Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

şöle bişi de var

IPHONE 4 ALMAK ISTEYEN ARKADASLARIN DIKKATINE !!!!!!!!!!! FABRIKA ÇIKIŞI 'UNLOCKED' YANİ SİM KİLİTSİZ OLAN CİHAZ SADECE İNGİLTEREDEKİ APPLE STORE'DA SATILMAKTADIR. AMERİKA'DAN YADA BAŞKA ÜLKEDEN GELEN CİHAZLAR JAILBREAK YAPILMADAN KİLİTSİZ HALE GELEMEZ. CİHAZA JAILBREAK YAPMAK İÇİNSE KUTUSUNU AÇMAK GEREKİR. BÖYLE OLUNCA DA CİHAZ İKİNCİ ELE DÜŞER. APPLE AMERİKA'DAKİ JAILBREAK YAPILAN CİHAZLARIN GARANTİ DIŞINDA KALDIĞINI AÇIKLADI. JAILBREAK YAPILAN CİHAZI İSTEDİĞİNİZ GİBİ GÜNCELLEYEMEZSİNİZ. EĞER YANLIŞLIKLA GÜNCELLERSENİZ DE YENİ JAİLBREAK ÇIKINCAYA KADAR CİHAZI KULLANAMAZSINIZ. ELİNİZDE KALIR CİHAZ. İNGİLTEREDEN ALINMIŞ CİHAZLAR İÇİNSE LÜTFEN IMEI NUMARASININ YAZILI OLDUĞU FATURASINI İSTEYİN. APPLE STORE'DAN MI ALINMIŞ DİYE BAKIN VE IMEI NUMARASI KUTUDAKİ İLE AYNI MI DİYE KONTROL EDİN. ZATEN KUTUSUNDA VE FATURASINDA IMEI NUMARASI YAZIYOR. İNGİLTERE'DE İSE SADECE APPLE STORE'DAN ALINAN CİHAZLAR UNLOCKED'DUR UNUTMAYIN. GSM ŞİRKETLERİNDEN ALINAN TELEFONLAR SİM KİLİTLİDİR. BUNLARI BENDEN ALIN DİYE DEĞİL, BAŞKALARINDAN ALDIĞINIZ MALIN NE OLDUĞUNU BİLEREK ALIN DİYE YAZDIM. KİMSE BU KONULARA DEĞİNMİYOR. LÜTFEN BUNLARI BİLEREK ALIŞVERİŞ YAPIN SONRADAN PİŞMAN OLMAYIN!

Sosyal ağlarda paylaş

voda veya tc'den alcaz da 24 ay kol gibi para istiyolar :P yurtdışından getirtmekle arasında 2 kat gibi bi fark olmasa kimse uğraşmaz zaten. şimdi diceksiniz ama bedava zilyor dakika var diye. efendim o dakikaların aynısı tarifeler ile aylık 100 tl fark var. 24 aydan 2400 tl'ye geliyor alet :P
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

voda veya tc'den alcaz da 24 ay kol gibi para istiyolar :P yurtdışından getirtmekle arasında 2 kat gibi bi fark olmasa kimse uğraşmaz zaten. şimdi diceksiniz ama bedava zilyor dakika var diye. efendim o dakikaların aynısı tarifeler ile aylık 100 tl fark var. 24 aydan 2400 tl'ye geliyor alet :P

Ben sana söyle bi hesap sunuyum ozaman hani diyosunuz ya yurtdisinda cok daha ucuz aga yari fiyati! diye;

Iphone'u faturali hat ile alabilecegin en ucuz servis saglayiciyi baz alarak yaziyorum, 24 aylik taksitle alcaksin diyelim.

Aylik 40 lira telefona öduyosun(istersen 18 ayda yapabilirsin bunu ama ozaman 6 aylik kismi pesin öduyosun önden). 30 lirada sabit ucret. Sabit ucrete dahil olan sey 3000 adet tum dunyaya bedava sms ve 500 mb internet. Bedava dakika falan yok. Senle ayni operatöru aradiginda ucretsiz konusabiliyosun(sadece ilk acildiginda 20 kurus gidiyo) ama senden baska operatöru aradiginda dakikasi 40 kurustan falan ucretlendiriliyosun. Sms gencler arasinda yaygin ama benim gibi ugrasmayip ariyosan direk aylik enaz 30 lira falanda konustuguna yaz. Ne etti? 100 lira.

Bu durumda 24 x 100 lira = 2400 lira yani "aga yurtdisinda yari fiyatindan az" hurafesine inanmayin. Avrupaninda hemen heryerinde bu sekilde. Direk pesin aliyim dersende 1600 1700 lira sifiri magazalarda.

