Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yurt dışı baglantıları

Popeye

Öne çıkan mesajlar

70 milyonluk ülkeyi 4gbit e mahkum ederek ;)

hatta o da deprem oldu diye 4 oldu biliyosunuz, yoksa 2 bile değildi

japonyada yaşayan 400 kişinin bant genişliğine mi denk geliyo 4gbit yoksa ben mi yanlış hesapladım? ;)

[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 Haziran 2004 15:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

lol
abi şimdi şu söylediğine sen de inanmadın ama neyse ;)

bu bahsettiğin telekom aynı zamanda gece yarısından sonra interneti beleş yapacağız diyen, başka operatörler çıkınca onlarla boy ölçüşmek (aslında onları batırmak) için aycell, ttnet gibi hizmetlere yatırım yapan telekom değil mi? başka bir telekom daha mı var yoksa

madem devlet telekoma aaa çok para ona paramız yok demiş, neden ADSL gibi büyük yatırım maliyeti gerektiren bir işe girip insanların bant genişliği ihtiyacını arttırıp kendi çıkışlarını sabit tutarak iyice içinden çıkılamaz hale sokmuş?

madem buna parası yoktu kablodan öte geçmeseydi bi zahmet, insanlarına da "param yok vatandaşım, sizden iletişim adı altında dünyanın geri kalanına göre 10 kadar daha fazla vergi alıyorum ama yine de çuvalın dibi delik" deseydi?

devlet uydu hizmeti verdi de yararlanmadık mı? bahsettiğin hizmetler özel sektör hizmetleri, devlet eğer telekom tekelleştirmeyip daha önce önünü açsaydı şu anda telekom öyle yapmış böyle yapmış demezdik, zaten tonla telekomünikasyon firması olurdu, tonla da bant genişliği olurdu

devletin telekom politikasında tek bir milim elle tutulur, desteklenir yer yok, bu benim fikrim tabi

[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 Haziran 2004 16:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo aksine bizzat yaşadığım olaylar oldugundan bir hayli inanıyorum. Telekomdan bugune kadar herhalde 6-7 milyon dolarlık iş aldım ve adamlar eğer kendi öedenekleri varsa anında ihale yapıyorlar ve ödemelerinde sorun olmuyor. İptal olab işlerin hepsi ya ihale kanunundaki uyuşmazlıklar veya siyasi baskılardan oluyor.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 08 Haziran 2004 15:53 tarihinde demiş ki:
İstediğin an uydu ile istediğin çıkışı alma hakkın var, seni kısıtlayan yok.

uydu ile fiber arasındaki upload hız farkını söylemeye gerek yok sanırım abso

he sen her konuda telekomu nedense aşırı derecede savundugun için pek tartışmaya girmek istemiyorum bu konuda seninle

ayrıca ota boka harcanan paralardan ufak bi kısmı internete harcansa devlet baba aç kalmaz

neyseki senin gibi düşünen sadece yöneticiler, onlarda zamanı geldiginde o mevkilerden gidecekleri için pek sallamaya deymez[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

unity100, 05 Haziran 2004 16:27 tarihinde demiş ki:
ustumu basimi yirta yirta sokaklarda kosturmaya basliycam simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 08 Haziran 2004 16:00 tarihinde demiş ki:
he sen her konuda telekomu nedense aşırı derecede savundugun için

said:
Absolut, 08 Haziran 2004 15:58 tarihinde demiş ki:
Telekomdan bugune kadar herhalde 6-7 milyon dolarlık iş aldım

neyse sorumun cevabını bulmuş oldum[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Sosyal ağlarda paylaş

"ayrıca ota boka harcanan paralardan ufak bi kısmı internete harcansa devlet baba aç kalmaz " Böyle demekle devlet kurtulsa çok güzel olurdu ama ne yazık ki okumamış insanda aynı 5 kelimeyi dile getirebiliyor biraz daha eğitim görmüş biri olarak daha güzel bir yazı beklerdim.
Benim gibi düşünenler dediğin insanlar bazıları gibi götünü yayıp ondan bundan şikayet etmiyip çalışıp mevki kazanmış insanlar. Yoksa her boka laf etmek kolaydır.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bizzat gördüklerim üzerine konuşuyorum zaten

mesela herhangi bir telekom müdürlüğüne gittin, kaç kat var, her katta kaç oda kaç müdür var bir say istersen, ben 110 bin nüfusu olan, il genel nüfusu olarak Türkiyede ilk 20nin içinde olan bir şehirde yaşıyorum ve buradaki telekomda tam 2 saat bütün binayı dolaştıktan sonra ADSL ile ilgili , hatta A'sı ile ilgili azıcık bir şeyler bilen birini bulabiliyorum

