Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows phone 7 series

Buyse

Öne çıkan mesajlar

abi holiday season'da cikarmak icin bicok sey kesildi, sonradan cikacak. ocak'ta bi update gelicek mesela icinde cut copy paste falan olan. adobe ile gorusmeye gitti gecen hafta ballmer, bisey bekliyorum ben silverlight/flash konusunda.

bing amerika odakli, orasi dogru. su anda "aha uber" dedigim bing featurelarinin ne kadari tam calisir onu bilmiyorum, restoran, local search vs babinda. yoksa google'in da ozel bi hizmet verdigi yok bu tur turkiye'ye su an.
Sosyal ağlarda paylaş

ilke hayal dünyasındasın..iphone çıktı yepyeni bir dünya yarattı ve piyasayı topladı. bb yine kendine has özellikleri olan hitap ettiği kesim belli bi telefon. android yıllar harcadı bu noktaya gelene kadar.
wp7 yeni en ufak bir yenilik getirmiyor.kendi elemanlarının kullandığı programlara entegre gelmiş! ee banane sen kullan o kullansın diğer herkes nolacak?!
Sosyal ağlarda paylaş

android 2 yil harcadi abi yillar degil, ben de wp7 cikar cikmaz dunya degisecek demiyorum, ama 2 yilda cok sey degistirecek diyorum.

kendi adamlarinin kullandigi programlar dedigin office, zune (ipod gibi bisey anlamayin zune diyince, limitsiz muzik arsivinden bahsediyorum 3g ile istedigini dinleyebilecegin), xbox, netflix falansa, canin sagolsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

neyi degistirecek 2 yilda ilke? saydiklarinin hepsi diger platformlarda alternatifleri olan seyler, ornegin streaming music olayini microsoft kesfetmedi, sadece entegre geliyor. o bahsettiklerinin hicbiri de oyle devrim yapacak nitelikte degil. sadece xna avantaji var, o da cok farkli donanimlar uzerinde calisacagindan verimli olmayacaktir diye dusunuyorum ama zamanla gorucez..
Sosyal ağlarda paylaş

ya oturup baktım. zune ve zune hd %1 bile değil pazar payı:) tamam zune sitesini kullanmak için bu aletlerden olması gerekmiyor ama yine de tutmamış bir şeyden bahsediyorsun(pazar payını bulamadım zune.com'un). office diyosun pc'de kullananı çok da mobile'da var mı o kadar gerek? güzel özellik peki de bi killer-app değil yani kazandıracağı kullanıcı sayısı kısıtlı şeyler bunlar. netflix iphoneda var mı var.
ve geliştirici desteği 3. parti yazılımlar olmadan iphone bile bu halde olamazdı. wp7'de yok öyle çekici bir dünya. herkes kendini iOS android app geliştirmeye adadı çoktan..

ek: online tv'de AT&T ile anlaşmışsınız. ben bile duydum 3 blok ötedeki adamı ararken bile sorun yaşattığını AT&T'nin kalkıp bi de TV izletcek online:)
Sosyal ağlarda paylaş

mum streaming muzik nasil oluyo abi iphone'da, ciddi soruyorum varsa ben de kullanicam cunku. grooveshark app'e izin vermiyor apple itunes'dan para kazanamicak diye, kendi listelerini yapip muzik dinleyebilecegin (abc, last.fm falan kastetmiyorum bu yuzden) bisey varsa wp7 cikana kadar ben de kullanayim. onun haricinde saydiklarim var iste, bunlar da yetmiyosa ne bekliyordunuz ki "alin abi telefon budur artik R&D'yi durdurabilirsiniz son nokta bu" diye telefon mu koyacaklardi onumuze, ozellikle telefonun yeni ciktigi varsayilirsa. (ha cem, pazar payiyla ne alakasi var abi elinde zune falan olmasi gerekmiyor ki)

cemcim, office efsane bisey yapma gozunu seveyim canim arkadasim. senin mantikla 2 sene once 0 dan piyasaya giren android'in de hic pazar payi olmamasi gerekiyordu abi, su anda iphone'u gecmis durumdalar.

daha cikmadi alet abi bi izin verin yahu bu kadar harsh olmanin kimseye bi yarari yok. hadi ben sirket ici hype'a kapildim boyle savunuyorum, siz yapici olun bari biraz. allah icin su telefona kotu demeyin gozunuzu seveyim.

edite edit: haha abi ben at&t'yi birakiyorum t-mobile'a geciyorum, beni ilgilendirmiyo o kisim. iphone sadece at&t'de var ona bakarsan :)
Sosyal ağlarda paylaş

ilke, apple'in su ana kadar kendi cikari nedeniyle reddettigi bir uygulamayla ben karsilasmadim. sehir efsanesi o. oyle oldugu iddia edilen uygulamalarin ardinda hep farkli birsey cikti. misal grooveshark'i apple kabul etti, universal music IP dispute nedeniyle cekilmesini istedigi icin cekildi. adamlarin ingilterede milyon dolarlik davasi varmis. grooveshark ise olayi hala "apple bize izin vermiyor" seklinde yansitiyor.

