Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öykü çevirisi için yardım - ACİL

QueenofSpades

Öne çıkan mesajlar

Merhaba;

İngilizceden Türkçe'ye çeviri dersimin final projesi için daha önce çevirilmemiş bir İngilizce öykü bulup çevirmem gerekiyor.

Birkaç gündür bakınıyorum, ama beğendiğim yazarların beğendiğim öykülerinin hepsi halihazırda çevrilmiş.

Eğer daha önce okuduğunuz çevirisini bulamadığınız, ya da ah şu yazarın öykü kitabı varmış keşke çevrilse de türkçesi de olsa dediğiniz bir öykü varsa bana bildirebilir misiniz?

Çok acil yardım gerekiyor, şimdiden teşekkür ederim...
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela Virginia Woolf'un ölümünden sonra kocası tarafından bastırılmıs bir öykü kitabı var;

"A haunted house: Monday and Tuesday Stories" diye, onu İst. üni den Alev Bulut cevirmiş. "Pazartesi ve Salı" diye..

J. D. Salinger'ın var bi kitabı "Nine stories", pek bilinmez, ama onu da çevirmişler

Truman Capote'nin vardır die düşündüm onlar da çevrilmiş
Sosyal ağlarda paylaş

aquatik said:

W. Saroyan'ın 8 sayfalık bir öyküsü var, çevrilmiş midir bilemiyorum.

'The Barber Whose Uncle Had His Head Bitten Off by a Circus Tiger'

Çevirisi yok gibi duruyor, ya da benim internet kullanma özürlülüğümden de kaynaklanıyor olabilir bulamamam...

Nasıl bir öyküdür, konusu falan?
Sosyal ağlarda paylaş

Oldukça eğlenceli, bir o kadar da hüzünlü komik bir öykü. İsteksiz bir şekilde, zorlamalar sonucu berbere giden çocuğa berber, zamanında amcasının başına gelenleri anlatırken( gerçi adamcağızın başı kalmamış artık, aslan yemiş), bir yandan da oldukça kötü bir saç kesimi yapıyor, ama çocuk memnun ayrılıyor berberden, hehe... Tatlı adam Saroyan. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...