Ereğli'deyken, köy hatları alçak olduğu için arada sırada geçen gabarisi yüksek araçların kopardığı telefon kablolarını yenilemeye gelen 1 kamyon dolusu telekom görevlisini görünce bu parasızlık sözleri geliyordu aklıma hep, o kamyon dolusu adamın da yarısı arazide yatar birkaç kıdemsiz (askelik yaptın anlamışssındır ne demek istediğimi) memur da kıçlarından terleyerek yarım saatte bitecek işi yarım günde bitirirlerdi

devletin parası yok değil, devlet yatırım yapamıyor değil, devlet yeri gelince öyle saçma işlere girişiyor ki daha sonra kendi de ben ne yapıyorum deyip düzeltmeye çalışıyor (bkz aycell & aria birleşmesi)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 Haziran 2004 16:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

neyse objektif olabildiğini düşünmediğim için tartışmaya gerek görmüyorum ama son bir şey sormak istiyorum;

dünya üzerinde bizimki kadar geriden gelen bir internet altyapısı daha olan, bizim kadar büyük bir ülke var mı? tabi nüfusunu ve ekonomik gücünü hesaba katarak düşünürsek...

not: avrupa birliğine girmek için yırtınan bir ülke olduğumuzu, kıyaslandığımız ülkelerin güney afrikada ya da orta doğudakiler olmadığını hatırlatırım[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 Haziran 2004 16:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

evet devlet kuruluşlarında mevki kazanmanın ne kadar zor oldugunu bildigimden haklısın demek istiyorum o konuda

gerçekten çok çalışmak lazım devlet kurumlarında mevki sahibi olmak için

haldeki pazarcı mantıgıyla iş yapan insanları telekominikasyon kuruluşunda yetki verirsen olacagı budur

bazı şeylere at gözlügüyle bakmamak lazım
adamların işlerini dogru düzgün yapamadıkları ortada
tekel oldukları içinde bunca zaman şeyi şeyine denk takıldılar
karşı çıksan alabilcegin birşey yok, protesto ediyorum diyerek interneti kullanmasan yapacagın şey yine kendine çünkü ne sana destek verecek birileri var, ne de seni umursayacak ve umursarsa etkisi olabilecek mevkide insanlar

neyse çok çalışıp o mevkilere gelmiş büyüklerimize laf söylemeyelim haklısın onlar çok çalışıp geldiler oraya[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 08 Haziran 2004 16:03 tarihinde demiş ki:
said:
Popeye, 08 Haziran 2004 16:00 tarihinde demiş ki:
he sen her konuda telekomu nedense aşırı derecede savundugun için

said:
Absolut, 08 Haziran 2004 15:58 tarihinde demiş ki:
Telekomdan bugune kadar herhalde 6-7 milyon dolarlık iş aldım

neyse sorumun cevabını bulmuş oldum

Senin mantığpına göre benim de sana servet düşmanı demem lazım herhalde. Ben o parayı hakkımla kazandım. Telekomdan kazandım diye savunmuyorum farkındaysan. Sadece senin gibi bilmeden uydurmuyorum bizzat telekomla iş yapan bir ortamdayım ordan biliyorum. Her devlet kurumu gibi hantallıkları ve tabiki memur yığılmaları olan bir kuruluş ama bu ordaki herkes ölsün demeyi hak ettirmiyor. Bu Pati server çöktüğünde birinin çıkıp Bütün Area Masterları :) ölsün, allah belelarını versin neden yatırım yapıp adam gibi savunma almadılar demesi kadar aptalca birşey.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle senin hakkınla kazandıgın paraya lafım yok
iş adamısın kazanacaksın beni ilgilendirmez o kısmı

ama sanki "ekmek yedigim ele tükürmem" mantıgıyla gözü kapalı savunuyorsun adamları

"ama bu ordaki herkes ölsün demeyi hak ettirmiyor"
yetkililer dedim ama tam açmamışım haklısın yanlış anlaşılıyor
üst düzey yetkililer diyeyim o zaman tam olsun

[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

[Bu mesaj Popeye tarafından 08 Haziran 2004 16:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ordaki memurlar ölsün mü dedik absolut?

said:
Absolut, 08 Haziran 2004 16:06 tarihinde demiş ki:
"ayrıca ota boka harcanan paralardan ufak bi kısmı internete harcansa devlet baba aç kalmaz " Böyle demekle devlet kurtulsa çok güzel olurdu ama ne yazık ki okumamış insanda aynı 5 kelimeyi dile getirebiliyor biraz daha eğitim görmüş biri olarak daha güzel bir yazı beklerdim...

dediğin yerde aynı şeyi sen de yapma ki bir anlamı olsun[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 Haziran 2004 16:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İlk yazımda da dedim adamları savunmuyorum sadece hepsi ölsün düşüncesi yanlış. Sonuçta son zamanlardaki yatırımları ile eskilere göre baya ilerleme kaydettiler (tekellerinin kırılması tabiki en buyuk etken ama halktan gelen tepkilerde buyuk rol oynadı bu konuda, özellikle 2 buyuk kesintideki baskı) ama bilmem nerede olmuş olan bir bakımdan dolayı çıkışlar yavaşlıyorsa ölmeyi haketmiyorlar, BENCE tabi ki.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

lafım sadece bu kesintiye degil
bunlar birikim ve bi yerden sonra insan patlıyor

1 ay boyunca igrenç bi şekilde internete baglandık hatta baglanamadık aslında

rose'unda söyledigi gibi o deprem sorunu olmasaydı ek hatlarda gelmeyecekti bu belli birşey

beni umursamayan insanı bende umursamam
orda çalışan memura lafım yok zaten ama üst düzeydeki yöneticilerin hayatları zerre kadar umrumda degil[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Sosyal ağlarda paylaş

parası var telekomun, olmaz mı?. sadece bu sene 3 katrilyon """kar""" edelim hadi diyen bir oluşum düzgün çalışşa, salak, bilgisiz insanlar yerine akıllı kişiler çalışşa orda o parayla 4gb yerine 4 tb bağlantı da verirler tüm ülkeye, şu an hepimizin uydusu da olurdu.

