Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows phone 7 series

Buyse

Öne çıkan mesajlar

flash destegi olan bir telefon soyleyebilirmisiniz ? full flashdan bahsediyorum ve telefon gibi telefon nokia n900 gibi bir sey degil ki onuda kullanan birisi olarak flash destegini gordum.

lutfen bir tane gercek flash destegi olan telefon soylesin birisi.. varsa tabii :)

her seferinde iphone da flash yok sunda yok bunda yok len hangisinde var ki :D duzgun akici saglam super calisan flash ? bu yuzden telefonlari bosuna yermeyin cunku flash 10 vs gibi bir seyi super bir sekilde calistiran mobile phone daha yok .. gelecek deniyor flash 10 destegi onuda gorecegiz ciktiginda.

arastiralim azcik plx :P
Sosyal ağlarda paylaş

MS windows mobile'ın profesyonelliğini almaması lazım. Ya da endüstriyel işletim sistemi için nasıl yol çizilicek bakmak lazım.
ANcak wp7'de silverlight desteği olucak deniyor. Ve xna framework ile wp7 uygulamaları geliştirilebiliyor olacak.
Benim daha çok merak ettiğim unmanaged kod yazabilecek miyiz? Yoksa iphonedan farkı kalmaz, wm6'yı tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Simdi win phone 7 tanitimindaydim, bizzat sordugum 2 sorunun cevaplari
copy paste yok
flash destegi yok, silverlighti sormayi unuttum

ikisi de arkadan gelecekmis dediklerine gore, software sonucta tamamrn, ms hardwareden bagimsiz oldugu icin win phone 8 e saklamalarinin anlami yok yani :)

UI cok iyi, online entegrasyon cok iyi, ama bazi seyler eksik yani. Ama gideri var sevdim ben. Dediklerine gore eksiklerin sebebi release e yetistirmekmis
Sosyal ağlarda paylaş

"Silverlight for windows phone" diye ayrı bişey var normal silverlighttan, zaten uygulamaların hepsi bu platformda olucak hatta (oyun vs gibi 3b zımbırtılar hariç sanırım) (windows phone 7 developer kitte bu şekilde yani)

Öte yandan xda'de adamlar bazı dll'leri açınca içinde "cut" "copy" "paste" kelimelerini görmüşler direk, bi şekilde ileride gelicek denebilir yani. Gerçi bunu koymamak nasıl salak bi karardır anlamıyorum.

Android ftw :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
buldum .. up :)

windows mobile 7 review

Key features:

Premium mobile OS (high minimum hardware requirements)
Clean, uncluttered interface with distinctive design language
Easy and thumbable user interface
Smooth operation with cool animations and transition effects
A fresh start with no legacy support needed
Backed up and developed by one of the largest software companies in the world
Excellent MS Office mobile implementation
Top-notch social integration
Excellent cloud services integration (SkyDrive, Windows Live, Xbox Live)

Main disadvantages:

No system-wide file manager
No videocalling
Limited third-party apps
No Bluetooth file transfers
No USB mass storage mode
No memory card support
No multitasking
No copy paste
Too dependent on Zune software for computer file management and syncing
No music player equalisers
No Flash or Silverlight support in the web browser