Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

steam'de geri dönüş olmadığndan, 1.04c için gittim fakir versiyonunu buldum, eski save'den devam ediyorum, 20 yaşında taht'aa geçtim, sürekli savaşarak 25 yaşında bağımsızlığımı aldım, 35'inde cennet krallığını, 40'ında da HRE'yi fethettim, sırada fransayı almak var hehe.

Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

kendini kaybedemiyicen çünkü biraz saçmalamış oyun
bi müslüman ülkeye giriyosun 8 tane daha müslüman da savaşa giriyo
rezillik

En beğendiğim özellik bu benim :D

Oyle Hristiyan ülke rahat rahat gelcek alacak Kudusu çok yalan ki hala çok kolay çünkü karşında 8 ülke ama 45 tane hristiyan ülke oluyor yanında.Yada benzer durumda bir müslüman ülkenin napoliyi felan alması zor olmalı gerçekten zor.
Sosyal ağlarda paylaş

Caladorn said:

create new vassal deyince atanan bishop/mayor/baron falan yeni doğmuş bebek statlarıyla geliyorlar 0/1/0/0/2 falan, keza invite holy man/noble to court ile gelenler de aynı, abv paradox...
ai de aynı mı diye bakınca sonuç; statlar şahane QQ

hiç değilse intrigue ile çağrılan holy man/noble statlarını düzeltmek için;

decisions klasöründeki "employment_decisions" içinde "female = no" satırının altına "age = 17" ekleyin.

Here's the change log for the hot fix (v1.05c):

- Fixed a bug with some randomly created characters getting 0 base skills
- Fixed a bug with war contribution score not always being given from occupied Holdings
- You no longer gain intrigue for succeeding with murder plots
- AI: Revolters now a bit smarter about when to pick the Independence CB
- AI: Adjusted down the Crusade joining a bit more
- Increased the delay between Crusades
- Exported REVOLT_DISTANCE_FACTOR, REVOLT_OTHER_INDEP_RISK and REVOLT_OTHER_INDEP_RISK_CAP to defines
- You can no longer start military type plots against someone you have a truce with
- Fixed a bug where children born after the father had died would themselves immediately die
- AI: Should not revoke titles off vassals while at war with someone big
- Rebellious vassals who do NOT seek independence will tend to keep the the peace while there are independence revolts going on
- Fixed a bug with a duel event (100411), where a ruler could banish himself

yeni hotfix geldi
sein bugı düzzeltmişler
Sosyal ağlarda paylaş

Caladorn said:

steam'de geri dönüş olmadığndan, 1.04c için gittim fakir versiyonunu buldum, eski save'den devam ediyorum, 20 yaşında taht'aa geçtim, sürekli savaşarak 25 yaşında bağımsızlığımı aldım, 35'inde cennet krallığını, 40'ında da HRE'yi fethettim, sırada fransayı almak var hehe.

Hersey iyi hosda karin cok cirkinmis :)
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Caladorn said:

Hersey iyi hosda karin cok cirkinmis :)

Hakkateen ole ya acil plot lazım karına :D
Sosyal ağlarda paylaş

1.05 ne kadar kötü bir yamadır ? Her tarafta isyan patlak veriyor. Dünyayı ele geçirmeme az kalmıştı,şimdi mesafeden ötürü herkes isyanda. - 50 mesafeden yiyorum - 30 culture'dan yiyorum. - 80. Bu - ler artı olsa dahi İsyan çıkma olasılığı artıyor. Lordla aramdan su sızmıyor +100 ama isyan riski %44 olacak iş mi ? Bu nasıl bir yamadır ?
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada, daha öncekilerin aksine son çıkan patch(1.05) önceki patchlerle baya bi uyumsuz, hatta benim save'ler açılmyor bile. Yanılmıyorsam senin problemin de bunla alakalı, yeni oyun yada 1,04 ile devam...
ölümler de baya bi artmış gibime geldi. 30'a varmadan ölüp duruyor millet, o değil ülkenin yarısını çoluk çocuk yönetiyor sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ölümler baya hızlanmış ama ispanya artık direk müslümanların eline geçmiyo 10 yılda ve selçuklu bizansı baya ağlatıyo.Crusade sistemide hoşuma gitti.Tarihteki 1.haçlı seferine daha uygun sonuçlar çıkıyo.Bana göre gayet güzel bi patch oldu şu hotfixlerle birlikte
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

bu isyanlar beni çıldırtmak üzere başkenti nereye koyarsan koy en az 6 düklükten %68 distance yiyorum.Ne anladım ben bu işten.
Yaptıkları son yama tam bir çin işkencesi olmuş. Bizansta isyan çıkmıyor,benim topraklar ise tito'dan sonra ki yugoslavya gibi

2 gün kadar önce 1.05d çıkmış;

> A very high opinion of the liege now has a greater effect on reducing the revolt risk
> birtakım ufak düzenlemeler falan...

