Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aldatıldım.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

QueenofSpades said:

Farinal said:

QueenofSpades said:

Çok fazla oyun oynuyorsunuz.

Ben diyeceğimi dedim, kimsenin düşüncesini değiştiremem buradan açıklama yaparak. Herkes kendi bildigini yapar sonuçta.

Ah boys boys, büyüyeceksiniz daha :)

Haydin iyi geceler.

Bende ciddi ciddi cevap veriyorum ama ciddi bir şekilde adam yerine konulup cevap verilecek biri değilmişsin. Sorry sis (:D

bana ciddi cevap versen ne oluuuur vermesen ne oluuur?
senin mantıgın ile benimkisinin bağdaşmasına imkan yokki zaten. ciddi ciddi bir tartışmaya girebileceğimizi sanmıyorum "asalım keselim"cilerle

Asalım keselim demedim ben. Yada ler dediğin diğer insanlar. Önce karşıdakine saygı duymayı öğren. Sonra gel. Troll olmak istiyorsum bennn ciddi cevap versen noluuurrr triplerine gireceksen de o zaman bundan sonra özellikle topiclerine öyle yaklaşalım baştan söyle kedi ameliyatı vs gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

@Buyse şu an kıza acıyorsun sanırım hayatındaki olumsuzluklar kötü geçmişi vs vs için.Ama bunları düşünmemelisin.Sen ona 0 dan şans verdiğinde hepsi geride kalmıştı.O tekrar layığını gösterdi sana.

Yürü, koş, rahatla, bağır istersen ağla ki rahatlatır insanı ağlamak.Sadece düşünme.Onu üzmiyim filan falan deme.Bu saatten sonra sadece kendine yardım etmeye çalış.
Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:

Phae said:

Queen of spades herhalde sevgilisi, o derece korkuyor aileye söylenmesinden falan ahah.

korkmak değil, insan gibi insanım çünkü. antik çağda gladyatör dövüşlerini seyredip, uçur kellesini diye bağıran öküzlerden "biraz" ilerlediğimi düşünüyorum. doğanın kendi içinde bir dengesi olduğuna inanıyorum. cennet ve cehennem diye bildiğimiz kavramların bu dünyada var olduğuna inanıyorum. herkes ettiğini buluyor, iyilik yapınca bir yerden şansın açılıyor, içinde kötü niyetle hareket etmeye kalkınca ayağına dolaşıyor. kimsenin kimseden intikam almasına gerek yok, zaten çekecek o kız, hiç bir zaman mutlu, sağlıklı bir birey olamayacak. buyse de kurtulduğu için sevinmeli sadece, bu olanlar ondan bir şey eksiltmedi çünkü, aksine güçlendirdi.

TIAHAAHHAAHHAAIHFSAHIDSGDSÖLŞÇBVDSVDSVDS
Sosyal ağlarda paylaş

Phae said:

QueenofSpades said:

Dünyaya biraz daha pozitif bakarsan senin için iyi olur. Ben buysenin yaşadıklarından daha kötüsünü yaşadım, ve bana zarar veren kişi de hayatı boyunca çekiyor ettiklerini. Gözlemlediğim bir çok olayda böyle. Sinir stres yapıp kendi kendini yersin, için çürür böyle kötü duygularla; intikam, kavga, hırs gibi... ömrünü kısaltma boş yere.

Sana böyle olmuş, başkasına böyle olmuyor. Yaptığı herşeyin yanına kaldığı bir sürü insan tanıyorum ben de. Al patladı teorin.

Ahlaki herşeye at gözlüğü bakıp erdem taslayanları sevmiyorum.

Adalet duygusu laızm bazen. Bazen insanların yaptıklarının yanına kalmaması gerekiyor. Bazen kalabilir, ama bazen de kalmamalı. O yüzden "Bu hep böyledir, böyle olmalıdır." tarzı kesinliklerle gelmeyin, dogmanızı yıkarlar.

O zihinle iflah olmazlar bu konuda gayet kesin konuşuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Phae said:

QueenofSpades said:

Dünyaya biraz daha pozitif bakarsan senin için iyi olur. Ben buysenin yaşadıklarından daha kötüsünü yaşadım, ve bana zarar veren kişi de hayatı boyunca çekiyor ettiklerini. Gözlemlediğim bir çok olayda böyle. Sinir stres yapıp kendi kendini yersin, için çürür böyle kötü duygularla; intikam, kavga, hırs gibi... ömrünü kısaltma boş yere.

