Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik guildi için toplantı mevzusu

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Guild kurulursa

ingilizcesi kusursuz adamlar diplomasiye karışcak geri kalanlar ingilizceisne güvenmeyenler lütfen uzak dursunlar

yepyeni bi isimle düzgün bi şekilde girişcez

serverda ne kadar adam tokatlayacak olsak da LAMER böle RUS guildi kimseyle konuşamayan adamlar gibi olmayalım . tek isteğim bu.

türklerle oynamanın da genelde sonu böle bitio. O yüzden dikkatli yapıcaz bu işi . Kızarım! At vermem!
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Guild kurulursa

ingilizcesi kusursuz adamlar diplomasiye karışcak geri kalanlar ingilizceisne güvenmeyenler lütfen uzak dursunlar

yepyeni bi isimle düzgün bi şekilde girişcez

serverda ne kadar adam tokatlayacak olsak da LAMER böle RUS guildi kimseyle konuşamayan adamlar gibi olmayalım . tek isteğim bu.

türklerle oynamanın da genelde sonu böle bitio. O yüzden dikkatli yapıcaz bu işi . Kızarım! At vermem!

Ya mortis anliyorum dusunceni de boyle yaklasmak bence yanlis. Paticik olarak bir guild dusunuyorsak zaten sayimiz fazla olacak. Bu nedenle herkesin ingilizcesinin iyi olmasini bekleyemeyiz, ayni sekilde insanlarin ne yapip yapamayacaklarini kisitlayamayiz. Sonucta herkes eglence icin oynuyor bu oyunu. Ama dedigin gibi guildle iliskili konularda sagda solda aciklama yapilirken belirli sozculer kullanilabilir. Kanimca oturup guildin adinin gectigi her yerde konusamazsiniz demek bence biraz fazla. Offical forumlarda bile belirli bir ingilizce duzeyi yok, herkes hata yapiyor yazarken. Kimsenin de oturup 'l2english' diyecegini sanmiyorum cunku tek server var ve her ulkeden insanlar var. Guild'in dis gorunusunde kaygin varsa zaten secilmis kisiler aciklama,yazi vs durumlarinda guildin seviyesini belli eder.

Ha dersekki guild international olacak, iyi ve kalite olan herkese kapimiz aciktir. Amac nitelikte ve nicelikte o zaman dedigine katilirim. Sonucta Turk guildi olacaz.

edit: imla
Sosyal ağlarda paylaş

Sereglin said:
Bu nedenle herkesin ingilizcesinin iyi olmasini bekleyemeyiz, ayni sekilde insanlarin ne yapip yapamayacaklarini kisitlayamayiz

Kalın yere dikkat eleman lamerce davranırsa küfür ederse sağda solda ? Kısıtlanmalı bence heryerde oldugu gibi kurallarla belli bir çerçeve çizilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis'in demeye çalıştığıda hani guildler arası diplomatik mevzularda herkes karışmasın birkaç kişi görevlendirilsindi bence yoksa adam oyunu oynuyor çevresinde gördüğü insanlarla dialog halinde olması (ne kadar ingilizce bilmesede) gayet normal zaten ona bişey diyen yok ki
Sosyal ağlarda paylaş

Pluton said:

Mortis'in demeye çalıştığıda hani guildler arası diplomatik mevzularda herkes karışmasın birkaç kişi görevlendirilsindi bence yoksa adam oyunu oynuyor çevresinde gördüğü insanlarla dialog halinde olması (ne kadar ingilizce bilmesede) gayet normal zaten ona bişey diyen yok ki

this!

bunu diorum abi, kimseyle konuşmıcaksınzı demiorum

sadece ne biliim bi topic açılır bişey olur forumda. Veya dier guildle ciddi bi anlaşma olur konuşulur bilen admlar konuşsun

öbür türlü istediğinizi yapın kardeşim . ona bişey demiorum

diplomaside diorum. günlük yaşantıda değil

ingilzice bilmeyen gelmesin demiorum öle bi şey demem zaten. Biz bize oynıcaz zatne vnette türkçe konuşuoz edioz. Sadece dış ilişkileri içind dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya Bellow guildle ilgili bildiri mi yayinladi abi 4 kisi daga cikmisiz adam rp forumuna yazi yazmis yani ben ordayim.

