Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-e-kitap-okuyucu-nook-barnes-and-noble-e-book-reader-kitap-okuyucu-29134516/detay

Bu adamla konuş, eğer GeT açtırabilirsen al derim.

Asimov's, Analog ve New Yorker'a abone oldum ben de. Dergilerin tanesinden türkiyede 10-20 lira arası bir fiyata alıyordum, üçü ayda toplam 9 dolara geliyor. 500 TL verip alsanız da eğer sık sık İngilizce kitap, dergi okuyorsanız 3-4 ayda parasını çıkartırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
merhaba arkadaşlar, birkaç gün içerisinde ben de nook'uma kavuşucam, bildiğiniz gibi türkçe karakter desteği yoktu nookta, kullanan arkadaşlar türkçe kitap okumak için ne yaptınız kısaca bilgi verebilir misiniz? Nook for PC yazılımını yükledim ve Calibre ile epub dosyalar oluşturdum fakat türkçe karakterleri görmedi:S Bir de araştırırken "softroot" denilen birşeye rastladım, 1.4 update çıkmadan önce bunu türkçe karakterleri görüntülemek için kullanmış arkadaşlar fakat garantiyi siliyor:( softroot başka avantajlar da sağlıyormuş, yaptıysanız yorumlarınızı yazabilir misiniz? Son olarak 1.4 update i yüklediyseniz türkçe karakter desteği ne durumda? youtubeda bir bayan 1.4 update personal review videosu yayınlamış ve noookla açtığı almanca bir yayında ü harfini görünce açıkçası heyecanlandım(tu) Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler:)
Sosyal ağlarda paylaş

hayır ama birtakım siteler var, sen kargoyu amerikadaki posta kutuna yönlendiriyorsun, onlar da ordan alıp gerçek adresine postalıyorlar. http://www.myusabox.com bu işi yapanlardan biri, gümrük bildiğim kadarıyla 300euro altına vergi uygulamıyordu, bu durumda 150$+50$ yol parası ile amerikadan getirtebilirsin. Yeni kindlelar çıktığından beri içim biraz buruk, ben aldım bir iki gün içerisinde kindle yeni sürümü çıktı, kindleı da bi incele derim, 189$a 3G+wifi. Umarım nook elime geçince şüphelerim silinir:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Nook'un fontlarında türkçe karakter yok ama ePub'lara font yükleyerek haledebiliyorsun bu sorunu kolayca. İşte: http://www.nookboards.com/forum/index.php?topic=1304.0 Kitabın başlığında, yazarında yine türkçe karakter olmayacak ama kitabı açınca sorunsuz okuyabileceksin.

Başka firmware yüklemeyin, eğer bozulursa (ki bozuluyor bazen) buralarda tamir ettirmek için götürebileceğiniz bir B&N yok.

Kindle almayın diyorum. Pili iki kat kadar daha uzun gidiyor ama sadece Amazon'dan alışveriş yapabiliyorsunuz. ePub desteklemiyor ki bu türkçe okuyamazsınız demek. Kindle'ın mobi formatı font embedding olayını da desteklemiyor. İdefix'den alışveriş yapamazsınız. Benim favori dükkanlarım olan Baen'den ve WHSmith'den alışveriş yapamazsınız. Bu yaz aldığım kitapların 8 tanesi Amazon'da satılmıyordu, korsanları da yoktu, sadece bu ikisinden birinde vardı. Bu dükkanlar Türkiye'ye de satış yapıyor üstelik. Avrupa'da ePub var sadece bile denilebilir. Penguin, Random House UK gibi çoğu avrupa yayınevi sitelerinden ePub olarak kitaplarını satıyor. Eğer Kindle'ınız varsa; ancak bu kitapları alıp, DRM'lerini kırıp, Calibre'de mobi yapıp (arada da özel fontlar ve stiller varsa onları kaybedip) okuyabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
RamsesII said:

türkiyeye getiren yok mu şu nooku ya?Sony'nin touch editionlarda gelmiyor.ne zaman gelir bilen var mı

eReader almak için Sahibinden'e bakman lazım. Pazarı orada. Şu anda bir Nook var mesela: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-e-kitap-okuyucu-nook-barnes-and-noble-e-book-reader-kitap-okuyucu-29134516/detay
Sosyal ağlarda paylaş

Bize arkadaş getirdi. Ama kendisine bile alamadı. iki tane sınırı yüzünden. Çok güzel alet cidden ve ben bu kadar iyi bir görüntü tahmin etmiyordum. Aynı kitap gibi ve gözü hiç yormuyor.

Haftasonu cbr uzantılı çizgiromanalar indirip e-pub'a çevirdim hep. Aletin içine attım. Biraz ufak gözüküyor balonlar ama bence hoş oldu :)

yani burda idefixe'in filan sattığı o aletlere o kadar para cidden çok yazık. hem işlemcileri çok yavaş hem de ekranları iyi değil. ama en ucuzu 550 tl. onları almaktan sa 500 tl verin nook alın gg'de filan vardı. Ama benim önerim tabikide birileri giderse ona aldırın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yanlış biliyorsun. Sadece mobi formatını destekliyor, o formatta sadece Amazon'da satılıyor. Başka kitaplar mobi'ye çevrilerek yükleniyor ama onun için de DRM'yi kırmak gerekiyor, ayrıca mobi ePub'ın desteklidiği özel stiller ve embedded fontları desteklemediği için kitap bozulabiliyor.

Korsan kitap okunacaksa sorun yok tabii :) Türkçe desteklemiyor olabilir ama font embedding olmadığı için.
Sosyal ağlarda paylaş

@gerge, abi sendeki model hangisi ? ben de amerikadaki bir arkadasa soyledim, aldırıyorum sanırım, gerci zaten wi-fi only olanı aldırıyorum da, 3g'li olanı aldırsak burada da calısıyor mu ? yoksa at&t mi yalnızca ?

bu arada internet sitesinden sipariste eger baskası register edecekse gift'i secin diyor, kendi hesabına baglanmasın diye, magazadan alırken boyle bir durum yok di mi, gerci ben dedim gift oldugunu soylesin diye de, magazadan aldıgında sonradan kendin register ediyorsundur sanırım...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Aletin içinden tek tuşla unregister edebiliyorsun. Sorun değil yani nasıl register edildiği, kime bağlandığı. Ben Nook'umu aldığımda 3g ve wifi ayrımı yoktu, 3g'li yani. Ama burada çalışmıyor 3g. İstersem aletin yazılımını kırıp kendi simkartımı takarak 3g çalıştırabiliyorum ama onu da yapmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...