Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blu-ray izlenmesi gereken filmler?

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Azmodai said:

Her film izlenir. Ben artik standart cekim film / dizi izleyemiyorum. hatta bi dizi hd olarak yoksa izlemem artik. Friendsi mesela hic hic izlemedim, ama hd remastered versyonu cikana kadar da izlemem. Goz alisinca 720p - 1080p ye, bidaha geri donemiyor insan.

Uyarayim da bastan.

moruk bana 2tb external yollarsan yapıcam dedigini. ucuz mu sizin oralarda?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
ben br olarak transformers ın o son filmini izledim. abi böyle bi efekt falan filan olamaz ya. etrafa bakıyorum bu kadar renk yok. zaten gözler bozuk. aşırı başarılı oluyor her filmin o şekilde izlenmesini tavsiye ederim.

+ bide bişi sorucam. bende öyle 112389712783 ekran plazma falan yok. telefunkenin 55 ekran televizyonu var. şimdi bilgisayarımda bu vga çıkışı denilen olayda var. bu vga -> scart kablosu ile ben televizyonumda izleyebilirmiyim indirdigim filmleri?
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

ben br olarak transformers ın o son filmini izledim. abi böyle bi efekt falan filan olamaz ya. etrafa bakıyorum bu kadar renk yok. zaten gözler bozuk. aşırı başarılı oluyor her filmin o şekilde izlenmesini tavsiye ederim.

+ bide bişi sorucam. bende öyle 112389712783 ekran plazma falan yok. telefunkenin 55 ekran televizyonu var. şimdi bilgisayarımda bu vga çıkışı denilen olayda var. bu vga -> scart kablosu ile ben televizyonumda izleyebilirmiyim indirdigim filmleri?

bu olaylara cok hakim degilim ama benim yorumum : televizyonda Brrip seyredebilmen icin HD olması lazım ozelliklerinde, HDMI/3 lu yada 6 lı kablo baglantı yapılabilmeli yoksa 720p ve 1080 p yi kesin seyredemiyorsun 360p ve 480p yi bilmiyorum , ama deneyen birinin yorum yapması daha dogru olur elbette
Sosyal ağlarda paylaş

benımde bıldıgım o kabloların ozellıgı direk laptopun ekranını yada bilgisayarın ekranını televızyona yada x bi olaya aktarmak. yani mesela ben açtım 1080p bi tane filmi. oynuyo laptopta. o kablo ilede bagladım projeksiyona yada tv ye. aynı şekilde göstermesi gerekmiyomu? HDMI da var mesela laptopta ama 55 ekran telefunkende HDMI ı ıh :P yetişmemiş onun dönemine o teknoloji :p
Sosyal ağlarda paylaş

abi iyi hoşta bende limitsiz bağlantı var ama Transformersı izliyim diyorum indirmeye başladım 40gb
ne ara indiricezde izleyeceğiz?

Zor zor bide saklamak lazım bi film içinde 40gb kaybetmek. Ayıp olur HDD ye
ama böyle bilmleri izledikten sonrada adamın dvdrip xvid izleyesi gelmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

40gb olanları çekme. onlar sadece blu-ray e yazacaksan işine yarar. 720p filmler 4.5gb aşağı yukarı. 1080p(full hd) olanlar 6gb-9gb arası genelde. 19gb a kadar çıkanda gördüm açıkçası. içinde farklı dillerden dublaj olup olmamasına göre değişiyor. kimi film alt yazı seçenekleriyle ripleniyor ve orjinalinin dışında birden fazla dublaj seçeneği oluyor.

rip olanlar sıkıştırılmış halleridir. oynatmak için belli bir codec gerekir. tek dosyadır menu vs bulunmaz. iyi encode edilmiş bir görüntü ile orjinali arasında gözle görülür anormal bir farklılık olmaz. gene cam gibi full hd görüntü alırsın. ama gene senin arada oluşan farkı anlamana, farketmene bakar. kimi insan farkedebilirken kimi fark göremez. kısacası 40gb lık olan blu-ray image indirmenin hiç bir anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

hurt locker ı ındırdım mesela demın. dvdrip indirdim. millet yazmış o kadar ooo 10/10 video falan filan diye arkadaş bi açtım kare kare görüntüler. bildiğin yeşilçam filmi. millet laf olsun diye yorum yapıyo arkadaş torrent sitelerinde böyle bi apaçilik yok resmen.

sırf onuda trailerı utube da hd izledim aşırı beğendim filmin hd görüntüsünü dandirik izlemek istemedigim için çekiyorum ama bu aralar fena gazdaym black dynamite ı bile BR indirdim :D tavsiye ederim yani.
Sosyal ağlarda paylaş

blu-ray diyosan Legend of the seeker izle.

bizim büyücü yaratığı sudan çıkarken dondurduğunda tansiyonum yükselmişti zevkten

720p 1080i alışınca geri dönüş yok lafı kesinlikle doğru. bütün serileri ve filmleri böyle izliyoruz artık harddiskler dayanmıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...