Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gözlük takmış ve takan lara bir sorum vardı

White Wolf

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar ben 3 senedir gözlük takmaktayım,bu arada 23 yaşındayım.Takıntılarım olmamasına rağmen şimdiki sorucağım soru öyle gelebilir.Arkadaşlar ben gözlük taktığımda kendimi mutsuz ve daha özgüvensiz hissediyorum, arabadan indikten sonra bir yere oturduğumda falan anında çıkarıyorum,geçmişime bakıyorum gözlük takanlara karşı böyle bir düşüncem olmuş diye hayır öyle bir düşüncem yok,ama sanki gözlüksüzken başarabilceğim bir konuyu (tartışma,ikna etme vs vs) gözlük taktığımda o özgüveni bulamıyorum, 3 sene geçti hala aynı şey, hiç böyle hisseden varmı, sırf bu yüzden lense geçmeyi düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

financial, araba kullanırken kullanmak zorundayım, sokakta yürürken kullanmak zorundayım, çünkü tabeları okuyamıyorum, kalabalık bir barda takmak zorundayım arkadaşlarımı bulamıyorum, üni de derslere girerken bizim çoğu ders tasarım ps,corel,quark,flash,dreamw takmak zorundayım , ani itiyacım olmadığı zaman yok
Sosyal ağlarda paylaş

hiç öyle düşüncelere kapılmadım, sen niye kapılmışsın onu da anlamadım; ama kendini rahat hissetmiyorsan lens kullan tabii.

benim lise yıllarımda lens furyası olmuştu, gözlüksüz hayal edemediğimiz arkadaşlar bile kullanmaya başlamışlardı. beni etkilemedi; çünkü aksesuar gibi birşey artık. saat neyse gözlük de o.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero herkeste olan birşey değil,zaten ben öncede yazdım takıntılı biri değilim ama bu konuyu çözemedim,saçma gelebilir ama atıyorum bir ürünüm bozuldu iade edicem yada değiştiricem gözlük olarak ve gözlüksüz olarak gitmem arasında bana yapılan davranışlarda değişikler farkettim,hem bende bir özgüven eksikliği hemde karşıdakinde nedenini bile bilmediği bir şekilde gözlüklü kişiye karşı extra bir özgüven sağlıyor.bunlar benim tecrübe ettiklerim böyle olduğunu söylemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ben 3 yaşımdan beri gözlük takıyordum, şu an 22 yaşındayım, ehmm geçen ay lens kullanmaya başladım. Allahım çok rahatsız ediyor ya, allahtan deneme lensi aldım önce de, o kadar parayı boşuna vermedim. çok rahatsız ya gözlüklerimi seviyorum ben, çerçeveni değiştir istersen, belki suratına gitmemiştir o çerçeve, yoksa öyle hissedecek bir şey yok gözlük kullanmakta.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında şöyle bir şeyde var belki fark etmemişsinizdir ama şu yazdığımdan sonra fark ediceksiniz,karşınızda 2 metre iri yarı korkutucu görünümlü bir adam olsun hatta iyice abartim kollarında jilet izleri olsun, eğer o kişi gözlük takıyorsa bir kendinizi gözlemleyin o anda lütfen o kişiye normalde olmıcak bir özgüven ve daha az korku ile yaklaşıldığını düşünüyorum. Tekrar söylüyorum bunlar benim düşüncem
Sosyal ağlarda paylaş

lens kullanabiliyorsan çizdirmek büyük mantıksızlık. evde gözlük, dışarda lens kombosuyla gayet rahat ediyorum ben uzun senelerdir. sırf lens çıkarma takmaya günde 1dknızı ayırmamak için , riski olan bir ameliyat geçirmek mana mantıksız geliyor ama eğer lens kullanamasaydım büyük ihtimal alırdım lazer ameliyat riskini.
Sosyal ağlarda paylaş

Lazer riskli demisiniz de 15 yillik bi teknoloji bu ve ilerde komplikasyom olusma riski yok gibi bisey
bunu bi kisi demiyo hem de alman goz ve dunya goz de ust duzey mi denir artik ne denirse olan tanidik doktorlar soyluyo

ve op ye sunu diyorum
kesinlikle haklisin o konuda
ama bunda amerikan genclik filmlerinin payi da baya buyuk lol

lanet olsun ki lens takamiyorum :(
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

lens kullanmamak hata zaten
hele numaranda ufaksa
dunyanin en huzurlu seyi lens

oyle de, astigmat varsa yamultyor adami

hem lens boyutu artiyor, hem de eee, o kadar, boyut artiyor

tatsiz yani. ustelik lensi duzenli cikartta, temizle de, sakla da bilmemne titiz adam isi. gozluk oyle mi? yatarken at kenara dursun, kalkinca al tak bitsin, mis
Sosyal ağlarda paylaş

lens i$i zor degil,

ben de astigmatliyim , bo$ & lomb toric 66 kullaniyodum, gecen biraz ara$tirdim, baya eskimi$ bu teknoloji. artik kurumayan lensler var piyasada.

bunlardan biri yine bl nin purevisionu imis. bir digeri su an gozumde deneme lensi olan hydrogel vision un extreme modeli. simdiye kadar toric 66 dan daha iyi oldugunu kanitladi bana gore.

her astigmat farkli oldugu icin markaya gore degisiyor goze oturma oranlari ve hissiyat. ama genelde %60 oraninda butun lensler her goze oluyor. Mesela en son doktor dedi ki senin gozun tam yuvarlak degil, biraz daha dik bir lens kullanabilirsin. harbiden denedim , mukemmel oturuyor goze, ama cikartmasi cok zor =P

2 hafta deniycem bunu sonra gidip sipari$ vericem, ya da vermicem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...