Guildle ilgili bir konu,aciklama,bildiri vs olacaksa zaten tabiki gerekli vasifli kisiler secilir bu kisiler yazar,cizer,konusur. Ortada daha guild yok bisi yok, bir kisim cok ciddi bakiyor olaya bir kisim eglence icin gelmis. Boyle bir durum soz konusu. Zaten ince cizgide bir oyun, zorladin mi birisini adam uninstall bitti gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortalığı ben mi karıştırdım yoksa ahaha :)

Yeterli ingilizce, yetersiz ingilizce benim için fark etmiyor ben rp ile ilgili gördüğüm kısımları elimden geldiğince paylaşırım forumda bundan sonra ingilizcem yetersiz olduğu için guild adı altında yayınlamam sorun hallolur noma problemo
Sosyal ağlarda paylaş

ahah epey alinganlik olmus.

oncelikle azmo 2 haftada satar geyikleriniz baydi, hani SWG den falan beri benle mmolarda oynayan arkadaslar konussun elbet ama tanimayip lafa girenler biraz daha dikkatli olursa sevinirim.

Tekrar ediyorum, DFO oncesi buyuk bir gaz vardi ve 110 kisi toplanmisti forumdan. Gazi ben verdim ve oyunun betasina girince de (dfo nun betasi cok sinirliydi maalesef, bole open betaya hic girmemislerdi bile) cok cok cok farkli ve dusundugumuzun aksine bir oyunun ortaya ciktigini gormustuk (mesela, ev dikilip sehirler olacak denmisti, bi anda ev dikilmeyecek, sadece clanstonelar olacak dendi, butun endustri olaylari yatmisti bu hamleyle. Oyun tamamen mass pvp orgy'e donmustu). En basiti, kurdugumuz guildin yapisi bile uymuyordu, class class ayrilmistik ama oyunun tek olayi yakina girip balta sallamakti yani, bu hayal kirikligini gorunce de insanlari uyardim, UO bekleyenler para verip sonra kufur etmesin diye, ama nedense azmo adam topladi sonra satti oldu. Oyun kotu cikti arkadaslar, cok kotuydu.

Bu yuzden de yogurdu ufleyerek yedim bu sefer, dikkat ederseniz hic gaza getirme falan yapmadik, halen de yapmiyoruz, ama bu oyun cok farkli, gerek skill yapisi, gerek crafting falan, hepsi gayet UO yu andiran seyler. Burada toplanilabilinir diye dusunuyorum ama yine de guild olaylarini falan betada iyice test edip ona gore orgutlenip gaza gelmek lazim bence.

Mortisin dedigine gelince de, bellow icin dedigini sanmiyorum, adam ssleri koymus yazmis bisiler, ayri bisi o... ama yarin oburgun guild kurulacaksa official forumlarda guildle alakali bisi yazilacaksa ingilizce bilenler yazsin demis sadece, ki bunda bence bi problem yok. Daha ortada oyun yokken guild politikasi falan konusup gerilmenin anlami yok... guild kurmak istiyorsaniz yapacagimiz seyler sunlardir:

- Wipe gelir gelmez aktif oynayan adamlar olarak vaddada toplanip, birseyler farmlamak. Odun, tas, demir artik ne varsa...

- Bir sekilde ev mev olaylarina girip denemek lazim, guild de kurup bakmak lazim. Daha sonra da oyundaki skilleri daha da iyi gorup kesfedip oyunu acmamiz lazim.

- Forumda bi suru yardimci topic var ama net guidelar yazilmasi lazim. Herkes ingilizce konusamiyor, mortalwiki falan caydirir insanlari, bir kac tane turkce, bol ssli newbie guide, crafting guide falan cikarmak lazim.

- ve lutfen lutfen lutfen benim yaptigim gibi yapmayin, gaza gelip simdiden web siteler, serverlar falan kiralanmasin, yazik oluyor sonra, bi netlessin hersey, ona gore girelim, gecen sefer cok dilimiz yandi cunku. Ha bitane vent almissiniz sanirim, iyi de etmissiniz ara ara girip konusmak guzel tabi. Ama cok gaza gelmeyin.

Ben yoneteyim falan diye bir gazim yok ama pluton gibi, narsor gibi bu oyunu epeydir oynayip bilen arkadaslarin esliginde, temeller atilip bir yonetim sekli cikar elbet. Guilde ingilizce bilmeyen girmesi denmiyor, ama organizator olacak kisiler mumkunse daha once boyle syeler yapmis insanlar olursa daha iyi olur elbet, boylece her mmoda gordugumuz guild dramlar gormeyiz. Ufak ve eglenceli tutup ona gore yon cizmek lazim.

Simdiden HARDCORE GUILD temasi olusturup insanlari ona gore zorlamak anlamsiz. UO oynuyormusuz gibi iste. ne yapmak istersek yapariz, istersek crafdter guild oluruz, istersek kiralik ordu, istersek sehir kurmaya calisiriz, elimizdek imkanlara bakar.

Simdiden ama bu kadar ciddiye almamak lazim, once bi wipe gelsin, toplanalim ev mev dikip guildi kuralim. Misyona sonra karar verilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...