Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Serisi Ocakta Cnbc-e'de

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Kinkaudonau said:

"tim burton'un aslanlar gibi batman filmleri var ne lan bu dark knight dalgası?" diyen 1-2 arkadaş vardı onları andım şu an

yanlız bu dedigin jim burton ın batman filmlerinin kötü oldugunu göstermez. nitekim tim burton ın yöenttikleri gayet hoştur. tabi bunu iddia edne arkadaşın dark knightların kötü oldugunu iddia etmesi dahada failmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Gaap said:

Ya jorc lukas abimiz bile o zamanlar yeterli teknoloji/para olmadıgı icin 4 5 6 yı önce çektim öbür türlü 1 2 3 4 5 6 gidecekti diyor. ne bu hala 4 5 6 1 2 3 fanboylugunuz anlamadım gitti.

neyse 8 demi 10 damı siz onu söyleyin :)

Lucas'ın böyle birşey dediğini kimse ispatlayamaz. Niye dersen Star Wars dediğin zaten Lucas'ın aklında olan tek filmlik bir projeydi.

Bölüm 4 A New Hope, Lucas'ın kafasında oluşturduğu Western-Bilimkurgu birleşimi öğelerden oluşur. Zaten izlediğinde western filmlere olan göndermeleri gayet rahat bir şekilde seçebiliyorsun. Beklenmeyen bir başarıyla çok tutulunca devam edilmesi kararını aldı Lucas ve önce 2. film olan Empire Strikes Back'i ardından 3. filmi çekti.

Yıllar sonra Star Wars unutulmaya başlanınca bazı yazarlar genişletilmiş evren üzerine kitaplar yazmaya başladı. Fanlar çoktu ama şimdiyle kıyaslandığında unutulmuştu hatta Lucas bile unutmuşken başta Spielberg vs. olmak üzere arkadaşlarının teşvikiyle bu filmlerin digital versiyonlarını yaptı. Lan biz bunları niye unuttuk diyen halk olağanüstü bir ilgiyle bunları da kabullenince Lucas yeni bir üçleme yapalım dedi.

Çocuktum ama haberleri hatırlıyorum, önce 6. filmin sonrasını anlatan bir hikaye düşünüyordu sonra öncesini anlatalım lan diyince Darth Vader'in hikayesini anlattılar.

Yalan o teknolojik imkanlar vs. geyiği,

Hatta Star Wars şuan da 5 yıl önceki gibi etkili değil, biz seviyoruz sayıyoruz ama unutulmaya başlandı tekrar. Yeni üçlemeninde kalitesizliği yüzünden zaten yeterli etkiyi yakalayamadılar da

Lucas ve Spielberg'de zaten yeni üçlemeyi düşünüyorlar yine, 5-6 sene sonra iyice unutulmuşken filmler gelir diye düşünüyorum. Onlarda 6. filmden sonrasını anlatacakmış ki Lucas zaten çalışıyormuş vs. vs. vs.

edit

ha şu da var, zaten A New Hope'un orjinal adı sadece Star Wars'dur. A New Hope çok sonradan geldi
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Bölüm 4 A New Hope, Lucas'ın kafasında oluşturduğu Western-Bilimkurgu birleşimi öğelerden oluşur. Zaten izlediğinde western filmlere olan göndermeleri gayet rahat bir şekilde seçebiliyorsun. Beklenmeyen bir başarıyla çok tutulunca devam edilmesi kararını aldı Lucas ve önce 2. film olan Empire Strikes Back'i ardından 3. filmi çekti.

sırf şu bilgi doğrultusunda 4. filmden başlayarak izleyeceğim

şimdi şyöle bir şey var bir de adam ilk sw filmini çektiğinde her roman da ya da sahne gösterisinde olduğu gibi ortamı ve akrakterleri tanıtması gererkiyordu ki bu bağlamda 4. film diye adlandırılan bölüm ilk izlenmesi tavsiye edeb,ilirim çünkü sonradan çekilen 1-2-3 de ortamı ve karaterleri tanıtma kaygısı pek yoktu ama sonuç olarak hikayenin gidişi doğrultusunda 1 den başlayarak izlemek izleyiciye çok büyük bir tatminsizlik vermeyeceğini düşünüyorum

sonuç olarak seriyi izlemeye 4 den mi yoksa 1 den mi başlanması gerektiği tamamen izleyecek olan kişinin zevkine kalmış

mesela ben evrenin tanıtılmaya başlandığı 4. filmden itibaren izlemeyi tercih ediyorum ki 1 e gediğimde bir kopukluk olmasın

ama isteyen "ben hikayenin kronolojisini takip etmek istiyorum" diyen 1 den başlarsa tatmin olur

böyle işte o yüzden havanda su dövmeyin kim nasıl keyif alacaksa öyle başlasın hatta cnbc e de izlemeyin ne bileyim alın dvd sini ya da vhs fln buun bir yerden izleyin sonuç olarak cnbc e senin benim değil.. adamların.. adamlar canları ne isterse onu yayınlar

beki de aynı tartışma cnbc e bünyesinde de yaşandı sonunda yazı-tura atıldı ölye karar verildi ehe
Sosyal ağlarda paylaş

attack of the clones gibi kötü bi filmi izleyip o anakini oynıyan cocuk (buyumus hali cocukluu dğeil) gibi rezalet bir aktör yüzünden soğuma bir efsanede.

izla pasa pasa orjinal trilogyi, sonra phantom manace'ı izle, geirisni bosvereiblirsin aslında
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

yanarım yanarım şu star warsun ratingi ezeli falan geçemeyecek ona yanarım.

açıkcası bu paticik'te ki heyecan beni şaşırttı sanki ilk kez izliyceksiniz. 32423 kere izledik üstüne blueray rip (mkv) çektik , televizyondan da kat kat kaliteli oldu görüntü niye bidaha izliyim ki reklamlı hemde. Açar izlerim şuan mesela izliyceksem
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Aket-Atum said:

yanarım yanarım şu star warsun ratingi ezeli falan geçemeyecek ona yanarım.

açıkcası bu paticik'te ki heyecan beni şaşırttı sanki ilk kez izliyceksiniz. 32423 kere izledik üstüne blueray rip (mkv) çektik , televizyondan da kat kat kaliteli oldu görüntü niye bidaha izliyim ki reklamlı hemde. Açar izlerim şuan mesela izliyceksem

+1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...