Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fotoğraflarım

yav

Öne çıkan mesajlar

• Admin
reyou said:

bende bazen estantane yakaliyorum,
adamin teki gelipte ne cekilon lan hirt diyip girisicek diye korkuyorum :D

heh bu herkeste olan bir korku aslında
lakin son dönemlerde bu hususun üstüne eğilmeye basladım
tavsiye olarak şöyle söliyim insanlarla iletişim kurmaya calısmak onemli. fotoğraf ıcekmeden ya da cektikten sonra direk bir şeyler söyle muhabbet aç :)

sapık gibi kamerayı dogrultup çaktırmadan ya da ürkerek çekersen üstüne biniyorlar bazen :)
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

tavsiye olarak şöyle söliyim insanlarla iletişim kurmaya calısmak onemli. fotoğraf ıcekmeden ya da cektikten sonra direk bir şeyler söyle muhabbet aç :)

sapık gibi kamerayı dogrultup çaktırmadan ya da ürkerek çekersen üstüne biniyorlar bazen :)

bu fazla onemli elinizde 2.5-3k lik ekipman varken tartaklanmamak icin =p

foto cekmeden once soylenince genelde bi gariban havalara giriyor millet hic cekmeyip kosarak kacasi geliyor insanin oralardan. O yuzden cektikten sonra bir iki kompliman, sapik olmadiginiza dair havadan sudan konusma, birde kilit kelime isterseniz silebilirim diye rahatlatici savma cumlesi ile bir basari hikayesine donebiliyor o cekim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

2 tane self portre ile canlandırayım burayı. Biri 5 aylık falan ama diğerini yeni çekince bir seri yapma fikri geldi aklıma bu şekilde.

Bu arada yine bir sürü fotoğrafım birikti başlıcam başınızı ağrıtmaya ha bire :D

213

such an egoist by yavuzselimk_, on Flickr

214

Bahar gelmiş. by yavuzselimk_, on Flickr

Sosyal ağlarda paylaş

Seri yapıcam zaten o şekilde, ilkini geniş açıyı ilk aldığım gün çekmiştim 5 ay kadar önce. İkincisini henüz yeni çektim, çeker çekmez de seri yapma fikri geldi aklıma. Bakalım devamı nasıl olacak.. =)

- - -

Çok farklı olmasalar da hoşuma giden 2 bahar/çiçek fotoğrafıyla haftasonu gezimin açılışını yapayım biraz daha:

215

Bahar Koleksiyonu #1

216

Bahar Koleksiyonu #2

Sensör lekesini fotoşapta silmek dışında neredeyse makineden çıktığı gibi bunlar.

Sosyal ağlarda paylaş

217

Bahar Koleksiyonu #3 by yavuzselimk_, on Flickr

Başka çiçek yok :) ama kedi-köpek için söz vermeyeyim =(

218

Deniz Seni Çağırıyor by yavuzselimk_, on Flickr

Serin hikaye.

219

Karaburun'un Yolları by yavuzselimk_, on Flickr
Derler ki Karaburun'un bu denli bakir ve güzel kalmasının sebebi kıvrımlı yollarıdır. Çeşme'nin katili ise dümdüz otobanıdır. Çok doğrudur ve Karaburun'un böyle kalması iyidir belki ama o güzelliğe erişeceğim derken de bu sefer yolların sizi bozmasını kabul etmekten başka bir seçenek yoktur.

220

Bekir Baba by yavuzselimk_, on Flickr

Karaburun gezisindeki şoförümüz Bekir Baba iyi yolculuklar diler ve hanımı şüphesiz ki şanslı bir hanımdır.

[hr]

azıcık edebiyat yapayım dedim bazılarında, ağızda kötü tad bırakacak olursa uyarıverirsiniz :)

Sosyal ağlarda paylaş

Abi oranı 5:2 olduğu için duvar kağıdı yapmak zor olabilir yapsam da bu tadı kaçar gibi geldi ama şimdilik tıkandım diyeyim sonra bir daha bakarım :)

beğendiğine sevindim. Bu çiçek fotoğraflarını falan fazla kendimle bütünleştirmek istemiyorum fakat kıyamıyorum da fotoğraflara, o yüzden paylaşmadan geçemiyorum . Amma velakin işte bu 222 olsun, alttaki 224-somyut olsun. Daha kişisel fotoğraflarım sayılırlar. Aynı zamanda insanların daha az beğenceğini düşündüğüm/sandığım fotoğraflar da tabi :D

223

Bahar Koleksiyonu #5 by yavuzselimk_, on Flickr

224

Somyut by yavuzselimk_, on Flickr

[hr]

önceki fotoğraf sayfa sonuna gelmeseymiş :)

yav said:

222

Untitled by yavuzselimk_, on Flickr

Bu 222 gecenin bir vakti deneysel fotoşap yaparak ortaya çıkarttığım bir şey. Benim hoşuma gitti ama başkaları ne düşünür merak ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Balıkçılarla Keyifli Bir Sohbet

