Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alman şiiri

DAZD!NGO

Öne çıkan mesajlar

KahnX said:

even butterflies are afraid of their names in germany

AHAHAH

bourbon said:

bence hiç komik değil

bence sen daha faydalı bi insan olabilirsin bu forum için

niye bukadar gücüne gitti anlamadım..

hiç komik bulmadım..belkide hiç bi almanı kelebeği o şekilde telefuz ederken görmediğimdendir..

evet komik bulsam forum için faydalı bi insan olucaktım dimi..
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon sataşasım gelmişti k.b. seni seviyorum :)
almanca kaba falan değil ya bu esprinin modası geçti zaten, bu komik bi adam da değil

bağırarak fransızca konuşan birini, tramvayda istasyonları almanca anons eden kadınla karşılaştırsak, almanca çok daha kulağa hoş gelirdi mesela. hayran kalıyorum ben dinlerken
Sosyal ağlarda paylaş

9/11 saldırılarından sonrası işte.. paranoya ortamı. el kaide yeni duyulmuş ve amerikalılar sıçmış pantolona.. bi türk gazeteci, amerika hedesi adam. orada yaşıyor yani. telefonla arıyorlar. elemanda dışarıda. tamam diyor. başlıyorlar konuşmaya, adam anlatıyor işte amerikadaki son durumu, elamanların paranoyalarını. e tabii olayın diğer ucundan da bahsediyor.. el kaide'den korkuyorlar falan diyor. tabii etraftakiler türkçe bilmiyorlar. sadece telefonla bağıra bağıra bilineyen bir dilde konuşan ortadoğulu biri el kaide diyor! adamı polis mi uyarıyor ne hatırlamıyorum. gazeteye yazmıştı adam yaşanılanları..

her neyse, her almanca konuşma azıcık yüksek sesle olsa dahi "HADİ ÖLDÜRELİM YAHUDİLERİ!!" diyormuş gibi geliyor.. heil hitler diyeceklermiş gibi geliyor kulağıma. gerçi dil gerçekten berbat.. ZUHARBUŞİFUTLEGEL falan gibi saçma sapan hecelerden kurulu bi tren sanki..

sonuç olarak bence almanca dibine kadar kaba ve komedi unsuru olmaya açık bi dil arkadaşım..

az bağırın evde almanca, millet hitler'e komşu oldular sansın..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...