Ha dersenki ben ordan satin alicam ama, satin aldigim faturali hatti degil kontörlu kullancam, ozaman yine 70 x 24 = 1680 lira ediyo + sim kilitli.

2-3 ulkede ucuz buarada, biri amerika, digeri hong kong, biri singapur falan, geri kalaninda öyle sudan ucuza ekmek arasi iphone diye satilmiyo. 200 lira fazla verin garantili alin, 1 ay degil gerekirse 2 ay gec olsun, ama elinde garantili telefonun olsun. Insan yapimi neticede gökten zembille inmiyo iphone, bozulur garantiye verecek hakkini arayacak yer bulamazsin, aldigin telefoncuya göturursun "e gardas jb yapmisin ben napiyim" der elinizde patlar sonra
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Lan babam 6300 kullanıyor 2 yıldır, sizden daha mutlu be.

başka yerde 6300 la iphone4 ü karşılaştırma linç edilirsin

ayrıca bir telefon neden bu kadar zor?
neden sim kilidi o kilidi bu kilidi yok jb yok micro sim vsvs

yahu bi telefon ya! sadece geniş özellikleri olan bir telefon.
neden bu kadar teferruatlı
belkide "zor olan caziptir" mantıgıyla iş yapıyo puştlar

yazık bu insanlara ya
Sosyal ağlarda paylaş

Yav ne cok sorguladin, almayacaksan dukkanin önunu kapatma hadi :)

Iphone, iphone oldugu icin satiyo iste. Bizim ulkede de arabadan, telefona, laptoptan, baska her zimbirtiya kadar hersey görgusuzce prestij meselesine döndugu icin "iphone aldim 2800 tl'ye kimsede yok ehi" demek marifet saniliyo. Cogu avrupa ulkesinde herkes ihtiyacina göre aliyo ne aliyosa, ha teknoloji geekleri yokmu var elbet, cikan herseyi son modelini takip edenler vs.

Microsim gelecekte her telefonda olacak diye duymustum, nekadar dogru bilemiyorum. Ayrica ios var uzerinde iste, baska bi telefonda olmayan bi isletim sistemi. Buyuzden bukadar zor, cunku kendine özgu kapali bi platform.
Sosyal ağlarda paylaş

korax hesap ortada 700$-800$a amerikadan kendine aldğını bana da getirtebileceğini söyledi. jb galiba çünkü kırma fln dedi ben pek anlamıyrum bu işlerden. türkiyede mağaza fiyatı 2300 falan. bariz yarı fiyatı bi durum var.

kimse zaten 200 - 300 lira için riske atmaz aleti ama türk operatorlerde tarifeyi çıkarırısan 2000+ tl civarı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

SeaGle said:

Lan babam 6300 kullanıyor 2 yıldır, sizden daha mutlu be.

başka yerde 6300 la iphone4 ü karşılaştırma linç edilirsin

ayrıca bir telefon neden bu kadar zor?
neden sim kilidi o kilidi bu kilidi yok jb yok micro sim vsvs

yahu bi telefon ya! sadece geniş özellikleri olan bir telefon.
neden bu kadar teferruatlı
belkide "zor olan caziptir" mantıgıyla iş yapıyo puştlar

yazık bu insanlara ya

olm niye ciddiye aldın lan =/
Sosyal ağlarda paylaş

korax son mesajına ithafen
nokia 5800 & 5230 kullandım. dokunmatik ekranı oyle sinir ediyor ve işletim sistemi oyle kötü ki bazen duvar çarpasım geliyor. ne yazık ki dokunmatik ekran tel bulamıyorum başka...

havası da artı bi neden tabii ki :D

edit: şu da arka sayfada kalmasın, eğer hakikaten uygun bi opsiyon varsa türkiyede, türkiyeden almak istiyorum
mardox said:

korax hesap ortada 700$-800$a amerikadan kendine aldğını bana da getirtebileceğini söyledi. jb galiba çünkü kırma fln dedi ben pek anlamıyrum bu işlerden. türkiyede mağaza fiyatı 2300 falan. bariz yarı fiyatı bi durum var.

kimse zaten 200 - 300 lira için riske atmaz aleti ama türk operatorlerde tarifeyi çıkarırısan 2000+ tl civarı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

Nix, yanlis. Forumda 1600-1700 liraya alan arkadaslar var turkcell ve vodafone'lardan ilk geldigi zamanlarda. Kaniti bu topicte var yani. Kafasina göre fiyat bicen tim'ler ve kontratsiz satmayan bayiler vardi sanirsam, topic'i takip ettigimden ve arkadaslarin buradan anlattigi kadariyla biliyorum. Ha arkadasin 700-800$ a getiriyosa ozaman elbet fiyat farki var. Ben yinede riske atmazdim sanirsam, suan telefonum yere dusse yada kahve dökulse falan bile sigorta kapsaminda.

