Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm Raid Progression Refinements

Rikkie

Öne çıkan mesajlar

bence item sahibi olmak çokta önemli bir şey değil. Bu güzel bir adım oldu bence. Herkeste ortalama bir gear var hatta piyasada 5.9k dps sadece pug ICC25 ilk 6 boss kesmiş adam kaynıyor piyasa. Ama kaç kişi ICC10 HC yapıp 11 boss kesip Drake almış?

Bence bu iş insanların daha çok ne istediğine bağlı. Ben eğer 10m HC encounter kasıp zorlanıp sonunda güzel bir reward alıyorsam bu oldukça başarılı. Eğlence bakımından sadece item upgradeleme derdine olan ile HC encounter ile special reward peşinde koşan arasında şimdi bile büyük fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla seç birini TBC yada vanila ben sana böyle 1000 lik bir gerzeklik listesi hazırlıyayım. Elbette herşeyi herkes zevmek zorunda değil.

Hard mode sistemi 3D ile geldi ve bence bulunmuş en bana sistemlerden biri. Yıllardır yüzlercesi denenen ama forumlarda bile bu kadar güzelinin teklif edilmediği inanılmaz bir LFG sistemi geldi. Her classın her spec'i gayet etkili ve zevkle oynanabilir hale geldi. Achivement sistemi geldi. Gerzek görevlerin çok azalsı ve baya epik chain solo görevler geldi (özellikle zul drak takiler muhteşemdi), phase'in sistemi geldi ki çok geliştirilmeye açık süper bir buluştu.

Bunlar gibi daha onlarca mükemmel şey geldi WotLK'ta, ama olay şu nasrettin hocanın meşhur torunu-eşşeği ve kendisi ile çıktığı yolculuk fıkrasındaki gibi bir durum. Her kafadan birşey çıkacaktır, kimseye yaranamassınız, doğru bildiğinizi yaparsınız. Eleştirmek kolay yapmak zordur. Boşuna değil piyasada WoW'dan iyisinin olmaması.

HOCANIN EŞEĞİ

HOCANIN EŞEĞİ

Hoca ile torunu şehre inmişler. Bir eşek satın alıp köyden köye geçerek kendi köylerine ulaşacaklar. Eşeği aldıktan sonra ikisi de üstüne binmişler. İlk köyden geçerken;
Köylüler; “İnsaf yahu iki kişi beraber bir eşeğe biner mi, yazık hayvana” demişler.
Bunun üzerine hoca; “Oğlum sen in ben bineyim” demiş.
Bir sonraki köyden geçerken köylüler; “Utanmaz adam. Küçücük çocuğu yürütüyor, kendisi binmiş” demişler.
Hoca bu sefer; “Oğlum sen bin ben yürüyeyim” demiş.
Öbür köyden geçerken, köylüler; “Utanmaz çocuk, ahlaksız çocuk. Koskoca adam yürüyor kendisi binmiş” demişler.
Bunun üzerine Hoca; Oğlum ikimizde binmeyelim demiş.
Köylüler; “Aaaa enayilere bak. Eşek almışlar, binmeden yayan gidiyorlar” demişler.
Hoca bunun üzerine; “Oğlum bu sefer eşeği biz sırtımıza yükleyelim” demiş.
Köylüler;“Aptallara bak. Eşek onları taşıması gerekirken, onlar eşeği taşımışlar” demişler.

