Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

nrvana87 said:

Oğullarımdan bitanesi possessed(içine şeytan kaçtı) oldu.Full virtuelarla dolu olmasına rağmen guardianlık etsin diye çocuk verdiğimde 7 sin in 6sını vermiş çocuğa.Başka ne etkisi var biliyomusunuz başınıza geldimi?

usta karakteri haritanın en doğusuna götür orada cinci hoca var okusun üflesin event çıkıyor öyle temizlenir çocuğun
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

sam'in tavsiyesi ile elective e geçtim geçmesine; ama crown authority'i arttıramıyorum. 2-3 sene içinde isyan teşebbüsü oluyor hep, düşür otoriteyi diye.

daha önce hiç karşılaşmadım gibi bişe, arada alaka var mıdır? varsa, engellemenin yolları nedir?

Düşüreceğin kısım kilitli mi görünüyor? Öyle görünmemesi lazım.

Birde vassalların oylama yapıyor o yüzden indiremiyor da olabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

En iyisi attractive ama hele bide kraliçeyi yönetiyosan karşı cinsiyete +20 relation bonus veriyo bütün vassallar yavşak moda bağlıyo.40 küsür sene hüküm sürdü benim kraliçe toplam 2 tane isyan çıktı 40 yılda.

edit:Aragon+Castille+Sicily+Toulouse+Sardinia elimdeydi
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

yanlış anlattım sanırım. tam böyle sağlam bir savaşa hazırlanırken arttırıyorum otoriteyi. 2 sene içerisinde vasallar ayaklanıyor bunu düşüreceksin yoksa karışmayız diye. kabul etmezsem isyan başlıyor.

daha önce de arttırıyordum, sıkıntı çıkmıyordu hiç. elective e geçtikten sonra ama yemiyor. yani vasallar isyan tehdidiyle crown authority i arttırmamı kabul etmiyorlar kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bildiğin gibi her yükseltme -10 veriyor vassallara. Daha önceden yükseltirken vassallarla aran iyidir belki, o -10 isyana yükseltmiyordur. İsyan riski olanlara bir bak, hangi konularda neye - vermiş. Aralarında düşürebildiğin varsa düşür. Heirin seçimle belirlenmesi bildiğim kadarı ile + veriyordu vassallara. Birde -60 dı yamulmuyorsam otoriteyi yükselttinmi vassallar baya bir sinirleniyordu. Zamanla düşüyor bu oran tabi.

Dediğim gibi isyanın eşiğindekilere bir bak ordan anlarsın zaten sorunun kaynağını.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Flameoffear said:

yanlış anlattım sanırım. tam böyle sağlam bir savaşa hazırlanırken arttırıyorum otoriteyi. 2 sene içerisinde vasallar ayaklanıyor bunu düşüreceksin yoksa karışmayız diye. kabul etmezsem isyan başlıyor.

daha önce de arttırıyordum, sıkıntı çıkmıyordu hiç. elective e geçtikten sonra ama yemiyor. yani vasallar isyan tehdidiyle crown authority i arttırmamı kabul etmiyorlar kısaca.

Bu durumu kendi açımdan şu şekilde çözüyorum.

önemli bir mevzu istihbarat,überalles bir spy bul kendine başkente koy.Vasallar ile arandan su sızmamasına özen göster,birde vasallara keyfi muamele çekme.Bu ilk yöntem genel geçer her şekilde yapman gereken basit yöntem

İstihbarat en başta söylememin sebebi,bu düdükler kendi aralarında plot oluşturup kucakta kral hoplatmaca,otoriteye karşı halay çekmece oynuyorlar,spy bunu tespit edemezse çoğu vasallın ile ilişkin iyi olsa bile iç isyan dalgası başlıyor.
Spy bu plotları tespit edince,çatır çatır bunları hapse atıp,ünvanlarını ellerinden alıp (ki diğer vasallar bu duruma ses çıkarmayacaklar çünkü ihanet ettiler) senle arası iyi olan courtierlarına bu ünvanları dağıtabilirsin.

En önemli nokta arada sırada krallığının altında ki düklerin kimlerle müteffik olduğunu sık sık kontrol et,o müttefiklere rüşvet ver sonra'da counsellor ile bu düklerin kendi vasalları ile ilişkilerini boz.

Birde elective olayından vazgeç bence,Babadan büyük oğula en iyisi.Oğlan kötü çıkarsa suikast ile temizliyorum çocukken öldürme olasılığı yüksek oluyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

bizansta bursa-iznik kontu olarak başladım. Şu anda iznik ve 2 düklüğüm daha var ama lanet olası spermlerin hep x anasını satayım. ya 2. karım ve 8 tane kızım var arkadaş! bi tane erkek doğsa çok bi süper olacak tek heir olacağı için ama dük de artık geldi 50 yaşına. bi courtier'e sarkabilecekken pieety intrigue'sini seçtiğim için 10 piety uğruna sarkmadım ona da çok pişmanım.

çok sıkıntılıyım çokkkk :/
Sosyal ağlarda paylaş

ya matrilineal marriage yapmak istemiyorum. bütün claimler de hatunla birlikte kocaya gidiyo. öteki türlü claim alıyosun fln.

bakalım beline kuvvet bizim dükün. 9. çocuk erkek olsa çok kral olacak ama. diğer kızların zaten 2'siyle kral allience kurdum. resmen imparatordan sağlam alliance'lerim olacak :P

edit: daha doğrusu matrilineal yapamıyorum, öteki türlü de claimler gidiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda para her şey gerisi yalan ya

cidden, aptalca bir şey yapmazsan parayla götürüyorsun oyunu

bas castle ı bas limanı kenarda min 400 tutmaya bak oyunun kralı sensin

yaptığım bi fail; demesne size'a laf etmesinler diye heir gösterdiğim oğlana bi ton düklük kontluk vs. verdim. hepsini buna verdim, nasıl olsa benim adam ölünce hepsi buna geçecek, yabancıya gitmeyecek, ondan da onun oğluna veririm diye düşünüyorum. lakin gerzek 2 tane kız yaptı sonra da öldü. bütün düklükler bu imbecile hatuna geçti. kızın heirı da kız kardeşi. neyse ki yaşları küçük diye ikisini art arda temizlettim bi güzel. yalnız normalde spylar tertemiz halletmişken bishop un biri kılıçdaroğlu misali belgelerle geldi bi de kinslayer damgası yedik sanki benim suçummuş gibi.. koskoca krallığı embesil karıya mı bırakıcaz lan?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben düklük olarak Toulouse ve Apulia yı seviyorum.Kontluk istersende isveçte Stibolt ailesi var Danimarka ve Norway krallığı claimiyle başlıyosun.İlk başta çok zayıfsın ama biraz zorlayıp bi toprak daha alırsan de jure düklüğünden kral sana düklük veriyo sonra isveç kralı olmaya kasıp bütün iskandinavyayı birleştirebilirsin.Ben baya eğlenmiştim...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...