Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

En zevkli gameplayimi şuan Danimarka ile yaşıyorum.En başta ingiltere krallığına claim ile başlıyosunuz.Bi 50 yıl falan bekledim kendimi geliştirmek için ve ardından 15k adam benden + norveç(kraliçesi heirımın gelini olur) + fransa(prensesi eşim olur) ingiltere saldırdım.Kolayca ele geçirdim ve İngiltere kralı oldum.

Şimdi Norveç kraliçesiyle evli olan elemanımla oynuyorum.Fransaya girişip bide Fransa krallığına soyunucam.Norveç kraliçesi ölünce Norveçte elime geçicek büyük bi hadise olmazsa(ki hatun iyi iş çıkardı isveçin yarısını ve finlandiyayı aldı.Tek kötü yanı oğlumu ve iki tahtında varisini norveçli yaptı ama culturelar aynı olduğundan çok problem etmedim)Birde İsveç krallığında ve Holy Roman Empireda oy kullanma hakkım var.Ama daha kendimi seçtirtcek kadar sevdiremedim kendimi elemanlara

Yanlız Fransaya savaç açmaya elim gitmiyo yanlız ordusunu yenemiyeceğimden deil ele geçirince vassalların bana yaşatcağı bitarafımdan kan getirme durumu...

Herneyse denendi ve kesinlikle tavsiye edilir Danimarka krallığı.Kesinlikle şimdiye kadar oynadıklarım arasında en ekşınlı ve en zevklisi oldu...

Edit:Hard da oynuyorum buarada meh demeyin xD
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

sen seçilmezsen noluyor peki?

öyle birşey yok çünkü herkes aşık krala/kraliçeye. köyün aptalını adaya göstersem gene herkes ona oy veriyor. ve embesil hükümdar diye birşey olmuyor, kimde en iyi trait'ler varsa onu seçiyorum. dolayısıyla ilk nesilden sonra ülke refah içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam gibi işini bilen spymaster nasıl buluyosunuz yaw birine assasinate yapmaya kalksam %30u geçmiyor oran:/ Tutana kadar reload ediyorum aynı save'i sfds

Bide şu claim olayını çözemedim hala. Atıyorum şansölyeyi yolluyorum bi yere, sadece yolladığım demensenin claimini alıyor. Dükalığın claimini alamıyomu bu adam? İlla evlilik yoluylamı şeetcez
Sosyal ağlarda paylaş

Oglan 32 yasında tahta gecti..31 yasında disabled olmustu ben bunu tahta gecince farkettim..

inanılmaz kufurler ederken herseyine -6 alan o adam önce HRE yi sonra ingiltereyi yendi..üstüne üstlük karısını hamile bıraktı ve oglan dogurttu (gercekten sırf banamı geliyor bu supernatural olaylar)2 sene sonra karısıyla arasında ask basladı..lover traiti kazandı ikiside.(oha)simdiye kadarki en iyi kralım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Ben 50 senelik emeklerimin ürününü kortun en büyük ve genelde yeteneksiz olan çocuğuna bırakmam arkadaş. elective law da yapmam ne idüğü belirsiz diplomasisi yüksek martialı yerde bi kikikiye de bırakmam.

necromancy var mı oyunda?

alakası yok işte, elective law'da kimi aday gösterirsen o seçiliyor eğer ülkeyi tren kazası gibi yönetmiyorsan. senin dediğin sistemden yaklaşık 1071 kat daha iyi heh.

ha bir de DEVASA +20 relations bonusu var bütün tebayla. tam bir gösteri demokrasisi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...