Sana böyle olmuş, başkasına böyle olmuyor. Yaptığı herşeyin yanına kaldığı bir sürü insan tanıyorum ben de. Al patladı teorin.

Adalet duygusu laızm bazen. Bazen insanların yaptıklarının yanına kalmaması gerekiyor. Bazen kalabilir, ama bazen de kalmamalı. O yüzden "Bu hep böyledir, böyle olmalıdır." tarzı kesinliklerle gelmeyin, dogmanızı yıkarlar.

Ben bir dogma olarak söylemedim zaten. "Bi ben biliyorum" diyecek kadar aptal olmadım hiçbir zaman. Ama illaki buluyorlar diye inanıyorum, o olmazsa ailesinden biri hastalanıyor, çocuguna bir şey oluyor. Hakkını yediğin insanın hakkı senden çıkıyor bir şekilde. Bu benim inancım Xunn'cum.
Yani o zaman kan davaları devam etsin, hırsızlık yapanın eli kesilsin falan.. Tarihte bunlar işe yaramış mı? Yaramamış. O yüzden biz neden kendimizi üzelim? Bırakalım yapanlar çeksin, ya da kendi pisliklerinde boğulsunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:

Phae said:

QueenofSpades said:

Ben bir dogma olarak söylemedim zaten. "Bi ben biliyorum" diyecek kadar aptal olmadım hiçbir zaman. Ama illaki buluyorlar diye inanıyorum, o olmazsa ailesinden biri hastalanıyor, çocuguna bir şey oluyor. Hakkını yediğin insanın hakkı senden çıkıyor bir şekilde. Bu benim inancım Xunn'cum.
Yani o zaman kan davaları devam etsin, hırsızlık yapanın eli kesilsin falan.. Tarihte bunlar işe yaramış mı? Yaramamış. O yüzden biz neden kendimizi üzelim? Bırakalım yapanlar çeksin, ya da kendi pisliklerinde boğulsunlar.

http://freespeech.vo.llnwd.net/o25/pub/images/pepperspray.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Karasakal said:

Bence hırsızları ve katilleri serbest bırakalım. Ne diye birisi annemizi öldürdü, veya evimizi soydu diye cezaevine atıyoruzki.

Hırs ve intikam kötü duygular, cezalandırma da öyle.

Nede olsa o katiller hayatları boyunca mutlu olamayacaklar. hırsızlar asla o rahat yaşayamayacaklar. E para sürekli gelmiyor, bodrumda 1 ay zevk içinde yaşadıktan sonra işe geri dönmeleri gerekiyor.

Rüşvet alan memurlarada ceza vermeyelim, nede olsa o parayla asla rahat olamayacaklar huzurlu olamayacaklar.

Ya Hatta bir yanağınızdan tokat yediyseniz, diğer yanağınızı çevirin, Avrupanın yaydığı barış ve hoşgörü budur. Humanizm ve pasiflik gerek.

Ki sonradan sizi çok daha rahat öpsünler.

Zevk almaya bakarsınız işin sonunda en son tercih olarak.

hırsızlar ve katillerin ne alakası var? "suç" teşkil edecek davranışlar için adalet sistemimiz var. bu ahlaki bir yanlış, o da bize göre. bir kişinin kalbini kırmak ile tecavüz etmeyi karıştırma. sen yargılayıcı bir konumda değilsin burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

Sosyal hayatımızda yapılan bazı şeyler de suç kavramına girmeli diye düşünüyor olamaz mı insanlar? Sen niye karar veriyorsun neyin suç olduğuna?

ben karar vermiyorum canım. aç hukuk kitabını oku ne suç ne değil. istiyor olabilir insanlar, bunun için kamuoyu oluştururlar gerekirse, eğer çoğunluk istiyorsa yasalaşır. bu kadar basit. sana kalsa şeriat falan gelecek zaten ^^ bana kalsa da kimse kimseye karışmayacak. o yüzden ne sen ne ben "karar verebiliriz" sadece fikir belirtebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...