Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dune 2000

Seceba

Öne çıkan mesajlar

Karasakal said:

aktiftablet said:

Dune2000 , red alert1 üzerine fazla emek sarfetmeden (sinematikler hariç, onlar süper) üçer beşer basit görevle hemencecik yapılmış bi oyundu. Zamanında doğru dürüst puan aldığını da hatırlamıyorum incelemelerden. Emperor çok daha iyi bi oyun.

Ahaha.. Fordun yaptığı arabada pek bi dandikti yahu.. Hele de şimdikilerle karşılaştırılınca..

Aa unuttum, zaten ilk arabayı ford yapmıştı dimi. Hatta o zaman Fordla karşılaştırılabilecek başka arabada yoktu. Sori..

ahahah abi dune 2000 cıktıgında broodwar bile cıkmıstı sen ne diyosun, nedir o zaman forddan baska araba yoktu.

al starcraft, hala karsılastıracak oyun yok
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

dune herşeyden önce westwood oyunu,o yüzden sc filan yalan dune yanında.Özellikle dune 2 rts kavramının öncülerinden

ben sc nin 3 unit yap adamın baseine git kim daha hızlı clickliyorsa o kazansın hadisesini strateji olarak görmediğim gibi onu oyun olarakda nitelendirmiyorum.

Cool Story Bro

lol ya
Sosyal ağlarda paylaş

rise of the harkonnen'a bayılıyorum. Tiberian sun için de güzel parçalar yapmış Frank abi, hepsini dinlemek lazım valla.

edit: Bu arada dune2000 i severim ama barındırdığı bazı özellikler hâlâ ccnin oyunlarında kullanılıyor ve bence çok saçma. Hatta bunlar dune2 de olmayan bazı özellikler ve dune2 bu açılardan 2000'den daha iyi bir oyun =D

En büyük saçmalık istediğin kadar fabrikan olsa da aynı anda tek tank üretebilmendir veya baraka/trooper şeklinde. 10 tane harkonnen palace yapsan da sadece tek füze atabilirsin. Bunlar mantıklı şeyler değil bence oyunu sığlaştırıyor. SC'ın güzel yanı üretimi yönlendirebilmendi vede 2 çeşit kaynak olması. Şimdi de iyi bir strateji oyununun göstergeleri bunlar benim için. En az 2 çeşit kaynak olmalı ki ona göre strateji kurasın, en az 3 çeşit taraf seçeneği ve ünite dengesi olsun ki oyunlar satranç gibi hamle çalışıp ezberden oynamaya dönüşmesin, yaratıcılık olsun. Mesela Red Alert 2yi de çok oynadık ama bence rezalet bir strateji oyunudur. R.A.3 de pek çok konudan başarısızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
emperor ı bitirdim. ama bilgisayara karşı tek taktikle çatır çutur yedim herkesi yine baydı.
mesela ordosta
sardaukar elit + kobra basıosun bi sürü bitti tamam...
diğerlerinde de kobranın eşitini basıosun.

oyunun tek eğlenceli kısmı başları bence. ilk böyle diğer subhouselarla etkileşime geçmen falan.

çok çok daha güzel olabilirdi ama olamadı :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...