Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Para Lazım

HolyRaider

Öne çıkan mesajlar

saronite ore --> stack max 17g
eternal earth -> stack max 75g

bunları al ne kadar paran varsa.oreları prospect et.çıkan dandik mavi(chalce) ve yeşil(hatırlayamadım) gemleri tut(ahde para ediyorlarsa tabi yoksa onlarda az sonraki işlemde kullanılsınlar). geri kalanlardan kırmızı(blood)/turuncu/sarı olanları 2 Crystallized Earth ile dandik lvl 60 jc itemleri yap, tanesini 3.5 g dan vendora sat(ha serverinda inf dust para ediyorsa DE'le sat). morlar bi boka yaramıyor onları direk kesip vendorla.

şimdi buraya kadarki kısım garanti para. bundan sonrası için rare gemler serverında ne kadar para eder o önemli.benim serverımda +24 stam gemleri hala 20-30g arası - her türlü scarlet ruby içeren şey 60-80g arası, diğerleri para etmiyor.
sende bunu ah de bi kontrol et para eden rare gem varsa kes koy 12 saatlik. onun dışındakileri ""kesip"" vendorla.burda kesip vendorlamamızdaki amaç şu : gemleri kesmeden vendora satarsan 3g kesersen 4.5.

bunu sürekli yapma hafta boyunca kontrol et ucuz ore/eternal buldukça al stokla, sonra haftada 1-2 erit stoğu.

ilk yaptığımda 1k sermaye 2 saat içinde 3k olarak döndü.3k yatırdım gelen paralarla ucuz cardinal/majezik alıp 20 arp/30 stam satıp 45k yaptım 5-10 gün içinde. bi daha da paraya ihtiyacım olmadığı için uğraşmadım.

son bişi: gözünüzü seveyim insanlar artık jc olup para yok diye ağlamasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Magnum said:

barbu hangi serverdasın, helalinden 3k vericem sana.

ravencrestteyim. abi 3k yı nasıl veriyon öle bi anda ya. elli defa bi ton topike yazdım. en fazla gordugum para 5k idi o da mount icindi.

repair parası icin epic satan bi adamim.

meslek de var aslinda jc mine karakterim de olmuyo. satamiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben uğraşamıyorum. uğraş uğraş günde 1k gold anca gelsin o da hemen bitiyo. moralim bozuluyo sonra.

mesela elimde şuan 49 tane su epic kristalden var enchant icin olanı. zamanında de yaptıra yaptıra arkadasa depolanmıs. suan kaca gidiyor bilmiyorum ama bi ara cok dusuktu satmadım o yuzden.
Sosyal ağlarda paylaş

valla günde 30dak ile 1 saat arasında bi süreyi ahye bakıp 13g < 17g farkındalığıyla alışveriş yapamazsan zaten paran olmasın senin epic satmaya devam et :)

not: ortalama fiyatları olan bir serverda JC = GARANTİ PARA
not: fiyatlar ortalamanın üstündeyse MINING + FARM = GOLD
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Magnum said:

barbu hangi serverdasın, helalinden 3k vericem sana.

ravencrestteyim. abi 3k yı nasıl veriyon öle bi anda ya. elli defa bi ton topike yazdım. en fazla gordugum para 5k idi o da mount icindi.

repair parası icin epic satan bi adamim.

meslek de var aslinda jc mine karakterim de olmuyo. satamiyorum

ya main char alchemist&inscriptin can sıkıntısına darkmoon card yapıp su 90 str 90 agi verenlerden yapıyorum sonra gunluk gem kesip alt chara yolluyorum jc/herb o kesiyor satıyor. bi tane de rog var 66 level 6k parası var, arkadas sağolsun crusader recipe'i buldu verdi, matları max 50g tutuyor, vellum ile birleştirip tanesini 300g den satıyorum. 10 tane koyuyorum 48 saatte gitmiş oluyor. yani parayla hic bi şey yapamıyorum boyle meslek silip kasmadıktan sonra. o yuzden birikiyo mal mal. hatta bu paralarla prepaid falan almaya calısmıştım patide :P

Spinebreaker da olsaydın cidden yardım ederdim, o kadar zombi kesip bizleri koruyormuşsun =P.
Sosyal ağlarda paylaş

Trade den LF work yazsan,kestigin gem basına 10g alsan,tamir paranı çıkartırsın en kötü.
Enchanter olarak boş zamanlarımda macroya basıyorum,goldlar kendi ayağıyla geliyo..
Bide Enc/JC olanlar var,onlar daha ayrı para basıyo..

Yada,Hc lerde emblem kas,onları gem e çevir,kes,sat..
Gelecek olan enchant zımbırtılarıda cabası..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...