Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çekirdek değil çiğdem

Saeros

Öne çıkan mesajlar

Alın size beyaz leblebinin tarifi "Nohudun kabukları çıkarılmadan işlenmesi (kavrulması) sonucu elde edilen bir üründür. " Birde bana fail diyor kültürsüzler heyallam.

Buda bonus olsun.

Yalnız dünyadaki nohut üretimi çoğunlukla yemeklik olup çerezlik tüketim açısından üretim genel olarak ülkemize has bir durumdur. Çerezlik nohut renk ve büyüklük açısından özel olarak seçilerek işlemeye alınmaktadır. Leblebilik nohutlar dolgun, yüzü düz ve iri olmalıdır. Bu nedenle çerezlik üretime ait herhangi bir istatistik bulunmamakla birlikte toplam dünya nohut üretimi 2007 verilerine göre şu şekildedir: Hindistan 763.000 ha’da 5.970.000ton ürün; Parkistan 1.073.000 ha’da 842.000 ton ve Türkiye de 500.000 ha’da 523.553 ton üretim yaparak üçüncü sırada yer almıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

hayır abi sonuçta haşlanmış tavukla kızarmış tavuk ayrı 2 yemek değil mi.

ikisi de aynı şeyden yapılan ayrı tatlar.

allahlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Sonuç olarak tavuk yiyorsun. Fındık da kavruluyo adı gene fındık tadı farklı. Fıstıklar var soslu soslu onlarda fıstık.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

tamam abi işte.

fındık var

soslu fındık var

isimleri ayrı yani.nohutla yapılan her yemeğe NOHUT YEMEĞİ mi dicez bu mu hipotezin.

Cımbızla laf çekme aradan. Konuyuda saptırma hipotezim falan yok. Söylediğim şey ıspanağı çiğ yaparsın yoğurtla pişirip yemeğini yaparsın gene ıspanak. Nohutuda kavurursun gene nohuttur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...