Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evrende yalnız mıyız?

tamirci

Öne çıkan mesajlar

Olayi size UFO Muzesi kapisinda da bulunan bir Mustafa Kemal alintisiyla aciklayayim:

"Istikbal goklerdedir!"

bence cok acik :P[hline]Nature's law instead of god in heaven
Blind Guardian - Punishment Divine
-=Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...=-
But, but I'm disturbed... I'm depressed... I'm inadequate... I got it all! - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

Evrende yalnız değiliz elbet.Ancak Amerika'nın hem yazıp hem oynadığı şekillendirilmiş uzaylılar yoktur.

Amerika'nın nasıl bi dolap çevirdiğini çok merak ediyom aslında ya neyse.[hline]Dracula Mager[Humanity]
Cesur Yurek = Ulrich Honorsword,WhiteOne [Army of Freedom]

Herşey Moonglow içindi...
Nasıl imza seviyoruz?-Paticik
Sosyal ağlarda paylaş

said:
MeSh, 02 September 2003 04:20 tarihinde demiş ki:
Contact.

Çok teşekkürler MeSh beni ciddi boyutta bir dertten kurtardın, içim içimi yiyordu dünden beri.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

Tek yönlü birşey değil şimdi bu.
Antalyada ormanda bekçiler ellerinde fenerlerle UFO kovaladılar mesela.. 'Ula, pis gavatlar gelin buraya!'' diye diye, küfür ede, ede kovaladılar. Milliyet'ten hatırlayabildiğim kadarıyla bi haber. Böyle komik veya trajikomik diyebileceğimiz bir yönü var.
Buna başka bir örnek, cahil, düşünmeyen onlarca, yüzlerce vatandaş, gece uçan kuştan, uçağa kadar, yüksek binaların tepesindeki ışıklara kadar '' Aneyy, IHA'yı çağırın UFO var. '' diyolar. Ki UFO dediğimiz o gerçekten. Sonuçta ''Unidentified Flying Object''. Tanımalayamıyorlar ve UFO oluyo, ama uzaylı sanıyolar aslında..

Birde doğruluğu asla kanıtlanayamayacak örnekler var, Obscura'nın söylediği. Yani 'babası çekerken birşey yokmuş, ama basıldıktan sonra yaratık varmış gibi. Olabilir, imkansız denemez, ama gerçekliği ne kadar kanıtlanılabilinir ?
Veya 51. bölge dediğiniz yer bu kadar gizli tutuluyorsa, siz (ki birer Türk vatandaşısınız heralde ) nasıl biliyorsunuz bu yeri, vede buranın içinde ''uzaylı''ların olduğunu.. Yani filmlerden duyma, saçma bilgilerle kendi beyinlerimizi yıkamayalım.

Ayrıca, arkada yaratık varmış felan.. Uzaylı dediğiniz illa kollu bacaklı, veya 23 kollu bi yaratık değil. Bilimin uzayda aradığı yaşam formunda, tabiiki bunlarda var, ama bilimin asıl aradığı ''canlı'' yaşam formları. Yani bu bir virüste olabilir, bir mikropta, filmlerdeki türden bir yaratıkta. Ha tabii belki onların canlı olması, bizim cansız olduğumuz zaman gibidir ? Bilinmez.

Ha, biliniyorda söylenmiyorsa, kısmen haklılar. Günümüzde insanlar panikten, bilinçsizlikten neler yaptıklarının tam olarak farkında değiller. Amerika'da 19xx yılında bir radyo programında şaka olarak, ''Uzaylılar şehri istila etti, kaçın, saklanın '' diye anons edildi. Şehir birbirine girdi, hırsızlar evleri, dükkanları yağmaladı.[hline]G-power a.k.a gehena
werewolf
uin
Sosyal ağlarda paylaş

Şu uzaylı teorilerine hayranım. (filmlerine daha bi hayranım da neyse) Uzaylı olaylarının gerçek olup olmadığını bilmiyorum. Ama gerçekse niye açıklanmadığını çok iyi anlayabiliyorum.
Diyelim açıkladılar uzaylıları sonra dünya da büyük bir kaos başlar. İndependence day filmini izlemişsinizdir her ne kadar amerikan propagandası yapsa da insanların böle bir durumda neler yapabilecekleri çok güzel gösterilmiştir.
Evrende kesinlikle yalnız değiliz. Ama insan gibi gelişmiş başka bir uygarlık olup olamayacağı hakkında bişey diyemem. Mesla başka bir yalana göre aydan getirlen ilk toprak örenkelerinde insan kemiği bulunmuş (bunu şu ufo manyağı türk sölemişti)