3 katrilyon, 2 milyar$ mi yapıyor yoksa yanlış mı hesapladım ayaküstü?[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - SmS
let the echoes of doom resound across this wretched world that all who live hear them and despair
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 08 Haziran 2004 16:17 tarihinde demiş ki:
"ama bu ordaki herkes ölsün demeyi hak ettirmiyor"
yetkililer dedim ama tam açmamışım haklısın yanlış anlaşılıyor
üst düzey yetkililer diyeyim o zaman tam olsun
[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Sosyal ağlarda paylaş

Peki Pope ne diyim yanlış olan her kurumun yöneticisi ölsün o zaman. Daha iyi olacağına inanıyorsan öyle olsun. Telekom genel müdürü ölünce Türkiye çıkışı bir anda 3 katına çıkacak ya ondan ölsün :)
Sevgili vasiyet. Ben Telekom Müdürü XX , Ben öldükten sonra lütfen Türkiye dış hat çıkışlarını kısıtlamış olan programı kaldırın. :)[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 08 Haziran 2004 16:22 tarihinde demiş ki:
said:
Popeye, 08 Haziran 2004 15:28 tarihinde demiş ki:
hiç şükredilecek bir durum yok valla

şöyle telekom yetkililerinin gebermesine yol açacak bi hastalık olsa keşke bizde temelli kurtulsak eski kafalı denyo bürokratlardan, yöneticilerden

:)

neyse ben demedim en azından
memurlarından bilmemnelerinden bahsettikten sonra okuyunca ben mi böle bişe demişim sandım oha falan oldum yani[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 08 Haziran 2004 16:29 tarihinde demiş ki:
Peki Pope ne diyim yanlış olan her kurumun yöneticisi ölsün o zaman. Daha iyi olacağına inanıyorsan öyle olsun. Telekom genel müdürü ölünce Türkiye çıkışı bir anda 3 katına çıkacak ya ondan ölsün :)
Sevgili vasiyet. Ben Telekom Müdürü XX , Ben öldükten sonra lütfen Türkiye dış hat çıkışlarını kısıtlamış olan programı kaldırın. :)

yok sadece telekomdaki üst düzeyler yeterli
aşırı kılım onlara

ayrıca kırıldıgım falan yok, daha öncede telekomu ateşli şekilde savunmuştun bir kaç konuda alıştım artık :)[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben bu konuya hic girmicem pop dan daha agır konusabilirim.
Bulundugum sehirde adsl geldigi zaman direk atlayıp aldım bi tane ama nete girişte sorun olmuştu ve sorunun telekomda oldugunu burdaki yetkililere anlatana onları ikna edene kadar 3 gun urastım. en sonunda yetkilinin birisine patlamıştım. daha sora bi telefon geldi" eee ehem evet sorunu bulduk portta bi hata var" dendigi zaman kalasnikofla telekomu basmaya gitmeyi dusundum ama naparsın.
adamlar memlekete adsl getiriyor ama bi allahın kulu yok anlayan ve bunun pazarlamasını yapıyorlar. ben sagdan soldasn orenip ben orettim adamlara bak git suraya bak hata ordadir falan diye.
Bu konunu yurtdısı çıkışlarıyla ilgisi yok ama sonucta telekomun genel durumu[signature][hline]Katil-lvl 50 parasız asker-kay
Necroll-lvl 50 kurbaga suratlı necro-kay
Mothman-lvl 48 buffbotmuş-Kay

Sartre-lvl 50 eld (yorum yok)-exc
Recep usta- lvl 46 bm(bakıcaz bi caresine)-exc
Carternas- lvl 50 ezik şampiyon(rahmetliyi nasıl bilirdiniz?)-exc

Sosyal ağlarda paylaş

Yetersiz altyapi ile, sirf para hirsi yuzunden dunyanin ADSL portunu acip altyapiyi daha sonra hazirlama gibi bir politika guden, bu sure zarfinda yeni abone olan sirin adsl'cikler hoplayip ziplarken kablo kullanicilarinin kopek muamelesi gormesine sebep olan, imkani oldugu halde senelerdir bir genisletme yapmak icin bu gecen yaz olan deprem hadisesini bekleyen (ve o sure zarfinda 2 ay interneti kullanamamamiza sebep olan) bir kurumun yoneticilerine ne halt oldugu beni de zerre ilgilendirmiyor acikcasi. Savunana da ilginc gozlerle bakarim.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | Felaket Tellali
Exc/Hib | L50 Eldritch, Ranger, Bard | LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...