Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Bizansta bi dük olarak basladim gecen gun cok zor ama duk olarak oynamak. 100-150 yilda 4-5k puan yapabildim anca. Sonra ezdiler zaten :( cok fazla ic savas oluyo bizans icinde. Resmen bizans oyunlari donuyo. Muslumanlari ezmekten cok zevk aliyorum ama zaa. Bizansin bi dükü olunca onu bile yapamiyosun gerci kolay kolay.

Tekrar garcialara dondum. İspanyollarla takiliyorum bu sefer bol bom cocuk yaptim. Bi de anne tarafindan bi kac tane norvec sehri kaldi bana. Onlari da kardeslere cocuklara dagittim. Yalniz heirimi evlendiremiyorum oglum olmasina ragmen. Sadece teklif edebilicegim 2-3 tip var onlar da benim courttan tipler. O buyuk bi ton insan olan ekrani nerden bulucam cocugum icin? Tenks

Fiyat/boyut acisindan cok performanssiz ama oyun :(
Sosyal ağlarda paylaş

şu baronluk düklük kontluk sistemini neye göre dağıtmam gerektiğini hala çözemedim

kiliseleri din ekranında en az seven adamdan başlıyarak dağıtıyorum
countyleri genelde kendime alıyorum ASKER BASAK QANQA demek için
sonra geriye kalıyo şehir ve bazen baronluk
onları da heirime veriyorum genelde
ama bu sefer de çocugu evlendiremiyorum yazık oluyo
hakkaten heirimi evlendiremiyorum neden böyle?

bi de isyan çıkartan tipi yakalayıp elinden toprağını alırsak sıkıntı çıkartıyo mu diğer vassallar?

EDİT: şu oyun indirime girdiğinde haber vermiyenin çükü düşer haberi olsun
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Bir kralın hem güçlü hem de dahi olma şansı var mı ? Birde dahi anne babadan dahi çocuk mu doğuyor ? Yoksa direk Random bir mevzu mu bu ?

Geçen gün dikkat ettim.Annedede babadada quick vardı 5 çocuktanda 3 üne geçmiş.Baya etki ediyo yani genetik gerçi aynı şekilde embesil anneden genius çocuk çıktığınıda gördüm sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Yau okadar uğraştım ettim en iyi eğitmenlere eğittirdim heirımı kendime mükemmel bi heir yaptım.Öbür veledede yazık dedim acıdım kontluk verdim.
Neyse benim bu muhteşem heir dük olur olmaz öbür oğlum spy kombosuna bağladı intrigue umda yüksek 15 kere falan denedi paso mesaj geliyo işte koridorda çığlıklar yemekte zehirler bilmemne gittim krala şikayet ettim kralda hapse atıp 1 haftada salıverdi.
En sonunda öldürdüm bu manyağı benim spylarla 50.denemede binlerce goldum gitti bu aradada tabi.Tam oh çektim evlencek hatun bakıyorum elemana bu seferde karısı başladı aynı şeye ve becerdi ve beceriksiz oğulları dük oldu.
Resmen kudurdum pc başında lan daha öncede başka bi oyunda olmuştu aynısı dandirik bi düküm vardı diye sallamamıştım..kafaya koyunca ai ölüyosun aga başka yolu yok
Sosyal ağlarda paylaş

oğullarınıza toprak vermeyin.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

+1
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Sam herife toprak vermesende gavelkind ile paşa paşa alıyo herif zaten.Zaten gidici olan toprağı vermiştim yani.Elective gitmek lazımdıda vassallarla aram bikaç tanesinin toprağı aldım diye kötüydü.
Bide bişey sorucam Carinthia dükü olarak başlayıp kaiser oldum Kudüsü aldım ama imparatorluk olduğum için kuramadım.Bende küçük oğla verdim ordaki bütün düklükleri mal gibi.(paso artislensede relationımızı 100ledim)Eleman kurdu Kingdom of Heaven ı deli gibi prestige kazandı.Şimdi herif ölürse onun puanları direk benim aileyemi ekleniyo puan ekranında?

Çünkü öle bişey warsa uzak akrabaları(claimleri düşmüş olanları)iyi yerlere getirmek baya puan kazandırır.Hem uzak akrabalar öle artislikte yapmıyo tam tersine same dystany bonusu alıyo sanırım?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...