Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spyro's Mafia Games - Episode 2 - rmk #1 (Bitti, yoruma açık)

Spyro

Öne çıkan mesajlar

Cassiline said:

Çok erken halen suçlu belirlemek için.

Spyro tüm oyunculara ÖM attın mı oyunun başladığıyla ilgili?

rolleri dağıtırken oyunun bir saat içinde başlayacağını söyledim herkese.. ama ilk gündüz turuna geçildiğinde tekrar ÖM atmadım..
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes mesaj atmış meğersem.

RaidenXelRu said:

Cassiline said:

Arkadaşlar!

İlk gece fede'yi kral yapan hıyar hanginiz, lütfen bir adım öne çıksın.

kralım , bu adam size tacını vereni ogrenmek adına ortaya olta atmış , dikkatinize...

Ben bu mesajı yazarken cidden öyle bir şey düşünmüyordum da, şimdi mesajları gözden geçirince mantıklı geldi gayet.

İlk Kingmaker'ımızın ortaya çıkmasını rica ediyorum. Bunu istememin sebebi şu, sadece townie'ler Kingmaker olabiliyor ve Kingmaker rolü sürekli bir şekilde devredeceğinden, ilk gece Kingmaker'ımızı kaybetmemiz durumunda herhangi bir zarara uğramayacağız. Öteki yandan ilk günden oyunu biraz açabilmek açısından şöyle bir şansımız olacak;

1-) Tek bir Kingmaker ortaya çıkarsa, o kişinin townie olduğunu öğrenmiş olacağız. Anti-Townlar zaten birbirlerini tanıdıklarından kimin townie olduğunu biliyorlar, Townie'ler için avantaj olacak bir townie'nin kimliğini öğrenmek.

2-) Birden fazla Kingmaker ortaya çıkarsa, tek kişi doğruyu söylüyor olacağından, krala bir seçim yaptırarak -gerçek Kingmaker'ı kaybetsek bile- 1 anti-town'ın kimliğini öğrenmiş olacağız.

Bu sebepten tekrarlıyorum, ilk kingmaker'ımız lütfen açıklasın kimliğini.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada meydanı boş bulup kaptırıp gitmiş gibi olacağım da, doktordan gece beni korumasını rica ediyorum.

Dedektif ortaya çıkana kadar kesin bilgiye ulaşamayacağız maalesef ve ben biraz fazla konuşup olasılıkları sıraladığımdan ilk hedef olacağımı düşünüyorum.

Gerekirse dedektif de ilk gece beni araştırabilir, herhangi bir şey çıkmayacağından dedektifin ortaya çıkmasına da gerek kalmayacak böylece ve herhangi bir anti-town dedektifmiş gibi davranırsa oyunun ilerleyen kısımlarında işimize yarayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

Pro Townieler Kingmaker olabiliyor muydu?

Böyle birşey varsa oldukça riskli olur kimlik açıklamak. Muhtemelen mafya bu kişiyi de indirmeyi deneyebilir gece ve pro townie de çıkarsa Kingmaker üzücü bir kayıp olur. Bence.

Doktor/Dedektif de Kingmaker olabiliyor, evet.

Fakat Kingmaker'ı sırf Doktor/Dedektif olabilir diye öldürmek mafya için son derece mantıksız bir adım olur. Bunun sebebi;

1- Doktor/Dedektif'in Kingmaker olma ihtimali oldukça düşük.

2- Kingmaker'ın sürekli öldürülmesi durumunda, söylediğim taktiği tekrar edebiliriz. Her gün linç için şüphelilerimizin sayısı bir kişi azalır.

Her gece bir townie'yi kaybedeceğimiz zaten kesin, bu kingmaker olabilir de, olmayabilir de. Ama her gündüz lincinde şüpheli sayısını azalttığımızdan ufak da olsa bir avantajımız olur. Kaldı ki anti-town'ların "Ben Kingmaker'ım" diye ortaya çıkıp kendilerini riske etme ihtimalleri de var, bu da yine bizim işimize gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Birden fazla Kingmaker'ın oyunun başlarında çıkacağını sanmıyorum. Orta/Sonlara doğru olur muhtemelen o.

Yol yaptığımı düşünmen normal, doktordan beni korumasını istememin sebebi dediklerimi kesinlikle mantıklı bulup beni koruyacağını düşünmem değil. Mafya şu noktadan sonra gece ikileme düşecek. Ya doktorun beni koruyup korumadığını bilmeden beni kesme riskine gidecekler ya da random bir hedef seçecekler.

Edit yasak bu arada Babacum. =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...