Bizim başka gezegenlere gitme şansımız şu anki teknolojiyle imkansız zaten.
Son olarak
"The truth is out there" (scully uyan üstümüzden koskoca bir ufo geçiyo) :)[hline]NO PAIN NO GAIN

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Selamon, 02 September 2003 00:54 tarihinde demiş ki:
kur-an bildiğim kadrıyla Allah'ın ayetlerini onun emirlerini yansıtır. Uzayla uzaylıyla ne alakası var ? kur-an da bakteriler de yok ama yaşamımızda var olduğunu biliyoruz di mi ?[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''

Şimdi yalan söylemek istemiyorum ama ortaokulda din derslerinden birinde, bir kısım Kur-an mealinden okumuştuk, daha sonra tartışık bilimsel şeylere dayandığını, ve altında yatan mesajlardan birinin basınç olduğunu anlamıştık. Yani Kur-an hayatı yansıtır diyebiliriz.. Daha bilmediğimiz, farkına varamadığımız çok şey vardır, bundan eminim kesinlikle. Yani bahsediyorda biz bilmiyor olabiliriz.

said:
Jaan, 02 September 2003 14:15 tarihinde demiş ki:
Şu uzaylı teorilerine hayranım. (filmlerine daha bi hayranım da neyse) Uzaylı olaylarının gerçek olup olmadığını bilmiyorum. Ama gerçekse niye açıklanmadığını çok iyi anlayabiliyorum.
Diyelim açıkladılar uzaylıları sonra dünya da büyük bir kaos başlar. İndependence day filmini izlemişsinizdir her ne kadar amerikan propagandası yapsa da insanların böle bir durumda neler yapabilecekleri çok güzel gösterilmiştir.
Evrende kesinlikle yalnız değiliz. Ama insan gibi gelişmiş başka bir uygarlık olup olamayacağı hakkında bişey diyemem. Mesla başka bir yalana göre aydan getirlen ilk toprak örenkelerinde insan kemiği bulunmuş (bunu şu ufo manyağı türk sölemişti)

Bizim başka gezegenlere gitme şansımız şu anki teknolojiyle imkansız zaten.
Son olarak
"The truth is out there" (scully uyan üstümüzden koskoca bir ufo geçiyo) :)[hline]NO PAIN NO GAIN

Ona bakarsan, insanın molekülleri mi, başka birşeyi mi ne, toprakla aynıdır. Yani temelde aynı şeyler var. Ki vardır ya, topraktan geldik, toprağa dönücez. diye bir söz. Aydaki maddeler, insan kemiğiyle denk düşüyo olabilir. Veya çirkef olmak gerekirse, yalanda olabilir.
[hline]G-power a.k.a gehena
werewolf
uin

[Bu mesaj hella tarafından 02 September 2003 14:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

O 51.inci bölge hakkındaki herşey çok kolpa hele hele onlarla ilgili belgeseller dahada kolpa. Okadar girilmez diye sakladıklar binanın içinde çekilen 10larca belgesel var ne bu şimdi yani şaka falan heralde. Hatta bi tanesinde bi uzay aracı gösteren adam ''bu aracın daha nasıl kullanıldığını anlayamadık sadece bir koltuk var'' diyor belgeselin sonuna doğru ise uzaktan aynı aracın uçuşunu gösterdiğini idda ediyor bukadarmı olur. O 51. bölge saçmalıkları ve hikayeleri orda yaptıkları başka projeleri saklamak ve orayı kapatmak için bulunmuş bir bahane. Tahminim nükleer savaş silahları ile ilgili deneyler veya dünya kamuoyunu kızdıracak başka şeyler yapıyor olsalar gerek.[hline][b]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

ne yanlızı beaa ben varım ya :D[hline]trees and I are one
Qal, 19 August 2003 17:06 tarihinde demiş ki:
ayarlarımdan giriyorum imzanız değişti diyor. bakıyorum gene eskisi gibi : (
edit: özür dilerim değişiyomuş : )
abuzittin, 18 August 2003 01:48 tarihinde demiş ki:
o zaman yarısını okurum yarısını okursam yarım ferepe mi olurum yada fer mi olurum

