Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

Bonus farklılıkları. İsmine cismine kadar kendimiz ayarlayıp,seçiyoruz. İster sikizim de ister hıristiyanlık sanki açık büfe...

Ben beklerim ki seçtiğimiz herhangi bir din seçtiysek onun özellikleri kendinden olmalı(en azından bir kısmı). Biri Liman kentlerine bonusu fazladır, öbür dinin bir başka birşeyi vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

biraz yanlıs soylemisim. civ4 te din buluyosan yayıyodun yaymıyosan bi işlevi olmuyodu ve din kardesligi biraz daha onemliydi ve oyunun cok daha basında din sahibi oluyodun. hea sey diyebilirsiniz yayıcagın din al oyle bonuslu ama yaymadıgım zaman da cok guclu bonuslar var. civ4 te hinduizm ve budizm den sonra baya genis bi bosluk vardı. bu iki dini onemli kılmanı saglayan. Early din almanı cok daha anlamlı kılıyo gibi geliyodu.

Yani ben civ4 modeli din i daha cok seviyorum. Civ 5 teki kotu oldugundan degil bana gore oyle alsam da olur almasam da olur durumunda kalması. civ4 te almak icin yarısırdım simdi denk geliyo. falan filan
Sosyal ağlarda paylaş

politeizmden sonra 2 teknoloji sonrası yahudiliği bulabiliyosun, zaten ilk religion civic i judaismi bulmadan gelmiyo zaten

dinin bulana sağladığı civicler dışında tek fayda şehir başına 1 gold gelmesi oluyodu, burda pek din kardeşliği hesabı yapacak kadar incelemediğim için bilemicem ama gelen özellikler çok faydalı
Sosyal ağlarda paylaş

eger yahudiligi bulmaya bee line etsen bile cok uzun suruyo ve cook geride kalıyor diger acılardan onu beeline eden. o yuzden ilk 2 dinden sonra 3. sunun cıkması her zaman uzun suruyodu.

neyse zaten bu anlamsız bi tartısma biraz civ5 teki din guzel bisey demiyorum ama beni yayılmaya itmeyen din cok hosuma gitmiyor ve biliyorum ki eger dunyadaki 5. din i bile bulsam zaten islevli biseyler alabilirim. o yuzden din i forse etmem gerekmiyor. bunu sevmiyorum okadar
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Bonus farklılıkları. İsmine cismine kadar kendimiz ayarlayıp,seçiyoruz. İster sikizim de ister hıristiyanlık sanki açık büfe...

Ben beklerim ki seçtiğimiz herhangi bir din seçtiysek onun özellikleri kendinden olmalı(en azından bir kısmı). Biri Liman kentlerine bonusu fazladır, öbür dinin bir başka birşeyi vs vs

Sana bir doz Civ IV - BTS - Rise of Mankind a New Dawn modu yazıyorum. Çok keyifli oynaması, Civ V bana çok dumbed down geldi, din vs'den sonra dahi.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Masticore said:

Sana bir doz Civ IV - BTS - Rise of Mankind a New Dawn modu yazıyorum. Çok keyifli oynaması, Civ V bana çok dumbed down geldi, din vs'den sonra dahi.

abi ben mankind'a tapıyodum... Halada öyle ama kabul etmeliyim ki onun da eksikleri vardı mesela savaşlarda üst üste 20 tane asker koyup dalıyodun.Önceleri axedice soylemişti bunu ve bana saçma gelmişti.Ne kadar ekmek okadar köfte diyordum ama 5'e baktıntan sonra gerçekten savaş konusunda 4'ün eksikliğini hissettim.Şehirlerin kendi otomatik koruması olması fln... güzel

Ama onun haricinde Din, natural wonders vs vs...,Jungle'dan bir jaguar'in cıkıp settler'ını yemesi ve küfürler etmen fln. Mankind daha iyi bence. Yani aslında şu savaş olayını ve state'leri mankind'a monte etseler the Best civ. oyunu olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...