Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Flying Dutchman Efsanesi vol.2

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Hollanda, kimilerine göre en başarılı kaşiflerden, kimilerine göre en cesur askerlerden, kimilerine göre ise en yetenekli tüccarlardan gücünü almıştır.

Kesin olan birşey var ki, avrupaya damgasını vurmuş, yeni dünyadaki sınırsız kaynakları son damlasına kadar halkı için, insanlığın gelişimi için harcamış bir ulustur hollanda.

Tartışmasız en büyük pay adı bile düşmanlarımızı tir tir titreten, denizlerde bize meydan okuyan her ulusun armadasını okyanusun serin sularına gömmüş, ulusumuzun konvansiyonel gücü olan Amiral Hans de Moor komutasındaki 80'i ağır gemilerden oluşan 120 parçalık yenilmez armadamızındır.

Peki ya ülkeleri uğruna can veren milyonlarca cesur asker ?.En asil ulusun çocukları olarak dünyaya gelmiş olmalarının yanında avrupadaki anavatanımızın sınırlarını koruma şerefine erişen General Karel Lodewijk Brouwer, General Abraham Reijersen ve General Maurits De Moor 115.000 vatan evladından ve bu uğurda can vermiş milyonlardan bahsediyorum.Sinsi Fransızlara ve alçak Avusturyalılara karşı ulusumuzun her karış toprağını canı pahasına koruyan, ve düşmanın bir adım bile ilerlemesine izin vermemiş, dünyanın en kudretli ordusuna sahip olmak elbette ki ulusumuzun ayakta kalmasını sağlayan en büyük etkenlerden biri.

Aciz ve ölmeyi hakeden yerli halkların elinden onlara bırakılamayacak kadar değerli kaynakları almak ve bu kaynakları gelmiş geçmiş en büyük ulusun inşasında kullanmak, avrupaya bir ışık gibi doğmak elbette ki Hollanda'nın en büyük gururudur.Bu uğurda kanını akıttığımız yüzbinlerce yerli için üzülmeli miyiz, yoksa insanlığı gelişmemiş organizmalardan kurtardığımız ve böyle bir ulus inşa ettiğimiz için sevinmeli miyiz ?

Gelirimizin baş kaynağı, güney amerika kolonilerimizden bahsediyorum.İspanya, portekiz, ingiltere, aragon gibi bizimle rekabet edebileceğini zanneden, ulusumuzun şanının yanından geçebileceğini bir an bile düşünmüş olanlar biz güney amerikayı karış karış ele geçirirken, altın yüklü gemilerimizi şanlı armadamız eşliğinde anavatanımıza getirirken sadece izlemekle yetindiler.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...