Mirluin lvl 16 student in Istanbul (neophyte fletcher)
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de yannız diiliz cunku evren denen sey cooooooook buyuk ki kesin bizim dunyamız gibi bir baska gezegenin de sansı yaver gidip de canlı uretebilecek bi atmosferi olabilmesi saglanmıstır.. Zate dunyanın varolusunu tam dinlediyseniz kesinlikle tammmm sans isidir.[hline]BabacumMostors, 09 August 2003 15:39 tarihinde demiş ki: ne demis aceb ?
kız ayarlamaya niyetli arkadaşlar...

hiç durmayın bugünden dershanein kapısına yaldırın zaten kızlarda sizi bekliyorlardı "gelselerde versek" diye...

yok ulan öyle şey adam gibi oturup çalışın

Sosyal ağlarda paylaş

mars dünyaya yaklaşınca gördüm ben bitane el salladıo bana :P
(ama cidden bi arkın annesi bakmaya korkmuştu "biz bakarken ya bunlar bizi çekerse" diye :D )

ayrıca bencede başka yerlerde yaşam var ama dünyaya gelmemişlerdir...[hline]C kişisi, 14 July 2003 15:01 tarihinde demiş ki:
fintiki funtuku hedehödö pırt cırt kamtiki kıpçak, tikitiki ta... hödöley hödöley, tirinirinom. dunganga dıpçıs çikiçiki ba-ba. filan da falan, bla da blu. dordik dordik mogu mogu...
Sosyal ağlarda paylaş

Bende "Geldiler de neden saklanıolar" tadında bir geyiq yapmıştım önceki zuzaylı threadlerinden birinde.

Şöyle bişiler demiştim.

Bu uzaylılar geliolar geliolar kendilerini gizliolar biz hazır deiliz diye. Ondan sonra biz hazır olunca bi gelcekler, biz bunlara "hadi leyn biz artık hazırız tanımıoz sizi, o kadar uyuz ettiniz saklandınız şimdide siz hazır diilsiniz, nerden geldiyseniz oraya gidiniz" dicez *** olcaklar hehehe.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

olmuş tan kastın ölmüşse hayır.abisi hilmi topaloğlu öldü.
neyse bana kalırsa yalnız değiliz..
abi düşünün sonsuz ya evren sonsuz ne demek az düşünün...
yolda gittiğinizi düşünün yok sonu git git bitmiyor nasıl bitmez bitmesi lazım insan aklı alamıyor...
ama dünyaya geldiklerine pek inanmıyorum...
ama oralarda bir yerdeler....[hline]Bu göğüslerse Huda'nın ebedi serhaddi,
"O benim sun'-i bediim,onu çiğnetme" dedi.
Asım'ın nesli diyordum ya,nesilmiş gerçek.
Çiğnetmedi namusunu işte çiğnetmeyecek!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Karakurt, 02 September 2003 01:59 tarihinde demiş ki:
1. Alpha Centauri 4 ışık yılı uzakta diye biliyorum
2. Lancelot diyorsun ki M.Ö. 5000 yılı civarlarında birden Sümerler diye bir uygarlık ortaya çıkmış, şimdi M.Ö. 5000'li yıllarda ortaya çıkan tüm uygarlıklar birden ortaya çıkmış oluyor çünkü daha önce tarih tutulmuyordu ve daha öncesine ait yazıtlar yok. Ayrıca dünya üzerinden binlerce uygarlık gelmiş geçmiş ve binlercesi de şu an var bunların arasından 3 tanesinin gerek mühendislik gerekse başka birşey açısından çok başarılı şeyler yapmaları dünya dışı varlıkların parmağı olduğu anlamına gelmez ki zaten öyle birşey olsa mısırlılar hiyerogliflerinde buna kesin yer verirdi,böyle birşey kaçmaz, kaçamaz. Tamam mısır ve maya, aztek, inka piramitleri birbirine çok benziyor, biri güneş diğeri ay takviminde, hepsi mühendislik, mimari ve astronomide ilerlemişler ama uzaylılarla alakası yok bunun. Birinci olarak yukarıda belirttiğim gibi uygarlıklar bu olanlara kesinlikle yer verirdi yazıtlarında. İkinci olarak söz konusu uzaylıların işi gücü yok mu da yok bilmem kaç senede bir güneş ışığı şu delikten içeri süzülecek yok imparatorun her ölüm yıldönümünde şu delikten ay gözükecek gibi şeyleri hesaplayacak ve bizim için yapılar inşa edecek?
3. lancelot bahsettiğin uygarlıklar yiyecek bulamayacak kadar zavallı değildi.
4. Şimdiki sözüm senkoya, jüpiterin herhangi bir uydusu veya bizim ay'ımızda herhangi bir yaşam formuna rastlanmadı bir kere jüpiterin herhangi bir uydusundan bir numune alınmadı ki şimdiye kadar. Bir tek marsta rastlandı onlar da çok çok önce yok olmuş bakteriler.[hline]Est solarus oth mithas!