Bir işi nasıl yaparsan yap, haklı yada haksız olarak herkes bir şey söyler…

Sosyal ağlarda paylaş

tabiki her kafadan bir ses çıkacak, herkes fikrini söyleyecek.

her kitleden, yaştan oyuncu var ve herkes kendine göre yorumluyor. ve çok bariz ki kitlenin büyük kısmı casual gamer. o yüzden bu değikliklere genelde olumlu tepkiler verilecektir ancak hardcore playerların 10-25 lockout'undan memnun olmayacağı bariz ve sen by ufak hardcore kitlesi kaçsa ne olacak elimde 7-8 milyonluk casual var dersen olmaz. zira o hardcore oyuncular oyunun lokomotifidir bir anlamda.

nihilum'un vanilla ve tbc'de yaptığı reklam, peşinden takip ettirdiği kitleyi biliyoruz hepimiz. bu tip guildlerin sayısı düşerse pek hayırlı olmaz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Hardcorelar oyunun %20 değil yanlız onu söylimde. Hani hardcorelar çıkınca bir anda 8 milyona düşmüşsünde o bakımdan.

Hardcorelar oyunun %3 yada 4'ü, bunu kesilen bosslar %310 luk binekler vs gibi şeylerden anlıyabiliyorsun.

Dahası bu değişiklik ile oyunu bırakacak hardcorelar toplasan binde biri bile bulmayacaktır. Yani 12 milyon kişide bu sebeple oyunu 100bin kişi bile bırakmayacak bunu hepimiz biliyoruz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Freemoon bir kere de benimle hemfikir olsan dişimi kırıcam :P Hard Mode olayı sunwellde başladı ayrıca. BCde o listedekilerle karşılaştırıldığında altta kalan bir tane element var mı casualların "NERF KT IM PREPARED FOR ILLIDAN OH WAIT" çığlıkları dışında, ki o attunementları bile kaldırmışlardı. Onun dışında zaten benim söylediklerimi tekrar söylemişsin. Achivement sistemi demeyin bana asdas, attunementlar zaten bosslarla ilgili olan kısmın işini görüyordu, "EASTERDA YAVŞAN BULDU +10!" diye achivement var, oyunu "ilerleten" öge mi oluyor o?
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

Hepsi bırakır gibi ütopik gibi birşey demiyorum ama illa ki sekteye uğratır...

ne sekteye uratcak ya
yillardir her nerfde sozde milyonlarca insan bu oynu birakiyo aga

warlock nerflenir
herkes birakir
priest nrflenir
herkes birakir
raidler 25 kisiye duser
herks birakir
10 man instance cikar
herkes birakir

ama bi turlu 10 milyonun altina bile dusmedi nufusu oynun
Sosyal ağlarda paylaş

gayet guzel olmus bence. casual bir adamim, wotlk ile content gormeye basladim, cata ile iyice oyundan keyif alabilecegim gibi duruyor.

ben de wotlk ile oyunun cok daha ileri gittigini dusunenlerdenim. hem vanilla hem de bc zamanlarinda hep "abv" diyip birakmistim. wotlk trial denedigimde resmen buyulenip tekrar baslamistim. oyun sinir-stresi azaltip eglenceyi arttirmisti bence wotlk ile. en azindan kendi adima soyleyebilirim bunu. cata ile daha da ileri tasiyacaklar diye umuyorum.

yalniz 10m ve 25m ayni hafta yapamamak biraz tatsiz gibi duruyor. eh o da olsun o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

blazkowicz said:

ne sekteye uratcak ya

warlock nerflenir
herkes birakir
priest nrflenir
herkes birakir
raidler 25 kisiye duser
herks birakir
10 man instance cikar
herkes birakir

sc2 geliyor.
misal biz 3-4 salt pvpci arkadaş sc2 çıkınca wow ile ilişkimizi kesiyoruz. sonrasında blizzard'ın yine kendi next gen mmo'u var. wowun oyuncu sayısı 2011-12 döneminden sonra ufak ufak düşüşe geçecek. zaten uzun bir süreden beri 12 milyon barajında takıldı kaldı. vanilla sonu ile başlayıp wotlk başına kadar çılgın bir popülasyon artışı vardı ve o artış durdu şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

