Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Trajikomik tartışma

balon

Öne çıkan mesajlar

sanıyorum şöle de bişi var. pilot emercensiye düşmeden emercensi deklare edemiyo. eğer ederse hesap soruyolar neden emercensiye düşmeden emercensi deklare ettin diye. ve kuleye 9 dakka sonra emercensideyim bak haberin olsun şimdiden sölüyom şimdiden ayarlayın. kadında emercensi demeden şeyim bile kıpırdatmam diyo. aslında bi mevzu da yok sanırım.
öte yandan emercensi deklare edilince uçakta daha ne kadar yakıt kaldığı da önemli. bi arabanın yakıtı kırmızı gösterince (emercensi deklare edince) 70km daha gidiyo. uçağın arabadan daha ehemniyetli olacağını var sayıyorum. yani burda pilotu aceleci, kadını terbiyesiz olarak yorumlayabilirim ancak..
Sosyal ağlarda paylaş

kule operatoru gayet hakli. oyle "benim yakitim azaldi, beni one alin pls" diye aglamak yok. rotan belli, ona gore yakit alacaksin. havacilik insiyatiflerle yurumez, kiz orada "iyi sizi one alalim" diyemez, ona yetkisi yok.

pilotun asil derdi, eger emergency deklare ederse havayolu firmasi ekstra bir ucret odeyecek. o yuzden de deklarasyon yapmak istemiyor ama acil bir durum varmiscasina kuleden oncelik istiyor. erken inerse bir de daha az yakit harcamis olacak, havada bos bos tur atmamak icin kuleyi azarliyor.

oyle bir kafa yok. ya emergency deklare edeceksin, ya da sirani bekleyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

kule operatoru gayet hakli. oyle "benim yakitim azaldi, beni one alin pls" diye aglamak yok. rotan belli, ona gore yakit alacaksin. havacilik insiyatiflerle yurumez, kiz orada "iyi sizi one alalim" diyemez, ona yetkisi yok.

pilotun asil derdi, eger emergency deklare ederse havayolu firmasi ekstra bir ucret odeyecek. o yuzden de deklarasyon yapmak istemiyor ama acil bir durum varmiscasina kuleden oncelik istiyor. erken inerse bir de daha az yakit harcamis olacak, havada bos bos tur atmamak icin kuleyi azarliyor.

oyle bir kafa yok. ya emergency deklare edeceksin, ya da sirani bekleyeceksin.

abi güzel yazmışsın da alakası bile yok.
havacılıkta slot denen bir şey var, sana diyorlar ki kardeşim atatürk hava limanı çok yoğun, sen bilmem nereden 2 saat rötarlı kalkacaksın. eyvallah diyor pilot, uçağı alacağı yakıt belli, eşek ölüsü gibi hesap kitap yapılıyor, o yakıtın üstüne de 15 dakikalık acil durum yakıtı alıyorlar.

sen 2 saat rötarlı kalkıyorsun, geliyorsun 2-0-6 yaklaşmaya ataköy üzerinden ineceksin, kuledeki hava kontrolörü seni beklemeye alıp karadeniz üzerine yolluyor. neden? çünkü havacılık standartlarına göre araları 60 metre olması gereken 2 pistin arası atatürk hava limanında 45 metre. aynı anda iniş-kalkış yapılamıyor, ve kuledeki hava kontrolörü hesap kitap yapmayı bilmeyen birisi.

emergeny declare ettiğin zaman tazminat ödediğin doğru ama pilotun öyle bir derdi yok, beni öne alın da demiyor ayrıca, rapor veriyor 9 dakikalık yakıtım kaldı beni ona göre beklemeye alın diye.

amerikada hava kontrolörünün bu şekilde bir hatası yüzünden 2 uçak pist üzerinde kafa kafaya çarpıştı.

babam pilot bu arada sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...