Oyun baya baya oturmuş durumda, yeni oyuna başlama vakti de, yarın pazartesi olmayaydı iyiydi tabi :p
Sosyal ağlarda paylaş

Caladorn said:

Kudüs'e haçlı çıktı, fransa benden neredeyse 2 kat asker yollamasına rağmen papa gitti toprakları bana verdi, 11 tane şehirden sadece 2 tanesinde threat var. benim başkent sevilla nere kudüs nere yahu

Olay yollanan ordunun buyuklugunde degil islevinde. Savasan, bolge ele geciren ulkeler daha yuksek puan aliyor. Hani ne bileyim, ordunun yarisi collerde attriton'dan telef olduysa pek faydasi olmuyor puana.

Bu arada ilginc bir bug farkettim. Galler olarak Iskocya ile savasiyordum, bu arada Araplar Ortadogu'daki topraklarimi ele gecirmek icin savas actilar. Bu ikinci savasa birkac Hiristiyan ulke daha katildi. Fakat Ingiltere sadece Araplarla olan savasima katilmis olmasina ragmen, Iskoclara karsi savasti.
Sosyal ağlarda paylaş

Caladorn said:

paparnoz said:

bu isyanlar beni çıldırtmak üzere başkenti nereye koyarsan koy en az 6 düklükten %68 distance yiyorum.Ne anladım ben bu işten.
Yaptıkları son yama tam bir çin işkencesi olmuş. Bizansta isyan çıkmıyor,benim topraklar ise tito'dan sonra ki yugoslavya gibi

2 gün kadar önce 1.05d çıkmış;

> A very high opinion of the liege now has a greater effect on reducing the revolt risk
> birtakım ufak düzenlemeler falan...

Oyun baya baya oturmuş durumda, yeni oyuna başlama vakti de, yarın pazartesi olmayaydı iyiydi tabi :p

iyide yine sıkıntı var,adam benimle aynı kültürden aynı dinden üstüne +100 ilişkimiz ama gel gör ki distance'den öyle bir penalty yiyorum ki olmaz olsun böyle şey 16 bin paranın yarısını ilişkiye harcadıktan sonra ne anlamı var. Millet Save Load save Load yapıyor diye saçma sapan bir yama çıkardılar,adamın kralı suikasta uğruyor hop load yapıyor sonra bakıyorum paradox forumlarına very easy modunda dolaşıyorlar. Öyle tabi ki kolay olur oyun. Her kralımı 80 yıl yaşatırsam zaten oyunda zorluk denilen şey olmaz.

Çok saçma bir sistem kısacası ulan adam beni sevmiyor tapıyor tapıyor,hem bana tapıp hem nasıl isyan edebilir,nasıl bir saçmalıktır bu ?
Sosyal ağlarda paylaş

ss koyun yahu görelim, tüm dünyayı mı fethettin anlamadım ben pek. bu 1.05d ile daha da arttırdılar işte opinion'ın bonusunu, eskiden max 50 geliyordu, şimdi 100 geliyor sanırım, +30 da din+kültürden geliyor. Kralın embesil falan olmadıktan sonra 50 diplomasi baya baya kolay birşey. + 30 din kültürü = 80.
kudüs-ispanya arası dahi 80 distance falan
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:
Her kralımı 80 yıl yaşatırsam zaten oyunda zorluk denilen şey olmaz.
abi oyuna bağlı bu biraz da. misal ben çocuk evlendirerek toprak genişletme yoluna gittiğim için kralın 30 yaşın üzerinde yaşadığı her sene boşa geçmiş gibi oluyor dsfsd. bi sonraki nesle geçse bir an önce diye kralı öldürmeye yönelik plotları öylece bırakmama rağmen 88 yaşına kadar yaşayıp "the old oluyor her kral 6515 çocukla dsfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...