BonePART said:

blazkowicz said:

ne sekteye uratcak ya

warlock nerflenir
herkes birakir
priest nrflenir
herkes birakir
raidler 25 kisiye duser
herks birakir
10 man instance cikar
herkes birakir

sc2 geliyor.
misal biz 3-4 salt pvpci arkadaş sc2 çıkınca wow ile ilişkimizi kesiyoruz. sonrasında blizzard'ın yine kendi next gen mmo'u var. wowun oyuncu sayısı 2011-12 döneminden sonra ufak ufak düşüşe geçecek. zaten uzun bir süreden beri 12 milyon barajında takıldı kaldı. vanilla sonu ile başlayıp wotlk başına kadar çılgın bir popülasyon artışı vardı ve o artış durdu şu an.

abi ben mi anamiyorum
ama sen ve bi iki arkadasini sallamiyo ki blizz
12 milyon oyuncu ya 12 milyon oyuncu
ayda adamlar
basit bi mantikla 180 milyon dolar para kazaniyolar
sen ve bi iki arkadasindan blizze ne
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

blazkowicz said:

ne sekteye uratcak ya

warlock nerflenir
herkes birakir
priest nrflenir
herkes birakir
raidler 25 kisiye duser
herks birakir
10 man instance cikar
herkes birakir

bi shaman nerflenince bırakır denmiyo. o yuzden paso nerf yedi 2004ten beri. :(

bazen max 2sn suren hwl warlock savaslarımı ozlemiyorum degil sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi shaman da ellerinin ayari yok cunku
bi yaptilar herifler oyun basinda
cooldowndan uzun suren frost shocku
hala millet frost shock diyo

frost shoktan cok bence wf hayvani idi.

sadece elimde tuf vardi. 1 de bi tane epicim vardi, gerisi blue idi ama en iyilerinden (o zaman herkes epic degildi tabi) hwl warlock 1 shotlamıstım nerdeyse. 2sn icinde iste butun her bisiyim crit cikmisti. adam ztn ondan sonraki butun duelleri yendi sdfs. wtfoneshotpwn demisti kaybettiginde.

ama cok zevkliydi ya. bi anda pat diye gomuyodun adamın kafaya.

abi tuf bile superdi ya. oyle silah yok artik :( knock back yapan silah istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

bonepart ya anlamıyorsun ya da fanboyluk yapıyorsun.

tabiki blizz'e ne ben ve arkadaşımdan ama ben mevcut durumu söylüyorum, ben ve arkadaşım da sen daha iyi anlayabilesin diye örnekleme.

özet geçip bırakayım:

- yeni blizzard oyunları.
- hardcore oyuncuları kaçırıp ufak da olsa onları takip eden kitleyi küstürme
- cata'da ciddi bir fark yaratamazsa encounter, pvp tadında oyuncularda oluşabilecek bıkkınlık hissi. (rated battleground ve yeni raid sistemi arzulanan tadı veremeyebilir)
- mmo sektöründeki diğer oyunlar (bu muhtemelen en az etkileyen olacaktır aoc, war fiyaskolarını gördükten sonra. ha tabi ters köşe yapıp ciddi oyuncu da çaldırabilir)

her oyunun bir ömrü vardır sonuç olarak ve bence wow bu ek paket ile duraklama dönemine girecek.

ben böyle diyince sanki yarın 10 milyon kişi üyeliklerini kapatacakmış dedim gibi yazıyorsunuz. ben de bu bir süreç diyorum ve bu süreç bu ek paketten sonra başlar diyorum.

ha 2020 yılında bile wow'un oyuncusu olacaktır elbette. tıpkı bugun ultima online'ın olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

wow 2020 de iste milyarlarca dolar dolar para kazandirmis olcak
olay orda

bu arada shaman + tug + vanille
bear modda druide 800 *3 critlemistim +normal attack (iste 350 400 felan)+ 800 mu ne fs crit bide chain lightning crit atmistim(chaini elemental masteryliyodum)
adam bear modda direk inince ssatlerce gulmustum bende eahuea
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...