Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Albüm 3-4 bişey.

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

sesu said:

LucifeL said:

sesu said:

Herkes Amerika'lı olmuş gerçekten.
Bir de şu vermek falan diyen tipi banlar mısınız lütfen ya vermek nedir?

orada mecaz var hocam bide kelimeden rahatsız oluyorsun ama karşındaki kişiye tip falan diye hitap ediyorsun bence kendi içinde çelişme hitap etmeyi öğren sonra konuş...

"Tip" ile "vermek" i de aynı yere koyuyorsan sana diyecek hiç bir şey bulamıyorum. Ofansif olduğunu düşünenler olabilir (benim amacım aşağılamak kesinlikle değildi), ancak "vermek" gibi bir fiilin kullanıldığı context te aşağılayıcı ve çirkin bir laf olduğu tartışmasız. O yüzden "bıdıbıdı yap da sonra konuş" gibi mahalle jargonuyla atışmalara gireceğine bence kırıcı bir dil kullanmış olabileceğini düşün ve bundan sonra böyle laflar kullanmamaya özen göster. Çok rahatsız oluyorsan biz de "tip" demeyiz, hiç problem değil.

Bende sana şöyle birşey söyliyeyim geyik alanında böle kelimelere takılacaksan burada belli zamanlarda hiç post okuma ozaman herkes için ban istersin eğer değerlerin bu yöndeyse(forumda tanıdıkların için aynı düşüncelerin gerçerli olur mu acaba?) manası belli geyik ve hiçbir şekilde insanları kırmak değil amacı ki böyle birşey olsa ban hammer gelirdi hemde head shot olarak.

Sadece geyik yapılan bir ortamda bu kadar gergin ve ofansa geçmiş olman çok şaşırtıcı ve vermek senin ilk olarak düşündüğün bir anlamda değildi ve şöyle birşey var garbage da yapılan meme muhabbetlerinde göstermediğin bu tepkiyi mecaz kullanılmış bir kelime üzerinden kişiye ayar verme çabası içinde yapmış olman extra şaşırttı beni ama kalp kırdıysak birini incittiysek özür dilerim başta senden sesu.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Cystein said:

sesu said:

Bir de şu vermek falan diyen tipi banlar mısınız lütfen ya vermek nedir?

bi de şu var "selam ben forumdaki insanları tanıyorum bi de kızım sözüm geçiyo hadi bi banlayıverin" bu ne bu?

Senin kanayan yaran mı var atlamışsın hemen alakasız bir yerlere?

Tanıdığı olmasıyla ne alakası var, rahatsızlığını dile getirebilir. Siz de azıcık insan olup öküzlüğünüzden rahatsız olabilecek insanların da burada var olduğunu düşünerek yazın.
madem bu kadar düşencelisin ve yetkilerini düzgün kullandığını ve konuşma adabını bildiğini söylüyorsun o zaman yukarıdaki cümleyi bir mod yol gösteren olarak kullanmaya hakkın yok o zaman burada olan en küçük meme var geldim karı karı muhabbetinde suanda ki tavrı takınmaya devam etmelisin ama sende o muhabbeti yeri geliyor dayanamayıp yapıyorsun.

Rahatsızlığını belirtmek banlayıp şu tipi tarzında yapılmaz madem karşındaki bir hata yaptı konuşma uslubu ile ilgili sende düzgün bir üslup ile iğneleyerek yazar hem uyarırsın hemde o kişiyi iyice düşündürürsün.

Not:bunları yazmış olmam bir daha o şekilde konuşacağım anlamına gelmez o tarz bir postumu da zor bulursunuz ama yaptıklarınız ve konuştuklarınızda çelişmemenizi tavsiye ederim...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...