Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

ben şey sorucam şimdi ben sabah akşam beşikten mezara sensodin kullanıyorum. hep aynı şeyi kullanmayayım diye arada tüplüsü olsun beyazlatıcısı olsun çeşni yapıyorum.

arada fakir diş macunlarından da mı alsam. zararlı mı oluyor aynı markayı uzun süre kullanmak?
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

ben şey sorucam şimdi ben sabah akşam beşikten mezara sensodin kullanıyorum. hep aynı şeyi kullanmayayım diye arada tüplüsü olsun beyazlatıcısı olsun çeşni yapıyorum.

arada fakir diş macunlarından da mı alsam. zararlı mı oluyor aynı markayı uzun süre kullanmak?

aynı markayı kullanmak zararlı olmaz. değiştirerek kullanarak da en doğrusunu yapıyorsun zaten. aynen devam ^^
Sosyal ağlarda paylaş

ya doktorum askere gitmeden böyle mentollü marşmelov gibi bişey ısırttı (gözlerim açıktı hayır) sonra gel bi daha ısırtcam demişti hanımkız ama askerlik girdi yalan oldu. tam neydi o bi daha ısırmak için gideceğim de? yoğunlaştırılmış kalsiyum mu florid mi nedir böyle bişeydi sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Supradyn said:

ya doktorum askere gitmeden böyle mentollü marşmelov gibi bişey ısırttı (gözlerim açıktı hayır) sonra gel bi daha ısırtcam demişti hanımkız ama askerlik girdi yalan oldu. tam neydi o bi daha ısırmak için gideceğim de? yoğunlaştırılmış kalsiyum mu florid mi nedir böyle bişeydi sanırım.

evet flor uygulamış doktorun. 6 ayda bir yapılması gereken bir uygulama dişleri çürüklerden korumak için. dişler flor depolasın diye.

hastam geldi şimdi cia ^^
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi benim ssk pirimlerini eşim ölmeden günü gününe yatırdıydık eşim vefat edince ben segekeyi aradım dedim böyle böyle benim maaşım tam ne zaman bağlanacak diye bana kaymakamlıktan git belgelerini tamamla sonra bütün kağıtları toparla eşinin vefat belgesini de al gel dediler, sonra hepsini hallettim bu seferde senin primlerin 2 yıl öncesinden cezalı sen bunları yatır dediler ben bunları yatırmadan eşimin maaşını alabiliyor muyum onu soracaktım.
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

20lik dislerin baskisi artmaya basladi. dislerim arasina bazen parmagim girecekk
kadar acilmis gibi hissediyorum, dis etlerim fln kaniyor. en az 1 ay daha turkiyeye gelemicem, cok problem yasar miyim disci kardeslerim?

gargara kullan ve düzenli fırçala dişlerini. sorun yaşayabilirsin de ne zaman ne olacağı belli olmuyor maalesef.

tedbir olarak sadece bunları yapabilirsin şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...