Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nasi yani? Item Satisi

vimpir

Öne çıkan mesajlar

Phlox said:

enchantingde çok çok iyi para var aslında. günde fazla kasmadan ortalama 10 scroll satsanız, tanesine de 30-40g profitten 10 dakikalık işle 300-400g yapıyorsunuz. hatta abartıp saat başı cancel-undercut yaparak daha da artırabilirseniz bunu. işin güzeli de talep bitmiyor asla.

Millet artık scroll almıyor bilip bilmeden sallamayın. Dungeonda disenchant geldi geleli herkes matları getirip 10g veriyor. Enchanting bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Level 70 olanlar dahil her char'ı alch yaptım geçen temmuz epik gem olayı açıklanınca. Main charda da JC var. O zamandan beri 150k para kastım günde 10 dakikamı AH'ye ayırarak.

Kesinlikle çabuk olmuyor, ilk 3 ay geçtiinde ben hala 10k larda geziyorum diye baya dalga geçiyordu millet "boşa kastın o kadar alch'ı" diye. Ama günde ortalama 200g kazanorken ve bunlada sürekli malzeme almak zorunda kalırken bir süre sonra bankanızda 300 civarı epik gem, her charınızda bir ay gem basacak mal oluyor.

İşte bu noktadan sonra oyuna birşey eklenince bir anda 2 haftada 20k kaldırıyorsun.Ki bu benim için ToC'un puglanabilir hale geldiği dönem, sonra sezonun bittiği gönem, ICC açıldığı dönem ve %5 buffın geldikten sonraki 2 hafta oldu. Yani alch-jc alıp asla ucuza gem satmayıp sakin bir şekilde sürekli yüksek fiyattan AH'de gem tutarsanız gerçekten pisikopat satışlar yaptığınız anlar oluyor.

Haftalardır 1 tane satamazken, dün ve bugün 27 tane ArP gem sattım 250 golddan ve bunun sebebini henüz bilmiyorum gene birşey dönemi geldi ama dur bakalım.

Phlox said:

enchantingde çok çok iyi para var aslında. günde fazla kasmadan ortalama 10 scroll satsanız, tanesine de 30-40g profitten 10 dakikalık işle 300-400g yapıyorsunuz. hatta abartıp saat başı cancel-undercut yaparak daha da artırabilirseniz bunu. işin güzeli de talep bitmiyor asla.

ikisini birden yapıyorum ben. 2 ay 7 gün oldu wow'a döneli. karakterde 500g para vardı satın aldıgım. prof teachlenmemişti bile.
jc-ench. alt herb-alch(xmute)
2 ay 7 günde
shadow's edge (1.5 ay önce yaptım primord 1.5k iken)
8 primordial legs
5 primordial bots
darkmoon card
25 epic gem recipe JC
ulduar hariç bütün recipeler Ench
arkadaşa shadow's edge yapsın diye 10k hibe
15k ya chopper
10k da cebimde var hala.

kimseyle paylaşmadığım sırrımı paylaşayım bende o zaman bari;
günde 100 stack saronite ore alıyorum ortalama 13g den stacki
runed scarlet 35g
solid sky saphire 25g
quick/smooth autumn's glow 15g
diger mavileri kesip vendora
yeşillerden dark jade-chalcedony tane 5g den ah ye
bloodstone-huge citrine-sun crystalleri stok
sonra yanına tane 4g den 5-10 stack eternal earth alıyorum
2xcrystallized earth + 1x bloodstone yüzük
2xcrystallized earth + 1x huge citrine neck
2xcrystallized earth + 1x sun crystal yüzük
lerden yapıp disenchant ediyorum
2x lesser cosmic yada 2x inf dust çıkıyor
tane 22g den abyss crystal alıyorum günde 20 tane
scrolla gömüp bracer-boots assault, chest stats , weapon berserker koyuyorum ah ye.
bu şekilde saronite ore stack 13g eternal earth 4g den alındıgında
ortalama %80 - %90 kar.
daha bi kere jc-ench lfw falan demişliğim yok. ayak adamı mıyım lan bana ne. gidip ahden alsınlar. çok ender parayla gem keserim o da 3-4 gem olacak tane 15g olacak.
bunun dışında da hiç bi zaman WTB VIRT ZIRT PLS falan diye bağırmam. "WTB" ile "Buying stacks of vırt zırt" arasındaki bağırış farkı bile satıcıyı etkiliyor çünkü. pazarcı mantığı direk. WTB diyen almak zorunda acil ihtiyacı var izlenimi yaratırken. Buying vırt zırt diyen adam daha bi relax, daha bi ticaret adamı, paraya ihtiyacın varsa sat gibisinden. o yüzden daha rahat alım yapıyorum. yani daha dün tane 75g den ametrine, 100g den cardinal ruby aldım 10 ar tane. ah de en ucuzu 120 ye 150g iken. ah den item satmayı sevmeyen tonlarca insan var bunları yakalamak lazım biraz şans falan. geçen aynı şekil 17 stack frost lotus aldım tane 20g den. millet de deli gibi para kasıcam diye yok hc yok grind falan. boş işler. wowda para = ticaret.amma yazmışım uzun olmuş baya.BYZ
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...