Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dolaylı Hırsızlar

Misafir Guest

Öne çıkan mesajlar

Hepimizin bildiği gibi artık bandrolsüz demo yasak. hiçbir dükkan satmayı kabul etmiyor.Devlet grupların önünü kesiyor. Bırak kardeşim grup müziğini once bi tanıtsın bi yükselsin sonra al vergini ama yoooook olmaz amaç türk rock ve metal gruplarının önü kesilsin.
Asıl konu türk ve yabancı grupların cebinden para çalıp bunu gercekten utanılması gerekmeyen bi iş gibi göteren insanlar.arkadaşlrım insanlar biraraya gelip bir grup kuruyor. zar zor bi şekilde müziklerine zaman ayırmaya çalışıyorlar. hayat zor. e hadi biraz para biriktirip bi albüm çıkarıyolar. ama bu insanların emekleri çalınıyor. yüzsüz kopya cdciler sokaklarda tezgahlar kuruyorlar.dolaylı yoldan grubun cebinden para çalıyorlar. türkte olsa yabancıda olsa bu yapılmamalı. bu namussuzluktan başka bişey değil. başkasının emeği sayesinde para kazanıp onun yolunu kesmek... şimdi diyeceksiniz ki KOPYA CDCİLER OLMASA BİZ NASI ALBÜM ALIRIZ Kİ?? OKADAR PARYI NASIL BULACAZ?? bakın arkadaşlar. evet orjinal cd fiyatları çok pahalı. ama bunn tek nedeni alınmamaları.. içiniden kim gidipte orjinal cd alır?? belki 1 yada 2 kişi çıkar. ama siz korsanı bırakıp orjinal almaya başlayınca göreceksiniz ki fiyatlar düşüyor. hemde öle 1 2 milyon değil. ben bu konuyu araştırdım. orjinal cd satan yerlerle konuştum. hepsini bana söylediği korsan yerine orjinal cd tercih edilse cd fiyatlarının 3 ayda 5 ila 10 milyon arasına düşeceğiydi. evet başta biraz zorlanabiliriz. 3 ayboyunca 40 milyondan cd alınmaz. ama bununda çözümü var. 3 kişi para birleştirip 1 cd alıabilir. böylece satış biraz düşer zaman da biraz uzar ama yinede istediğimiz noktaya ulaşırız. orjinal yabancı cdler 10 milyon lira... ama içinizden bazıları neden 3 milyon vereceğimize 10 mlyon verelim ki diyebilir. bunun yanıtıda siz biraz daha fazla para verip 10 milyona orjinal cd alma zahmetine girerseniz dinlediğiniz gruplar türkiyedeki satışın eskisinin 10 misli olduğunu görür ve sizde böylece dünya turnelerine çıkıp türkiyeyi görmezlikten gelen birçok grubu bizde ülkemizde görebiliriz... arkadaşlar kopya cd satmak hırsızlıktır. almak ise hırsızlığa biliçli yada bilinçsiz yardımdır. Şimdi birlik olalım ve hepimiz orjinal cd almaya karar verelim ki istediğimiz grupları ülkemizde izleyebilelim ve grupların emekleri dolaylı hırsızların ceplerini doldurmasın...[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
Fight Fire With Fire Brusting With Fear
WE ALL SHALL DIE

[Bu mesaj Nefr tarafından 07 Ağustos 2004 15:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sadece kendi açından düşünme Delanoresse.
hadi sende net var. neti olmayan adam neyapacak??
buarada senin ben kim orjinal cd alio? sen aliomusun? die bişey yazmadım. eğer orjinal alıyosan bu zaten doğru olanıdır.[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

ya sen ne zannediosun hayatı?? bilgisayar almak ole kolaymı bu zamanda ha?? ne insanlar var yokluk içinde bırak müzik dinlemeyi müzik yapmaya uğrıyor. sen ne diosun?? ayrıca nie hep kendini düşünüosun? niye hep istanbul ankara izmir bursa eskişehir?? hadi bu şehirlerde 3 evden 1 tanesinde bilgisayar var. ya gerisi??[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 07 Ağustos 2004 16:25 tarihinde demiş ki:
hocam artik interneti olmayan insan gibi bi olay yok, interneti olmayan insan zaten maddi imkansizliklardan dolayi primitiv bi hayat yasadigindan muzik ihtiyacini gral tv mahsun music channeldan veya yerel radyolardan saglar.