streaming music icin besyuz tane uygulama olmasi lazim. galiba en basarilisi spotify ama kullanmadigim icin bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

iphoneda var dediğiniz şeyler iphone ilk çıktığında yoktu bi de bu var. iphone'un yeniliği kullanıcı arayüzünün çok iyi olmasıydı. Bence bu cihaz da iphone kadar yenilikçi. iphoneu daha iyi yapıyo dediğiniz uygulamaların çıkmayacağı ne malum.
TR için bing olmaması eksiklik tabi. Zune olsa da TRde almazdım ben, yine indirdiğim mp3leri atar dinlerdim. xbox live olmaması da eksiklik, ama bu servisler olsa başka bi cihaz almayı düşünmezdim, yalnızca cihazın oyun potansiyeli bile benim için diğer rakiplerinin önüne geçiriyo. Tabi xbox live falan nasıl kullanılıcak TRde incelemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yok artik flash i niye reddetti

ben sakir sakir kullaniyorum nexus ta hicte oyle performans yikixi surekli error falan veren birsey degil.

yuh artik apple tamamen kendi cikari icin yasiyor app markette.

Mum_Chamber said:

ilke, apple'in su ana kadar kendi cikari nedeniyle reddettigi bir uygulamayla ben karsilasmadim. sehir efsanesi o. oyle oldugu iddia edilen uygulamalarin ardinda hep farkli birsey cikti. misal grooveshark'i apple kabul etti, universal music IP dispute nedeniyle cekilmesini istedigi icin cekildi. adamlarin ingilterede milyon dolarlik davasi varmis. grooveshark ise olayi hala "apple bize izin vermiyor" seklinde yansitiyor.

streaming music icin besyuz tane uygulama olmasi lazim. galiba en basarilisi spotify ama kullanmadigim icin bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

winphone daki tek olay su bence

biraz inceledim baktim, android gercekten iyi bir isletim sistemi bence iphone dan kat be kat iyi ama sikintisi, interface berbat

her baktigimda sanki cakma iphone kullaniyormussun hissi veriyor, windowsta oyle degil(techcrunch yorumu), harbidende

adam akilli bir interface var sanki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.bestbuy.com/site/HTC+-+Surround+Mobile+Phone+(AT%26T)/1446208.p?skuId=1446208&id=1218259758574

best buy satıcakmıs, contract-free diyor, bu ayrıca unlocked mudur ilke ? at&t kendi satmıyo ya, o yuzden bi umut dedim ehueh...

edik: activation required diyor gerci, unlocked degil sanırım :
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
abi uzun uzun yazmistim ve geri tusuna bastim laptopta allah kahretsin

ozetliyorum, bende HTC HD7 var asiri memnunum. eksileri: gunde bir sarj gerekiyor yogun kullanimda, bu donanimsal. yazilimsal olarak acilen applicaiton state i kaydetme olayinin gelmesi lazim isletim sistemine, su ana kadar dert ettirtmedi pek ama gelmesi gereken bisey. onun haricinde isltim sistemi olmus yani cok ama cok iyi.

win pho yu digerlerinden ayiran noktalardan bahsedeyim:

1- people hub: inanilmaz bisey! zaten guzel olacagini bekliyordum ama bu kadar beklemiyordum. telefonu aldim, facebook kullanici aid ve sifremi girdim ve tum arkadaslarim, bunlarin tum fotograflari, tel numaralari, mail adresleri vs her sey cekilmisti facebooktan. arkadasima dedim mesela tel numarani versene bi ariyim, hem sen de kaydedersin. adam verdi, ara ya bi bastim adamin fotografi ve ismi cikti araniyor diye :) people hub'dan birine basinca telefonla armaktan facebook walluna yazmaya, mail atmaya, text falan her sey bi tik haline geliyor. yine people hub'da facebook news feed e ulasabiliyorsun, sonracigima recent people var (bu sadece son arananlar degil, son her turlu iletisim). people hubi olmus yani mukemmel bisey.

2- cok begendigim bisey de bing maps'de bir restoran buldum mesela, tikladim iste restorana iletisim bilgileri cikti. telefon numarasina bastim, "Restoran Adi" araniyor dedi, telefon numarasi yerine. Ve arama gecmisimde de adi yaziyor restoranin, random bi telefon numarasi yerine.

3- telefonu acmadan calendar, mailler, text mesajlari, aramalar, voicemail falan hepsini gorebiliyorsun ilk ekranda, iphone'un en buyuk eksikligi bu.

4- zune INANILMAZ bisey. surekli sinirsiz muzigim var (bunun icin zune pass gerekiyor tabi)

5- xbox live inanilmaz ayni sekilde.

6- office icin bisey demiyorum, ilk defa mobil office olmus bir telefonda. excel'den powerpoint'e her seyi bildigin bilg basinda gibi yapabiliyorsunuz.

7- skydrive entegrasyonu cok basarili. tum fotograflarim otomatik olarak skydrive'a konuluyor, office dokumanlarim da ayni sekilde.

8- 4.3 ekran ftw abi, t-mobile in az onceki speed testimde cikan 5.6 mbit hizi sagolsun (arkadasin iphone'unda test bitmedi fyi) bildigin netflixten super kalitede film izliyorum istedigim yerde.

kisacasi ask yasiyorum telefonla, herkese oneririm :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...