Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cross motorlar için siteler ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

valla genelde öyle derler ancak bu kişiye göre degişir. kendini bilen birisiysen, bu işlere yetenegin varsa, yıllardır otombil sürüyorsan yani trafik bilgin tamsa olmaz diye bişi yok. ben direk 600 cc 109 hp den basladım:) daha sonra 600 cc 120 hp ye gectim. en son da 750 cc 60 hp ye gectim. (digerleri racing di en sonuncusu enduro) şükür motora hakim olma konusunda bi sıkıntı yasamadım. kolay alıştım. işte tek sıkıntım agırlıgından dolayı en son motorumu yan yatırdım o kadar.

önemli olan gaza hakim olabilmek. ama motorun kendisi kadar bi o kadar da dış etkenler etkilidir. bu ufak motorlarda dhaa risklidir. mesela trafikte seni sallamama durumu ufak motorlarda daha yüksek seviyededir veya yanında gecen bir kamyon, otobüsün rüzgarının seni savurması yine ufak motorlarda daha risklidir.

ufak motorlar trafikte daha kullanışlıdır ancak diger taşıtların seni sıkıştırma seviyesi daha yüksek olur. büyük motorda buna cesaret edemezler:)

sonucta kendine olan güvenin ve yetenegin bu kararı verecek. aslında bi yerlerde test etme imkanın olsa da ona göre karar versen. bende o şans vardı. 650 dragstarı vardı kuzenimin direk onla ögrendik ve kolay alışınca devam ettik yüksek cc den. ama alışamasaydım düşük cc alırdım kendime.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
O kadar çok kaza haberi ve ölüm duyuluyor ki bunların çoğu hız merakından, bol para babasından direk bir racing alan kişiler oluyor. Bu yüzden ehliyet konusuna bir sınır getirilmesi iyi olur.
110 beygir diyosun, bu kadar güç 1 tonluk bir arabada varken kullandığın aracın 200kg civarlarında olduğunu düşünürsen, 0-100km hızlanması 3-4sn civari maximum hızı 275-300km/h arası. Senin gene tecrüben veya şansın veya kendine hakim olmuşsun ki hayattasın. Ama böylesine bir makineyi yeni yetme o kadar çok çocuk kullanıyor ki kesinlikle buna bir sınır falan gelmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın manve. özellikle 20 li yasların basında olan tanıdıklarımda acaip bi racing hastalıgı var. gösterişinden ve gücünden olsa gerek. ha bende kullandım ve hosumada gitti tabi ancak mantıgımı kullanarak vazgectim bu sevdadan ve sattım 600 rr ımı. neden? seninde dedigin gibi 180kg lik bi motorda 120hp beygir gercekten dehset bişi. sonucta her motosiklet 2 tekerdir ve tehlikesi vardır ancak racinglerde 2 teker olmasının dısında extra bi dünya risk vardır.

racing gercekten profesyonellik isteyen bi tarz. hata affetmez çünkü hata yaptıgında muhtemlen hız olarak üst sınırlardasındır ve o hızlarda sonuclar felaket olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...