saçma[signature][hline]herkes,
düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür..(chE)
when a man lies he murders some part of the world
Üstüne Şehir Örten Şehir

Eğer Metalciysen Burası tam senlik!!/burası da var tabikine..
Sosyal ağlarda paylaş

abi haklısın ben hep orjinal alırım ama fiyatlar düşmüyor diye üzülüyordum allaha şükür avaturk sayesinde biraz düşüş var sen şunu düşün her işin kolayına kaçan insanlar kopya cd almayı bence bırakamazlar aslında orjinal cd fiyatları 40 milyon yerine 20 milyona filan düşse bence kopya kalmaz ortalıkta...[signature][hline]Sadece Gerçek Tek Bir Dünya Var Yaşadığımız Dünya Da Dağil Diğer Her Yer Ve Her Şey Gölgelerden İbaret!
Sosyal ağlarda paylaş

orjinal alma olayını köküne kadar destekliyorum, az ama öz alınırsa daha bi kıymetli oluyor daha bi dikkatli dinleniyor. hiç olmadı netten mp3 olarak dinlenip seçilip alınabilir. ben öyle yapıyorum şahsen. zaten çoğu grup albüm çıkardığı zaman streaming olarak dinlenebilen şarkı örnekleri koyuyor sitelerine. indirmeye bile gerek yok. sonuçta pahalı ya da ucuz, değer ya da değmez, korsan cd hırsızlık ve suçtur. ama aynı zamanda çok kötü bir kısır döngü, hangi tarafı suçlasan boş.

bu arada büyük şehirlerde internet çok normal olabilir ama türkiyenin heterojen dağılımdan kaynaklı olarak internetin nerdeyse hiç olmadığı yerler de az değil. ha ordaki insanlarıın zaten cd çalarları da yoktur ama olsa da cd alıyor olacaklarını zannetmem, ne orjinal ne sahte. hele mp3 falann.. o ne ki?[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

Seni ikna etmekle uğraşmıycam Delanoresse. tamam korsancılık doğrudur. hırsızlık güzeldir. sende git hırsızlara yardımcı ol tamammı? bunumu istiosun?[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

40 milyon ne olursa olsun turkiye icin cok cok cok ama cok fazla. dusunun elinize ayda 1 milyar lira para geciyor (ki bu yine iyi) ve ailenizle yasmiyorsunuz yani dondurmeniz gereken bir eviniz var, maasinizin neredeyse 20 de birini bir cd'ye verir misiniz? bence vermezsiniz. gelir seviyesi dusuk turkiyemizde cd'lerin dunyanin neredeyse her yerinden pahaliya satilmasi cok ilginc ve bi o kadar da aptalca. tamam, turkce cd'ler 5-10 milyon, onu verebilir insan ama 40 milyon verilmez, neredeyse grubun konser bileti fiyatindan pahali be![signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

evet doğru. çok saçma işte bunu değiştirmek için korsana hayır!!![signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

Orjinal alınca fiyat düşmez.Aksine talep fazla nasıl olsa alınıyor zam yapalım mazntıı biner (bence)..

