk mocuk doğurtamaz diye.Bizim salaklar plotu devreye sokana kadar karım bitane oğlan doğurdu.Neyse bi reload çakıyım dedim.Bu sefer kız doğurdu.Tamam dedim işler güzel gidiyo bi bakalım şu fransız kız napıyo.Şaka gibi ama bizim 78 yaşındaki paçoz ikiz doğurtup nalları dikmiş.Ne diyimki abi şimdi ben bu işe.Gider ayak son paçozluğunuda yaptı herif...
Sosyal ağlarda paylaş

selçuklularla oynayayım biraz dedim de öeh, hak verdim yapay zekanın ısrarla çuvallamasına. alp arslan'da muazzam trait cümbüşü olmasına rağmen ilişkileri düzeltip ordu toplayana kadar amma uğraştırdı. oyuna 15k orduyla başlıyordu, 25k'ya çıkardım da dur bakalım.

hre ile oynarken arkadan fatımiler bıçakladı selçuklu'yu, dukas'lar kazandı savaşı lol. zor yani, bu yamada güya çoşturdular diyorlar da alakası yok. şiilerle sünniler bibirini yiyor, hrıstiyanlar hep kolkola.
Sosyal ağlarda paylaş

realm boyutu büyüdükçe katlanarak artıyor modifier, onu azaltmak için demesne ufaltmak gerekiyor ama o da yapmayacağım tek şey çünkü oyundaki tek gerçek güç her zaman kendi toprağın.

oğullarımı kesemiyorum da, tımarlık beylik filan versem de yetmiyor illa beylerbeylik lazım. başkasından almak istesem bu sefer vassal opinion lowered.

10$ verdiğime üzüleceğim sanırım, çok kasıntı. gırnata şeyhliği oynamak için almadım sonuçta meh.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi müslümanlar daha fazla askerle daha iyi teknolojiyle istediğin çocuğu penaltı yemeden atıyabilme casus belli istemeden dilediğine dalabilme ve bisürü daha avantajla başlıyo dengelemek için yapmışlar işte gerçi her oyunumda persli bi herif gelip hem halifeliği hem pers imparatorluğunu alıyo lol.

Buarada müslüman oynamak isteyenler daha çıtır biyer istiyosa İspanyada başlıyabilir.Endülüs kültürü olanlarda kurabiliyo İspanya imparatorluğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

işte dengeli değil, o kadar casus belli koyacaklarına daha ayarında yapmaları lazım. müslüman deyince moğolla karıştırmanın alemi yok. hrıstiyanlardan daha çok savaş yapmıyordu ki müslümanlar. zaten devamlı savaş yapmanın da bir anlamı yok bütün parayı levy'lere yatırıyorsan. bir duralım bina dikelim filan ama yok, neymiş sınırdaki her yere savaş ilanı varmış ama decadence.

nasıl bu kadar kötü bir sistem düşünüldü tasarlandı cidden merak ediyorum.

hayır bir de ne ayarı ne uyarı yok, devamlı decadence penceresinde geçiriyorum oyunu. birileri kah decadence veriyor kah vermiyor, kah az veriyor, kah çok veriyor. ne zaman vermeye başladılar görmüyorsun bilmiyorsun. biraz başka şeylere bakayım desem hoooop uçmuş gitmiş decadence, bir bakıyorum yeğenler 16'sına varmış babaları sallamıyor filan.

valla mümkün olsa steam'den refund kesin isterdim. hiç çekilecek kahır değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...