Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Feral (Cat) Druid PvP PvE

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle PvP ve PvE 2 ayrı rotasyona ihtiyacım var, kedi hakkında hiç birşey bilmiyorum neredeyse.

1- PvP yaparken savage roar, rip gibi mutlaka up tutulması gereken finisherları nasıl yapıyorsunuz?

2- Fightlara tiger's fury + berserk nukeüyle başlamak ne kadar etkili, kafadan cc'lenme şansı nedir druidin (karşı tarafın stun ya da cyclonelaması gerekiyor herhalde, başka çözümü yok bildiğim kadarıyla)

3- İlla shred vurayım diye arkasına geçmeye mi zorlıyım yoksa, oynak targetlara mangle spamlasam da kafi mi? Ne kadar dmg farkı var.

4- Focus yediğinizde barkskin açıp ayı olmak üstüne bir de frenzied regen falan açmak haricinde neler yapıyorsunuz?

5- Kullandığınız spesifik addonlar neler?

---

1- PvE cycle'ınız nasıl? Millet 7-8k falan görüyor ben 2.5k'yı geçemedim hiç (furious set + journey's end falan var işte, ama gem ench, expertise falan yok, bir de pvp talenti; ama düşük geliyor dps yine de)

2- Hareketli olduğunuz durumlarda neler yapıyorsunuz? (Imm, hodir mesela :P )

3- Trashta falan rip atmakla uğraşılır mı yoksa savage roar'ı 1-2cp'de açıp sonra fero bite mı atmak lazım sonuna kadar?
Sosyal ağlarda paylaş

Dead ben çok feral oynamadım fakat şunu söyleyebilirim,feral druidin enerjisi pvpde bir anda kitleniveriyor(Roguetan sonra bana öyle geldi).Skilleri çok ayarlı kullanmak lazım.Skillerin isimlerini bile hatırlamıyorum valla daha ayrıntılı yazamadım sorry :P

http://www.maxdps.com/druid/feral.php ben buradaki cycle'ı yaptım pve de gayet başarılı. Mangle-4x shred-Rip gg :)
Sosyal ağlarda paylaş

1. Keep up Savage Roar
2. Keep up Mangle
3. Keep up Rake
4. Use shred for CP regeneration (remember, that points 2 and 3 are more important)
5. When at 5 CP and Rip is not up, use Rip
6. When below 30 Energy, use TF
7. Use Clearcast Proccs for Shred
8. When at 5 CP and Rip and SR are running with 8 seconds (might be longer, depending on your gear) or longer each, use FB
9. When Rip and SR will drop at nearly the same time (with less than 3 seconds difference), try to recognize it early. Then use SR with a small amount of CP to desynchronize both timers.
10. Use Berserk only at high energy, (but not higher than 85) not directly after TF and as often as possible. If you will get Hysteria or some boss mechanics will enhance your damage, save it for these situations

http://elitistjerks.com/f73/t63774-cat_dps_guide_dummies/

ben bunu yapmaya calisiyorum en azindan 5k falan cikio bosslarda eger oyle saga sola cok sallamazlarsa boss u =)

ama 1 mangle 4 shred bi rip coook basite indirgenmis ve lol gozuktu gozume feral dps icin

Hodir gibi bi fighttta Jump-dps yapicaksin her hitnin arkasina bi space sikisitiricaksin hic frost stacklemessin..

trash te direk swipe spamliyorum =)) eger boyle kocaman boss gibi ise 1m hp falan warsa rip gene fero bitetan iyidir

edit 2: hatta usenmiyim kendi uyguladigim opening cycle i yaziyim hatalarim warsa benimde gozume vurulsun =))

mangle - SR - rake - shred - TF - shred - 5CP rip - mangle - rake - SR - shred - shred - Fero bite.. tadinda gidio benim cycle hep tabi hep boyle degil rip suresi clearcast proclari falan da onemli =)
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Hit ve Expertise kaç?

PvE için baya eski naxx gearı vardı 15 exp 350 civarı hit'li ama pve'de feral oynamak gibi bir lüksüm olmadığından PvP itemlerini aldıkça vendorladım hepsini :P şimdi 170 hit 0 exp. var setimde.

PvP yapmayı düşünüyorum, resto druid oynamaktan sıkıldım; ağacından, öküzünden gına geliyor günde 5-6 saat görünce.

@Screwy, çok teşekkürler benim de takip etmeye çalıştığım cycle oydu ama işte bir türlü hepsini up tutamadım. Ya crit nispeten az ya da bambaşka bir yerde fail oluyorum. Bugün oturup dummy başında antreman yapayım bari :P

PvP tipleri de istiyorum, neyi nasıl kullanıyor feraller cidden merak ediyorum. Rogue gibidir eki eki dedim ama roguedan daha çorba geldi, herşeyi böğrüme böğrüme yiyorum pvp'de sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:

Dead ben çok feral oynamadım fakat şunu söyleyebilirim,feral druidin enerjisi pvpde bir anda kitleniveriyor(Roguetan sonra bana öyle geldi).Skilleri çok ayarlı kullanmak lazım.

Bu benim de fail olduğum nokta işte, tam çatır çatır giydirmeye başlıyorum sonra bi bakıyorum energy bitmiş, tiger's fury cd'de. Energy regaine alışmak lazım.

Sabah yatarken 2-3 tane video bırakmıştım insin diye, bilgisayar çökmüş. Şimdi streamden izliycem bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Feral by night gibi addonlar var rip mangle sr gibi up tutman gerken skillerin kalan sürelerini gösteriyor. hatta kullanman gereken skille ilgili tavsiye veriyor. Onu pek takip edemezsin ama alışana kadar fikir verir.
Onun dışında bu süreleri gösteren barını ekranın ortasına büyükçe ayarlarsan kaçırmazsın pve için.
Sosyal ağlarda paylaş

%51 crit 7k ap var, daha enchant gem falan takılı değil, kara kara düşünüyorum nerden bulcam 12 tane epic gemi diye hehe.

Ben de vuramıyorum movielerdeki gibi, gerçi çoğu berserk alıp rare cloth gearlı playerlara pve gearla vuruyor 8 9k

Ben berserker alıp eots achisini yapayım dedim işte, bleedinden mangle'ına savage roar'ına herşeyi tastamam shred 6k critledi, fero bite'ın 7k critlediğini bir kez gördüm, onda da tiger's fury vardı berserker buffı yerine, hunter'a vurdum hehe.

Hala focus olunca pat diye yatıyorum anlamsızca gerçi de bir günde baya geliştirdim işi, dk warr rogue falan dövüyorum 1v1 denk getirdim mi; casterlar healer ya da mage olmadıkları sürece nispeten kolaylar.

Bu arada cat form 23k bear form 29k hp'm var, 700 de resi; bu değerler normal mi relentless furios karışık gear için?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...