Karaburun gezimizde uğradığımız bir liman kasabasında kıyıya yanaşmış olan tek balıkçı teknesiydi Çınaroğulları. Etrafta
malzeme arayışıyla gezinen fotoğraf meraklıları olarak elbette bu balıkçı teknesinin yanından tekneyi de fotoğraflayarak
geçecektik. Doğru yer doğru zaman dedikleri şey, bana ve o sırada benimle birlikte olan fotoğrafçı arkadaş Uğur'a denk
gelmiş olmalı ki tam teknenin yanından geçerken içeriden çıkan genç balıkçı "ben çok yakışıklıyım, beni çeksene" deyiverdi.
Yanaştıktı, çektikti derken bir muhabbet başladı gitti. Bir çay içmeye dahi davet edildik güverteye ve ardından geriye bu
kareler kaldı seyrinize...

1 by yavuzselimk_, on Flickr

Çınaroğulları balıkçı teknesi Karadeniz menşeili ve 8 aydır denizlerde...

2 by yavuzselimk_, on Flickr

Yakışıklı ve girişken arkadaşımız. Orta okul terk. Trabzonlu. Teknedeki en genç balıkçı oldukça neşeliydi...

3 by yavuzselimk_, on Flickr

--Aha bir tane köpekbalığı yakaladık geçen, dur bak göstereyim...

4 by yavuzselimk_, on Flickr

5 by yavuzselimk_, on Flickr

Derin dondurucudan çıkan ufak köpek balığının üzerindeki kanlar hala duruyordu.

6 by yavuzselimk_, on Flickr

Dişleri yoktu köpek balığının.

7 by yavuzselimk_, on Flickr

8 by yavuzselimk_, on Flickr

Iphone'u olan balıkçımız bize Kadir İnanır başta olmak üzere ünlülerle birlikte çektirdiği fotoğrafları gösterdi.

Uzaktan çekmeye çalışıyorlarmış Kadir Abi'yi. Kadir Abi de, gelsenize şuraya düzgün fotoğraf çektirelim
öyle fotoğraf mı olur yahu deyip çağırmış yanına uşaklaru...

9 by yavuzselimk_, on Flickr

Amcamız anlattıkça anlattı, muhabbet sever birisiydi ve bizi çay içmeye güverteye davet etti.

10 by yavuzselimk_, on Flickr

Çay ve sigarayla başladılar anlatmaya kendilerini... Birilerini arıyorlarmış anlatmak için sanki. Zevkle dinledik.

11 by yavuzselimk_, on Flickr

Genç olan hariç hepsi Ordu'luymuş balıkçıların. Genç olan da Trabzon'dan.

Fırıncıymış amcamlar. Ne hikmetse elleri tuzlu suya bir bulaşmış ki bırakamamışlar
denizi sonra bir daha. Ekmeklerini topraktan çıkarıyorlarken denizden çıkarır olmuşlar.

-- Şu tuttuğumuz balıkları o sırada bir görsen, bir alsan eline var ya... Tuzu hissetti mi
insan bırakamıyor denizi bir daha. Çok garip bir şey bilir misin...

12 by yavuzselimk_, on Flickr

13 by yavuzselimk_, on Flickr

Mutluydular da

14 by yavuzselimk_, on Flickr

Evlerine epey uzaktılar ama.

15 by yavuzselimk_, on Flickr

16 by yavuzselimk_, on Flickr

17 by yavuzselimk_, on Flickr

18 by yavuzselimk_, on Flickr

19 by yavuzselimk_, on Flickr

Programımız gereği fazla uzun duramadık.

Benim için sanki belgesel-fotoğrafçılığa ön giriş yapma fırsatı bulduğum ufak bir ziyaret oldu bu.
Bu alanda daha fazla birikim sahibi olduğum bir gelecekte balıkçılarla da uzun soluklu bir proje
yapma fikrinin tohumları atıldı kafamda. En bilindik balık türlerini dahi bilmememe rağmen fotoğaf
makinemi ve not defterimi alıp bu sıcak insanlarla denize açılma fikri garip bir heyecan yarattı
bünyemde.

http://www.flickr.com/photos/yavuzselimk/sets/72157626625986598/

Bu sefer tekil fotoğraflar olarak değil de takip eden fotoğraflarla, sırasıyla, destekleyen yazılarıyla falan toplu bir çalışma sunuyorum size. Hepsini birden spoiler'a koydum ancak ordan bakması pek zevk vermeyecek. Flickr linkine tıklamanız daha iyi olur.

Doktor bu ne derseniz de bir balıkçı teknesine yaptığım ufak ziyaretle ilgili SB fotoğraflar diyeyim. Hafif belgesel tadında olsun istedim. Eleştrilere açığım her zaman ki gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...