Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Lasombra said:
Sam herife toprak vermesende gavelkind ile paşa paşa alıyo herif zaten.Zaten gidici olan toprağı vermiştim yani.Elective gitmek lazımdıda vassallarla aram bikaç tanesinin toprağı aldım diye kötüydü.
Bide bişey sorucam Carinthia dükü olarak başlayıp kaiser oldum Kudüsü aldım ama imparatorluk olduğum için kuramadım.Bende küçük oğla verdim ordaki bütün düklükleri mal gibi.(paso artislensede relationımızı 100ledim)Eleman kurdu Kingdom of Heaven ı deli gibi prestige kazandı.Şimdi herif ölürse onun puanları direk benim aileyemi ekleniyo puan ekranında?

Çünkü öle bişey warsa uzak akrabaları(claimleri düşmüş olanları)iyi yerlere getirmek baya puan kazandırır.Hem uzak akrabalar öle artislikte yapmıyo tam tersine same dystany bonusu alıyo sanırım?

her oyundaki ilk hedefiniz gavelkind'i değiştirmek olmalı en kısa sürede, diğer hiçbir şey onun kadar önemli değil. ama neyse, ben de sizin yaşadığınız sıkıntıları çektim çözüme ulaşana kadar. çözüm de elective law ve topraksız varisler. varisler siz ölene kadar para kazanamıyor olmalı.

hayır, o ölürse puanları varisine kalır. oyunda puan hep varislere kalır. hanedan skoru ise ayrı bir değer, o hanedanın yaşamı boyunca tuttuğu ünvanlarla alakalı.

uzak akrabalar da gene birbirini öldürüp kurutabiliyor ama gene de oğluma vermektense kuzene toprak veririm. aslında elective law varken hiç vermem çünkü same dynasty bonusu penalty'e dönüşüyor elective'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi zaten hre olduğum için elective law war ve acayip rahatım crown authorityi limited tan high a kadar rahatça getirdim.İsyan yok bişey yok elimdeki duchylerin çoğundan kurtuldum - relation olanlarında istediklerini yaptım.Farklı milletten olanlarada courtta yer vermeye çalışıyorum bide heirlarını alıp kendim yetiştirmeye çalışıyorum izin verdiklerinde.Zaten anti-pope sayesinde ambitious artislere basıyorum afarozu sonra idam.Tek hatam aileden bikaç kişinin toprak sahibi olması oldu.Oda paso gelip panpa beni kont yapsana beni bilmemne yapsana diye gelmelerinden bunalmaktan.

Bide bişey daha war.Benim vassallardan bohemia kralı macaristanı aldı sonra baktım bide polonyada claimi war polonyayıda ben dalıp aldım polonyada hre ye katıldı.Benim anladığıma göre bende toğrağı olan adam için biyer aldığımda hre ye katılıyodu.Aynısını hırvatistana yapmaya çalıştım courta bitane claimant çağırdım sonra kontluk verip daldım herifi kral yaptım.Ama hre ye geçmedi bu sefer.Anlayabilen warmı bu mekaniği?
Sosyal ağlarda paylaş

10 yıl kral olduktan sonra çocuklara filan toprak vermeden direk elective e çeviricez o zaman yasayı

de jure düklüklerinin tamamını mesela bi adama mı vermek daha iyi?
haritadan bakıp atıyorum galicia düklüğündeki 2 tane şehri de aynı adama mı vermek gerek?
bi de cuntylerin içindeki bishopicleri ve cityleri nası dağıtmak gerek? kimlere verelim?

crown otoritesini de minimuma mı çekmek gerekir? o zaman da adam çıkartamıyorum doğru düzgün

bi de kendime bi düklükten başka bi yer almıyım mı? county olarak?
Sosyal ağlarda paylaş

crown authority max, elective'den sonra ona abanın ama zaman alır.

de jure düklük topraklarını evet öyle verin, kimsenin kimsede gözü kalmasın.

bishopric ve city'ler önemli değil, zaten random adam seçiliyor, hanedan olayı yok. sağ klikle create vassal deyin gitsin.

başka dükün arazisinden toprak alma, gözü kalır. 2 tane düklük belirle güzel, onların her kalesi sende olsun. kale dik boş yerlere para biriktirip. iki düklük ünvanından sorun çıkmıyor. (elective'de çıkıyor gerçi elector title ise)
Sosyal ağlarda paylaş

ama x kişisine sadece a düklüğünü b kişisine sadece b düklüğünü mü veriyim?
yoksa x kişisine hem a hem de b düklüğünü verebilir miyim?

bi de mesela bi şehir sahibi adama düklük + topraklarını verdim adamda wrong government type yazıyo -10 bonus alıyo ilişkiye neden?

he düklük bizde değilmiş pis müslümanlardaymış galiba o sebeple
param olunca alırım düklüğü veririm adama
Sosyal ağlarda paylaş

Crusader Kings II (Sadece 5-8 Nisan arasi)-17.99$ - Steam'den aktif edilebiliyor.

http://www.amazon.com/Paradox-Interactive-40914er-Kings-II1/dp/B006ULENFG/ref=sr_1_1_title_0?s=videogames&ie=UTF8&qid=1333480908&sr=1-1

yarın indirime giricekmiş
allaaaeah

sırf armalar bozuk diye orjinal alıcam valla çok sinir ediyo
ispanyadaki kenklerimin armaları görünmüyo :(
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

Crusader Kings II (Sadece 5-8 Nisan arasi)-17.99$ - Steam'den aktif edilebiliyor.
http://www.amazon.com/Paradox-Interactive-40914er-Kings-II1/dp/B006ULENFG/ref=sr_1_1_title_0?s=videogames&ie=UTF8&qid=1333480908&sr=1-1
yarın indirime giricekmiş
allaaaeah
sırf armalar bozuk diye orjinal alıcam valla çok sinir ediyo
ispanyadaki kenklerimin armaları görünmüyo :(

Steamde aktif olmazsa yakarım seni mulgear:D Sen bir al da önden kobay olarak lol
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

steame eklenmesi niye bu kadar umrunuzda ki? millet librarynizi açıp abow ne oyunlar almış mı diyecek? ffs.

ne zaman bitiyor indirim kesin mi o 5 günlük süre olayı yarın alcam da yamulmayalım

Steam gibi kolaylık yokta ondan umrumuzda.
Yok zırt pırt install linki ara yok patch ara yok cdkeyini kaybettin onu kurtarmaya çalış
Steam gibi herşeyi birarada veren bir güzellik varken napayım eklenmeyenini
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...