Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Authenticator GG

Wispy

Öne çıkan mesajlar

bu muhabbetin üstüne dün gece şöyle bişey oldu;

arkadaşın i phonedaki otentikeytırın seri numarası değişmiş, tutmadı hesabındakiyle ürettiği kodlar o yüzden, dün skypetan blizzi arayıp iptal ettirtti.

bugün 1 saat kadar önce farkettiki hacklenmiş gitmiş varı yoğu.

çok dramatik
Sosyal ağlarda paylaş

Seri numarası değişmiş diye birşey yok.

Geçen bahsettiğimiz direk buydu işte. Keyi kullanıyorsunuz hatalı diyor, tekrar deniyorsanız gene hatalı diyor, süper dikkatli bir daha deniyorsunuz gene hatalı diyor. Evet şuan makinanızda virüs var ve haclenmek üzeresiniz, arka arkaya 3 kod direk hackera gitti biraz önce ve virüs blizzarda hatalı keyler yolladı.

Hemen güvenilir birini arıyorsunuz, telefondan şifre ve keyi söyleyip oyuna girmesini sağlıyorsunuzki bu keyler deaktif olsun. Makinayı taratıyorsunuz , virüsü temizleyip hemen şifreyi değiştiriyorsunuz.

Yani key'i girince oyun hatalı diyorsa sakın oluruna bırakmayın işi. Hele hele anahtarlığı iptal ettirdi iseniz ilk işiniz şifre değiştirmek olmalı idi.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim aklıma şu geldi saçmamı olur bilmiyorumda mesela baktınız tokenin verdiği kodlar çalışmıyor hemen bnet acc password reset yapsak 2-3 kere işe yararmı ? orada token kodu istemiyor acc name kayıtlı isim soy isim ve gizli soru :) yoksa bu daha mı saçma oldu :P
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır gayet mantıklı, direk şifre değiştiği için adamın elindeki kodlar işe yaramaz hale gelebilir.

Ama şöyle bir sorun var, virüsün gönderdiği kodlar bir program tarafından anında kullanılıp oyuna girilirse. O charı oyundan düşürmessen boşaltır bütün bankaları. O sebeple temiz bir bilgisayardan hemen oyuna girilmesi kesin olarak kurtarır sizi.
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

FreEmoon said:

Hayır gayet mantıklı, direk şifre değiştiği için adamın elindeki kodlar işe yaramaz hale gelebilir.

Ama şöyle bir sorun var, virüsün gönderdiği kodlar bir program tarafından anında kullanılıp oyuna girilirse. O charı oyundan düşürmessen boşaltır bütün bankaları. O sebeple temiz bir bilgisayardan hemen oyuna girilmesi kesin olarak kurtarır sizi.

Haklısın bir nebzede olsa koruyabilir ama bizi bu. Ama geçen ben ban yedim 3 gün. Password resetlendiği an oyundan düştüm. Normalde şimdi oyundayken password reset yapsak yine düşermiyiz deneyen varmı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben iphone applicationını kullanıyorum , code istediğimde ekranda 4-5 saniye kalıyor zaten ve giremez veya yanlış girersem daha sonra kabul olmuyor.
Kenara yazıp sonradan girme metodunu da denedim o da olmuyor. Yani sadece 5 saniy için çalışan bir code üretiyor ki bana göre güvenlik anlamında tokenlerin en büyük eksiği bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kodu telefondan okuyup oyuna girmeden , yani kullanmadan kenera yazarsan ve başka bir kod üretmeden 10 dakika bekleyip kullandığında o kod işe yaramıyorsa gerçekten. Evet telefon tipi authenticator daha güveli olur.

Ama virüse karşı yeterli koruma genede sağlamıyor. Virüs yediğinizde o 5 saniye bir program tarafından kodun başka bir bilgisayardan kullanılması için yeterli süre. Ki zaten 10 mesaj önceki arkadaşta bu şekilde hacklenmiş telefon tipi authenticator kullandığı halde.

Ki şu arka arkaya 5 kodu kullanmadan kayıt edip sonra ilk üretilen kodla oyuna girme deneyini telefonla yapan biri olup olmadığınıda merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...