Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

stanley kubrick's filmi izledinizmi?

leo_brouwer

Öne çıkan mesajlar

tüm filmleri sırasıyla ve doğru yazımıyla şu şekildedir:

1. eyes wide shut (1999)
2. full metal jacket (1987)
3. the shining (1980)
4. barry lyndon (1975)
5. a clockwork orange (1971)
6. 2001 a space odyssey (1968)
7. dr. strangelove or: how i learned to stop worrying and love the bomb (1964)
8. lolita (1962)
9. spartacus (1960)
10. paths of glory (1957)
11. the killing (1956)
12. killer's kiss (1955)
13. the seafarers (1953)
14. fear and desire (1953)
15. flying radre (1951)
16. day of the fight (1951)

bunlardan, dr.strangelove, a clockwork orange, full metal jacket, eyes wide shut ve 2001 a space odyssey'i izledim. the shining ve spartacus'ü de izlemiş olabilirim.

eyes wide shut dışındakilerin hepsi üst düzey geldi bana, taptırdı bile diyebiliriz. eyes wide shut da güzeldi ama diğer izlediklerim yanında sönük kaldı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm bi dakka, en başarılı, en çok para kazandıran yönetmen (yani en piyasa) ile en iyi yönetmen arasında biraazzzcık fark vardır, birazcık ama...
edik : ha bi de şu var , kime göre neye göre en iyi yönetmen zaten , di mi ?
[signature][hline]sanerixx, vitalizes body and mind

[Bu mesaj sanerixx tarafından 17 Temmuz 2004 01:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 17 Temmuz 2004 01:26 tarihinde demiş ki:
gelmiş geçmiş en iyi yönetmen?

spielberg ölene kadar bu ünvanı kimsa alamaz...

spielberg in yaptığı filmlere oranla kaç adet başyapıt çıkardığını, bir de kubrick in kaç adet çıkardığını göz önüne alırsak tablo netleşir sanırım.

evet belki bana göre başyapıt olan bir film senin gözünde aynı değeri kazanmayabilir ama ortak bi kanı geçerlidir zaten
aynen kubrick in yeryüzüne gelmiş en iyi, yaratıcı, dahi yönetmen olduğu gibi[signature][hline]Remember Sammy Jankis ..
Sosyal ağlarda paylaş

anlamıyorsanız anlatmaya çalışmıcam, bu bahsettiğiniz herif sinema tanrısı olarak bahsi geçen bir insan, anlatmak bana düşmez, ama madem boccob diyorsunki spielberg ormanda 10 kubrick gücünde, spielberg'ün yaptığı bilimkurguların hiçbirini 2001'e değişmem(hatta hiç bir bilimkurguyu değişmem)[signature][hline]Tanrı mutlu olsaydı yaratırmıydı?
Sosyal ağlarda paylaş

Boynuzun kulağı geçmesi gibi bir durum göremiyorum açıkcası ben ortada. Spielberg' de tam tersine bariz bir gerileme görüyorum. Bu yeni şeyler denemeden dolayı mı bilemiyorum ama çok uzun süredir beni eskisi kadar etkileyeen bir spielberg filmi ile açıkcası karşılaşmadım diyebilirim. Eskiden spielberg deyinde akan sular dururdu benim için. Şu anda ise alelade bir yönetmen.
Sosyal ağlarda paylaş

doğrudur
ben zaten lafı yazdım sadece
ben de kubrick'i spielberge değişmem
ikisinin de yeri ayrıdır ama kubrick kesinlikle benim gözümde ustadır[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 17 Temmuz 2004 02:26 tarihinde demiş ki:
valla kiminki daha büyük tartışması çıkmasın.

diyorum bende, ben orda sana cvp verirken ortam biraz gevşesin fln dedim tabi herşeye agresif bi biçimde yaklaşıp armudun iyisini ayılar yesin diyorsan hala saldıracaksan pm at.
konu saptı sapacağı kadar[signature][hline]Tanrı mutlu olsaydı yaratırmıydı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ghaldszar' dan Uyarı:
Tartışma yüzünden kilitlenen her konu başlığı aslında uygarlıktan ne kadar uzak olduğumuzun ölçütüdür. Lütfen ne siz uygarlıktan uzaklaşın, ne ben konuyu kitleyeyim, ne de sonraki kuşaklara bu konuda bir kanıt bırakalım.
Teşekkürler.

Anlayamayanlar için Türkçe meali:
Adam gibi tartışın yoksa kilidi koyarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...