Ewet yanlış yazmışım (yanlış ifade daha doğrusu) 38,6*10^12 km yani daha kaba bir anlatımla Güneş-Dünya arası 2,5 cm iken alfa centry-dünya arası 6,5 km olacak bu da gene fazla.. bugünkü uzay araçlarıyla 1000 yıl ve üzeri oluyor.

2.si Sümerler,Astekler ve inkalar bu toplumların bilgi seviyesi bugünkü bazı matematik verilerinin hala üzerindedir özelliklede astro-fizik konusunda (istersen kaynak gösterebilirim ama az araştırmam lazım kütüphanemi..biraz zaman alabilir)
M.Ö 5000 yıllarını karanlık devir olarak göz önüne alırsak adamların birden nekadar hızlı bir atılım yaptıkları gözle görülüyor ve bu uygarlık birden yok oluyor arada 2000 yıllık bir zaman geçiyor M.Ö 3000 lere geliniyor tarih yeniden dewam ediyor ama o 2000 yıllık kesinti hakkında pek bir bilgi elde eninemiyoruz.
Mısırlılar M.Ö3500 yılları arasında sesini duyuruyor. ama buluntulara göre bazı piramitleri oluşturan 4ila 10 ton arası olan taşların kesimi (karbon testi ile) M.Ö.10,000 gösteriyor..

daha başkada war... Ben yukarıdakileri yazarak uzaylı wardır yoktur demek istemiyorum sadece garip geliyor. Fakat başka türden yaşam formları olduğu bilinen bir gerçek en basit örneği bakteriler..[hline]İCQ::yapma:
MAİL::hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

ya belki daha önce söyleyen vardır ama ben şöyle düşünüyom
bizimki gibi belki çooooooooooooookkkkk uzakta yani bizim ulaşamaycağımız ve onlarında bize ulaşamaycağı bi yerde bi güneş sistemi daha vardır
onlarında bi güneşi felan ben böyle düşünüyorum sadece biz yokuz yani bi dünya daha var ama çok uzakta bence[hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku
Sosyal ağlarda paylaş

said:
regulus, 02 September 2003 20:03 tarihinde demiş ki:
neyse bana kalırsa yalnız değiliz..
abi düşünün sonsuz ya evren sonsuz ne demek az düşünün...
yolda gittiğinizi düşünün yok sonu git git bitmiyor nasıl bitmez bitmesi lazım insan aklı alamıyor...
hline]Bu göğüslerse Huda'nın ebedi serhaddi,

Evren sonsuz değil zaten bu konuda haberler okuyup, araştırma yapmış, belgeseller izlemiş olanınız varsa evrenin her saniye baya bir genişlediğini, bir süre sonra çok fazla genişlediği için bütünlüğünü kaybedip yok olacağını duymuştur.[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın peki şuna cevap ver...
evren genişlemekte
nereye doğru??????
onun ötesinde birşey olmalı ki oraya doğu büyüsün???[hline]Bu göğüslerse Huda'nın ebedi serhaddi,
Sosyal ağlarda paylaş

bir şey sormak şistiyorum ama dövmeyin,yanlız olsak nolucaaaaak,olmasak nolucak?

hem abi uzaylıları var,hatta uzaylı-dünyalılar arsı açık bir savaş bile oldu ve dünyalılar yendi,sinopta taş ata ata dağıttık ya beyinlerini zor kaçtılar,adam toplayıp geri gelceklerdi ama daha tık yok,1-2 ufo'yu düşürecekti bizim koçlar,peeeeh be[hline]less talk,more glock!
infected, 30 July 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
yaşım 15 bi adam daldı o da hafifçe dokundu yani
Sosyal ağlarda paylaş

yaw allaşkına daha ilginç şeyler tartışın. misal bermuda şeytan üçgeni ne ayaktır? (suyun yoğunluğundan batıyo gemiler denmişti de uçaklar uydular falan neden düşüyo?) ya da kayıp kıta atlantis mevzuu nedir? birbiriyle hiç alakası olmamasına rağmen bisürü mitoloji ve dinde yeralan büyük tufan ne ayaktır? dindar kişiler neden evrim teorisini kabul etmeyip bunun üstüne dini kaynakların bilimsel veriler içerdiğini iddia ederler? (yok bu alakasız oldu. neyse...)[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...