Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Team Fortress 2 & Steam

Artariel

Öne çıkan mesajlar

said:
tfc takım bazlı bir oyundu, her sınıfın belirli işlevi vardı, scout bayrak çalar, soldier iyi adam öldürür, hwguy tank işlevi görürdü vs...

tfc'nin aksine tf2'de aynı takım içinde def ve att kopuk değil. çünkü beraber yapıyosun iki işi de. işlev dersen, tf2 açık ve net olarak işlevlerini söylüyor zaten. medic healleyecek mesela. şırınga ile battle medic olamazsın. scout x2 sayılıyor cp'de. yani scout capleyecek diyo. demoman olmazsa olmaz haline geldi. soldier'ın iş medic korumak kill almak. hw hala tank zaten...

said:
zırhı kaldırdılar mesela oyundan, soldier ve hwguy'ın oldukça dayanıklı olmasını sağlayan bir unsurdu

zırh kalktı çünkü regen önemli bi mesele haline geldi. bi yandan medic hp bi yandan engineer armor basıcam diye gezinirse ortalık support class'tan geçilmez olur. pace düşer. armor kalktı hp'ler yükseldi. herkesin overheal yüzdesi de farklı yapıldı. hw max 450 hp olabiliyoken scout anca 185. bi de şey var. medic sürekli 450hp'de tutarken scout'a en fazla overheal yapıp bırakır. o da düşer zaten kısa zamanda.

said:
soldierın çifteli tüfeğini almışlar tekli tüfek vermişler, scouta tekli yerine çifteli tüfek vermişler. scoutlar çok rahat bir şekilde soldier öldürebiliyor bu sayede.

scout'un seni alabilicek mesafeye gelmesi demek ölme ihtimali daha yüksek demek. zaten uzaklaştıkça az vuruyor scout. ben tfc'de hwguy çevresinde hızlı dönerek otomatik tüfekle alırdım sniper'la... scout soldier öldürememeli bi olay daha saçma olurdu.

said:
critical atıyorsun bir de sürekli, hwguyları bile alıyorsun. engineerin çok zor diktiği sentry'ler güçsüzleştirilmiş bir de üstüne spy'a tek tuşla sentry'i patlatma imkanı verilmiş. patlamasın diye engineer sg'nin başında hiç kıpırdamadan durmak zorunda. etrafında spy durmasın diye bir de pyro dikmek lazım

burda bahsettiklerinin hepsi public game. public oyun oynarken de o kadar büyütülecek bişey deil bence crit. zaten nocrit serverlar da var.

tek tuşla patlatma imkanı dediğin sapper lvl3 sg'yi 9 saniyede patlatıyor. sapperla sg indirmek zorlaştı eskiye göre çünkü geleceğini biliyosun spy'ın. choke pointlerde de işi kolay deil bence. sapper konduğu an bütün herkes sana dönüyo zaten. gerçi gene pub için geçerli şeyler ama kağıt üzerinde yazdığı gibi değil. pyro'nun da spy check yapması gayet doğal. dead ringer olsa bile tekrar ateşe verebiliyosun zira spy'ı.

said:
spy meselesi var, adamlar invisible olabiliyor, üstelik tamamen görünmez hale geliyor. fortress forever'da da var invis olayı ama birazcık yanılsama efekti var, paranoyak bir oyuncu farkedebiliyor onu

kullandığı watch'a göre değişir. cloak and dagger alırsın aynı noktada durursan hiç ortaya çıkmazsın. survival'ın artar. ama metal alarak invis süreni uzatamazsın. 6.8sn en fazla

dead ringer alırsın ve çoğu zaman yanıltırsın karşı tarafı ama bağıra bağıra decloak olursun çünkü decloak sesi inanılmaz artıyo.

normal watch alırsın invis bittiğinde decloak olursun ama metal alarak uzatabilirsin. cloak 10 sn sürdüğü için düşmanın arkasına duraksama yapmadan geçebilirsin.

said:
bombalar kaldırıldı tf2'de, oyundaki eksiklerden biri.

sapper'a laf ediyosun sonra bomba diyosun (: bomba olsa sg'ler kill alamaz.

said:
en kötü hadise de çabuk ölmeye karşılık çok geç respawn olma olayı koymuş olmaları. nerdeyse bir dakika bekliyorsun respawn olmak için. bu yüzden tf2 oynayacağım zamanlar muhakkak kısa respawn süreli serverları kullanıyorum, yoksa oyun eziyet gibi bir hal alıyor.

tfcde olmayan birşey değildi ki bu. maçlarda no respawn time yapılırdı ama tf2de yaparsan o maç bitmez. "nerdeyse 1 dakika" lafına da artık bişey diyemicem el insaf.

said:
tf2 tfc'ye göre çok daha popüler mi, evet.
ama "daha iyi, daha önde" demek için hiç tfc oynamamış olmak gerekiyor.
tfc oynanmışsa bile en fazla 1 saat oynamıştır.

bu tarz genellemeler de olmazsa olmaz zaten. tfcnin en iyi clanında sayısız maçtan sonra ve onun öncesinde de senelerce oynadım gene de tf2 tfc'yi gömer diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

@Bone

Abi bikere önce şunu söyleyeyim, TF 2, TFC'den daha iyidir diyen adam en fazla 1 saat oynamıştır diyorsun, ben daha öncede dediğim gibi baya uzun bi zaman dilimimi tfc'de yedim bitirdim, telefon faturalarının aylarca kabarık gelmesinin sebebiydi.

Onun dışında TFC'de takım oyunu ağırlıklıydı, TF 2 de herkes solo takılıyor demişsin ama hemen ardından bu dediğinle çelişen birşey söylemişsin. Spy'a sap gelmiş, engineer sürekli başında durmak zorunda, ayrıca engineer'ı spy'dan korumak için Spy check yapacak pyro gerekli. E bu da zaten teamplay'e eşit oluyor :) Yani tf 2 ile classlara gelen balans aslında kısmen solo play imkanı tanıyor ama teamplaysiz oynadığında başarı elde edemiyorsun.

Benim TF 2'nin TFC'yi katlamasıyla kastım zaten popülarite değil. Ben gönül rahatlığıyla kalite olarak savunabilirim bu oyunu. Ha şuna katılabilirim ama, granade'ler kalkmasaydı daha eğlenceli olabilirdi. Ama kaldırdıklarına göre vardır bi bildikleri diyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...