Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Alfred said:

Yau aldım musul beyler beyliğini :D. Kendimi yarattım 4 kadınla evlendim!!! Beylerbeyim 20. yılında 14 Ogul 12 kız evlad sahibiydi. Öldüğünde -312 prestij vardı!!! Herkezle aram kotuydu.

2. Oyunumda Beyler Beyim. 5 karısı vardı 4 ü kısır. 4 oglum oldu. 4000 prestijle hayatını kaybetti.

Bu minimum 3 kadınla evlenmek kıyamete goturuyor. Open succesion law da ogullarına toprak versen bir dert vermesen 2. dert. Bir denge şartı lazım yada 1. karılar dışında butun kısırları toplamak lazım. (Prestij boom.

Yok be bence çok dert değil. Dekadanlığım genelde yüzde 0 ile 3-4 arası değişiyor daha fazla çıkmasına izin vermiyorum. Bol bol kardeş katli ile olay çözülüyor. Gerçi bi ara o kadar çok adam kesmişim ki aileden bi baktım heirsiz kalmışım sdfssfds
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar bela gibi ya ortalığı silip süpürdüler kısacık sürede. Harezmde caddelerden kıpkırmızı kanlar, yakıp yıktıkları royal kütüphanemdeki kitapların simsiyah mürekkepleri aktı :(

Mangyshlak'a kaçtık bizde oranın şefi olduk şimdi. sevdi heralde beni ya han hazretleri marshalı yaptı ama moğol yöneticiler atıyor etrafa. benim şefi olduğum yere de bi tane mayor atadı ama hapsedip banishledim, 1k da para çıktı adamdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi oyun şu evlendirme işinde çok feci feyk atıyo ya.Gittim büyük oğlumu Flanders düşesiyle sözledim sonra yaşı gelince evlenelim diye mesaj geldi ok e bastım bi baktım matrilineal evlenmişler.Oğlum olduğu için plotta düzenliyemiyorum.Neyse sonra karısı öldü bizim torun Flanders dükü oldu benim büyük oğuluda bishop yapmışlar onun için Heirlıktan düştü.Kralım öldüğü an oyun biticek ve 4 tane krallık var elimde elective e falanda geçmek istemiyorum bütün oyun zehir oldu napıcam bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse allahtan ingiltere kralı sağolsun savaş açtı Fransaya benim velette esir düştü.Nası olduysa plot düzenleme opsiyonu aktif oldu verdim çocuğun eline zehirli yılanı..Yanlız İspanyada Krallık yönetmekte ne zor iş arkadaş 7-8 tane krallık var elimde yok aragon yok portekiz yok leon yok aquitaine bütün vassallar kral olmak istiyo -20 yiyorum bütün düklerden.İmparator olsamda verip kurtulsam şunları meh

Bide nası oldu anlamadım ama Selçuklular ve Mısırın çoğu tek toprağı bile olmayan persli bi adamın eline geçti ''the Conqueror'' ünvanı almış adam ama anlamadım nası becermiş.Yeni çıkmış çünkü adam belli kendinden önce ailesinde biri yok.Hala dahada o kadar toprağa rağmen Bizans sapasağlam yerinde duruyo
Sosyal ağlarda paylaş

benim oyundada oldu o selçuklular pers imparatoruydu sonra conquerer title'ı alan bi eleman ele geçirdi imparatorluğu. halifelikte böyle 2-3 kere el değiştirdi bende. ben bıraktım ama o oyunu artık gg oldum çünkü yüz yıl boyunca moğol vassallığı oynanmaz hacı höt diyemiyorsun adama zaten bi milyon askeri var sdfs

spain imparatorluğu çok cazip ama 1.0dan beri beklediğim bi özellikti bu gece artık yeni ispanyada başlarım. nerede başlayayım?
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim ev sevdiğim şuanki oyunumdada yaptığım Toulouse dükü olarak başlayıp aşşa doru inmek.Zaten Barcelona düklüğüne bi iki claimant alıp savaş açsan bizim müslümler iki dakkada indiriveriyo ispanyadaki kralları.Bide ingiltere kralıyla falan ally olunca çatır çatır alıyosun ispanyayı.Diğer İspanya krallıklarıyla çok zor oyun müslümanlar rahat bırakmıyo ama Toulouse veya Aquitaine olunca güzelce hazırlanıp dalabiliyosun
Sosyal ağlarda paylaş

BlackSheep said:

Valla benim ev sevdiğim şuanki oyunumdada yaptığım Toulouse dükü olarak başlayıp aşşa doru inmek.Zaten Barcelona düklüğüne bi iki claimant alıp savaş açsan bizim müslümler iki dakkada indiriveriyo ispanyadaki kralları.Bide ingiltere kralıyla falan ally olunca çatır çatır alıyosun ispanyayı.Diğer İspanya krallıklarıyla çok zor oyun müslümanlar rahat bırakmıyo ama Toulouse veya Aquitaine olunca güzelce hazırlanıp dalabiliyosun

yok o iş kötü ya fransız vassalı olmam hayatta sdfs
ispanyol bi abimizle başlayayım yada güzel bi dynasty yapayım kendime
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ozaman Barcelona düklüğü veya Castille diğerlerine göre biraz daha güçlü ama genede çok zor artık müslümanları altetmek çünkü nerdeyse o bölgedeki bütün müslüman krallıklarla savaşıyosun.Ama holy orderlar çıkınca rahat oluyo

İspanya imparatorluğu diyede göstermiyo yani krallık kurarken yaptığın gibi gereksinimlere bakıp create yapıcak bi yer bulamadım ben
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

doğuda oynamanın tek yolu o zaman imparatorluk alıp moğollar gelince stacks of doom tadında adamları ezmek yoksa imparatorluk altındaki hiçbi adama şans tanımıyorlar kral mral farketmiyor max 10k ya falan karşı 50k ile giriyorlar :D

Stack of doom yapmak da sorun. Arabistan collerinde ben attrition yemeyeyim diye maksimum 7K buyuklugunde ordularla dolasirken, mogollar attrition yemedikleri icin 30Klik ordularla dolasiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...