He sorarsan sen kopya mı alırsın cd aldığım zaman orjinal alırım ama genelde mp3 kullanırım....[signature][hline]herkes,
düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür..(chE)
when a man lies he murders some part of the world
Üstüne Şehir Örten Şehir

Eğer Metalciysen Burası tam senlik!!/burası da var tabikine..
Sosyal ağlarda paylaş

abi eğer alınmadığı için fiyat yüksek değilse neden yüksek?? kargo ücretimi bu sence? tabiki bu çok az satıldığı için bole. solediğim gibi bu konuyu orjinal cd satan bisürü dükkanl konuştum..[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

bana gittiğim her dükken böyle soledi. ve ben bu işten hepimizden çok onların anlayacağına inanıyorum. bakınız atlantis müzik. adam en az 20 senedir bu işin içinde o söylüyosa doğrudur. ayrıca dürüstlüğünden şüphe etmeyeceğim nadir insanlardandır...[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

Ben müzisyene para veririm devlete, prodüktöre yada stüdyoya değil budur bu kadardır.

Ödediğin 40 milyonun içerisinden eser sahibine kala kala %5-10 kalıyor üstünü başkaları cebe indiriyor. Beni hiç ilgilendirmez adam, a yada b firmasından albüm çıkarmış değişmedikçede orjinal cd almam.[signature][hline]"Story of SadButcher"

horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

ben de orjinal alımı artarsa fiyatlaırn düşeceğini sanmıyorum. O kadar açız ki paraya doymayı bilmiyoruz. Kesinlikle artar talep artarsa[signature][hline]Boş bir kağıt bir kalem bir de silgi..
Kağıt ömür demek,kalemle silgi ise benim hayatımı sen yazarsın sen silersin demek..
Sen neyi yazarsan güzel, sen neyi silersen güzel.
İstediğin gibi yaşat,istediğin gibi öldür

it's teargas in my eyes // Gizli bahçem

Sosyal ağlarda paylaş

diğer sülüklere para vereceğine müzisyenede vermeyi reddedip hırsız sülükleri zengin ediosun...[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle hatalı düşünce ben müzik dinlemiş oluyorum müzik eseri satın alırkende amaç budur başkalarına destek olmak bir yanılgıdır. Hırsız dediğin adamlar sayesinde Türkiyenin %60 ı müzik neymiş onu öğreniyor sanat eserine ulaşabiliyor. Bunu defalarca tartıştık daha öncede bu işin sonu ya bu adamların fiyatları akla mantığa sığar bir yere çekmesi yada batmasıdır başka yol yok.

Hatta bi aralar prodüktorlük yapan bir arkadaş en son bir sürü insan çalışıyor yanımda insanların ekmeği ile oynamayın gibi bir şey demiştide bende yıllarca kazandığınızı harcayın gibi birşey söylemiştim. Atlantis müzikten bahsetmişsin ben bu piyasada 4 sene çalıştım ve hiçbirşey beni para vermeye zorlayamaz. Çünkü parayı verdiğim yeri biliyorum.[signature][hline]"Story of SadButcher"
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

ya alabilen alıyor zaten cd olarak orjinal
alamayan korsan a yöneliyor imkanı olmadığı için
ama hem param var hem korsana gidiyorum mantığı yanlış bence[signature][hline]Boş bir kağıt bir kalem bir de silgi..
Kağıt ömür demek,kalemle silgi ise benim hayatımı sen yazarsın sen silersin demek..
Sen neyi yazarsan güzel, sen neyi silersen güzel.
İstediğin gibi yaşat,istediğin gibi öldür

it's teargas in my eyes // Gizli bahçem

Sosyal ağlarda paylaş

sadece orası öyledir o zaman 40 milyon olarak çift cdlere rasladım sadece taksim mepisto da yabancı albümler 26 milyon.
orjinal almak çok daha işime gelio açıkcası gerk sunumu gerek verdiği mutluluk hissi olarak.albüm daha bi değerli oluo gözümde:)tabi hiç bilmediğim grubada gidip okadar para vermem mp3 indiriorum bakiorum nedir ne de değildir araştırıorum biraz hoşuma giderse aliorum.
orjinal almicaksam da yine internetten indiriorum bütün alnbümü audio cd ye çekip discman de öyle dinliorum.[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
:rock::rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...