Bide dokunmatik ekrani ve kullanim olayi tartisilmaz bile telefonun. Buzamana kadar eksikleri var diye almadim iphone, aldigimdan beri cok memnunum, her istegimi karsilayabilen bi telefon yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışmaya ortadan dalıcam ama, iphone güzel telefon bak, kabul. Adamlar işletim sistemi ve donanım olarak güzel şeyler yapıyorlar. Lakin, standart bi kullanıcı "iphone sahibiyim" demekten başka pek birşeyini kullanmıyor işte, hele hele türkiye'de. Birde, iyi güzel de, iyiliğinin güzelliğinin çok fazlasını istiyorlar maddi yönden. Yani 2k lira bi telefon, abi nedir yani. Çok kaliteli bi ekran, şık bi tasarım, iyi malzeme, güzel fonksiyonlar, tamam. Ama abicim 2k lira ya. Acınmaz mı ki, ben acırım?

Hele hele "ökö mölyörlök tölöfönöm vör" diye gezenleri gördükçe valla daha da acıyorum. Ülke içinde dönse o para daha iyi sdf
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Tartışmaya ortadan dalıcam ama, iphone güzel telefon bak, kabul. Adamlar işletim sistemi ve donanım olarak güzel şeyler yapıyorlar. Lakin, standart bi kullanıcı "iphone sahibiyim" demekten başka pek birşeyini kullanmıyor işte, hele hele türkiye'de. Birde, iyi güzel de, iyiliğinin güzelliğinin çok fazlasını istiyorlar maddi yönden. Yani 2k lira bi telefon, abi nedir yani. Çok kaliteli bi ekran, şık bi tasarım, iyi malzeme, güzel fonksiyonlar, tamam. Ama abicim 2k lira ya. Acınmaz mı ki, ben acırım?

Hele hele "ökö mölyörlök tölöfönöm vör" diye gezenleri gördükçe valla daha da acıyorum. Ülke içinde dönse o para daha iyi sdf

Bende şunu anlamıyorum:

"iPhone çok pahalı baba daha ucuza çok daha güçlü donanımlı telefon alırım " diyip samsung galaxy miş süpernovaymış falan 3 gün ömrü olan telefonlar alan adamları hiç anlamıyorum.

iPhone dan ucuz diye alıyosun, ama ucuz dediğin 100-200 lira daha ucuz.

Hiç bir fonksiyonu olmayan, dökme plastikten adi telefonlara bu kadar para vermektense az daha zorlayıp bütçeyi iphone almak daha mantıklı.

en azından cidden milyarlık telefon gibi duruyor...
Sosyal ağlarda paylaş

jb = jailbreak , itunesda satilan parali programlari belese indirmene yarayan eklentilerle geliyor arti kendi pazarinda apple in sunmadigi bir cok programi barindiriyor.

unlock = yurtdisindan aldigin telefonlari turkcell gibi benzeri yurtici servis saglayicilarda kullanmana yarayan bir hack ve su anda yurtdisindan alacagin aletler elinde patlar cunku unlock yok bekliyoruz. bir aya gelir deniyor ama her ay bu deniyor :)

yurt icinden almak daha mantikli, belki pahali ama garantisi, unlock derdi olmayisi vs ile one cikiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@Xanador

Abi anlatamadığım nokta, bi telefon niye milyarlık gibi durmalı? Bi araba desen anlarım, bilgisayar desen anlarım, ama en nihayetinde "iletişim + standart kullanıcının pek de işine yaramayacak özellikler" taşıyan telefona 2 milyar vermek, "bence" çok saçma, seni bilemem.

3 yıldır e65 kullanıyorum. Kıyas yapılabilecek sınıf değil aslında, "smartphone" bile denilemez. Ama abicim dünyayı kurtarsın istemiyorum, mesaj göndersin, mesaj alsın, telefon açabileyim, tamam. Diyorum ya, "bence".

E65 dediğim de işte 650 liraydı ben aldığımda. Aldığım en pahalı telefondur. Herhalde bu üst sınırı da aşmam herhangi bi telefon için, "standart kullanıcıyken".
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...