Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Amazon Turkiye'ye yollamiyor. Alamazsin oradan. Sahibinden ve Gittigidiyor'a bakacaksin Nook almak istiyorsan.

Hocam 2. verdiğim siteye bakarsanız oradaki yazar o satıcıdan (BlueProton)aldığını söylemiş yani yolluyor. Benim merak ettiğim daha da şartları zorlayabilir miyiz daha uygun bulabilir miyiz.
Hem ben de denedim, tüm masraflarıyla 201 TL yapıyor. Yalnız biraz daha masraf yapabilirim şu hızlı kargoyu seçip 3 dolar fark ediyor bence değer.
Bu gümrük sınırı 75 euro/100 dolardı değil mi bu arada?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Nook'un sayfa değiştirme tuşları aşırı iyi aslında. Kobo ile typography üzerine eReaderlarda olan en üstün kontrole sahibim ama sayfa değiştirme tuşu olmadığı için niye değiştirdim dediğim oluyor =)

Dokunmatik ekranla değiştirmek de rahat ama tuş gibisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

En uygun sanalpazar'da http://www.sanalpazar.com/Sifir-Nook-Simple-Touch-2gbwi-fi-E-kitap-Okuyucu__isp6239336 var şu an aktif satışta ve fiyatı 235 lira ayrıca kılıfı da yok sıfır ürün diyor. Benim alacağımda idareten de olsa bir kılıf var ve 200 tl'ye geliyor. En iyisi amazon'dan almak sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bundan sonrasi renklisi ancak. Yazilim yonunde gelismeler olabilir ama Kobo'da en azindan typesetting asamasinda gidebilecegi kadar gitti, Kindle ise daha fazla ilerlemez o yonde basit olmasi gerektigi icin. Internette Kobo'nun ayarlari cok karisik, her seyi bozdum diye rage yapan insanlar var. Font sharpness, font weight filan gitmez onlara; bu nedenle Kindle'a da gelmez, Nook'a da gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Işte pdf desteği artsa mükemmel olucak cihazlar. Kindle'a daha yakınım şuanda programlama, bilgisayarla ilgili kitaplar daha ucuz ve herşey var amazonda. Koboda bulamadıklarım oldu.
Kobonun artısı olan Türkçe kitabı da gidip basılı halini alırım diye düşünüyorum.
Tek sıkıntım Türkiye'ye döndüğümde proxy ile falan cok uğraştırcak mı beni kindle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

http://friedrichalthausen.de/?page_id=411

Bu yazitipine bakin bir. Dunden beri 100'e yakin yazi tipi denedim turlayip eleyerek, sunlar kaldi sadece yuklemeye deger: Vollkorn, Adobe Jenson, Lexia DaMa, Ubuntu.

Bunlarin arasinda Vollkorn en iyisi ama, sanki ozel olarak eReader ekrani icin yapilmis gibi, cok rahat okumasi, ghosting hissini bile azaltiyor, cok kucuk font boyutlarinda rahat...

Yukarda verdim linkini, bakiverin. Bilgisayarda da guzel duruyor ama eInk'de imba.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...