Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

msndeki attention whore'lar.

vaniLLe

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

abi gtalk kullan
bizde MSN sart dmeiyoruz
instant messaging lazimli bisi babinda msn diyoruz
yoksa amerikali olsan AOL kullan banane
hatta pidgin kullan her clienti ac
digsby yada

konuyu anlamamışın sen

konu burada msn gtalk pidgin vs. değil. konu instant messenger. hani senin lazım bişi dediğin. bence lazım değil işte onu diyodum 2 saatten beri de, algılama sux.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ha şimdi pc de oyun oynadık ve msn de konuştuk die koyun olduk. hem bilgisayar programcısı (veya benzeri) hemde geri kafalı olmak. paradox.

oyunla alakası yok koyun sürüsü örneğinin. oyun oynıcak adam psde xboxta daha rahat eder daha ucuza gelir daha keyifli kaliteli oynar.

ahmet mehmet ayşe fatma msn kullanıyo diye msnci olmak koyun sürüsü mantığı. neden diye düşünmeden herkes yapıyo diye yapmak, uyum sağlamak adı altında bilinçsizce birşeyleri kullanmak koyun sürüsü mantığı.

dediğim gibi ihtiyacı olan vardır olmayan vardır ama ihtiyacı olmayanlar da olmadığını ayırt edemiyor ki çoğu insanın ihtiyacı yok. ihtiyacı olanlar da msn gibi değil çok daha profesyonel iletişim araçlarına ihtiyaç duyuyor, bu microsoft çalışanlarının kendi aralarında kullandıkları bir live meeting tarzı birşey vardı onun gibi. benim istediğim sizin kendinize bunu sormanız "gerçekten lazım mı, olmasa da hayat devam eder mi ederse neler değişir?"

bide kelimelerine dikkat edersen iyi olur, çirkin hitaplarda bulunmayalım. dediğin şey hakkında en ufak bir fikrin yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

lazım veya değil. olay senin "yahu koyunmusunuz msn fln hehehöhö sms atsanıza" gibi komik bi bakışla gelmen

arkadaşım hitaplarına dikkat et lafları çarpıtma. smsten bahsetmedim bu birincisi öyle alaycı bir yaklaşımla yaklaşmadım bu da ikincisi. anla artık gerekirse 10 kere oku şu 2 sayfayı

özellikle bir üstteki mesajımı
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

...çoğunluğun paylaşmasını da beklemiyorum koyun sürüsü gibi takılın uyum sağlayın arkadaş...

bu genel bi yargı. burda msn kullanan online olduğunda insanlarla konuşan kişilere "herkes yapıo die yapıosunuz koyunlar düşünmüosunuz bile" gibi bişi demiş olmuomusun?

evet i.messaging o kadar gereksiz ki reuters bankalar arası iletişim kolaylaşsın emaille olmuo die "deal" ekranları ve reuters messenger kurdu her bankanın hazine trade bölümüne

not: hitaplarına dikkat edersen ancak karşı taraftan bunu istemen mümkün
Sosyal ağlarda paylaş

sms'e amma taktın smsten değil konuşmaktan bahsediyorum. insanlar sesle de iletişim kurabiliyor biliyor musun konuşarak? yazı olmadan da anlaşılabiliyor yani?

o yazı dory'nin yazısı alıntılanarak yani ona yanıt olarak yazılmış bi yazıydı diye hatırlıyorum (şimdi bakamıcam arka sayfada kaldı). koyun sürüsünü yazmamın nedeni dory'nin "uyum sağlamak" eylemeni yazmış olmasıydı. yarası olan da gocundu tabi lafı görünce
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

sms'e amma taktın smsten değil konuşmaktan bahsediyorum. insanlar sesle de iletişim kurabiliyor biliyor musun konuşarak? yazı olmadan da anlaşılabiliyor yani?

o yazı dory'nin yazısı alıntılanarak yani ona yanıt olarak yazılmış bi yazıydı diye hatırlıyorum (şimdi bakamıcam arka sayfada kaldı). koyun sürüsünü yazmamın nedeni dory'nin "uyum sağlamak" eylemeni yazmış olmasıydı. yarası olan da gocundu tabi lafı görünce

Dworgian said:

msn açmayalı aylar oluo

okbye
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

koyun surusu olmanin ne demek oldugunu bildiginden emin degilim ben senin. uyum saglamak ve koyun surusu olmak arasinda fark var.
ben istedigim en rahat sekilde insanlara ulasmak konusunda msn'in faydasini gordum, bence sen de dene.

sinava calisirken x konusu dahil mi diye mail atip, adamin maillerini kontrol etmesini mi beklicem bu mudur?
ya da oyuna adam lazimken gelin diye toplu mail mi atiyim?
koyun surusu demis yahu resmen komik adam.
Sosyal ağlarda paylaş

brigand klasik bir internet tiplemesi (gevurcada archtype diyorlardi galiba bunlara). Internet kullanir, forumlarda takilir eder ama msn gibi boyle herkesin kullandigi seye muhalefet edip kullanan herkesi vakit harcamakla suclar, bunu da yuzune vurunca da "oyle bisi demedim, siz kullanin ama ben amacsiz buluyorum, bence bosa vakit" gibi bir savunmayla yine inceden size laf sokuyor.

Bu tip adamlar boyle dikkat cekip yerlesmeye calisiyor.

Brigand, cok tarz bir adamsin dostum, msn listen olsa da 10-12 kisi olur zaten, vaktini ayarlamak cok zor olmaz sanirsam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...