Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EU 3: Heir to the Throne

massosoit

Öne çıkan mesajlar

benim yuksek lisansimin son 5 gunu olmasi sebebiyle eve son 3 gunde 6 saat gittim totalde, ben oynayamiyorum ama bugun bi yemek yemeye ugradim eve oda arkadasim tum gece basinda oturmus, baktim oyuna, fantastik olmus abi.

en basitinden soyleyeyim, istedigi bisey olmayinca eski oyundaki taktigi deneyip yardirmis, reputation limiti gecmis, yasatmamislar adami, 4 tarafindan savaslar acilmis falan. baya bi onceki save e geri almis delikanli delikanli oturuyordu ehue.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyoy.
4 saattir oynuyorum kesintisiz, aldım Burgundy'i, paşalar gibi harple gelişiyorum. Önceden ilk yılda Fransa savaş açtığı an GG olurdu, şimdi rahat biraz daha:D

Oyun süper, casus beli sistemi mükemmel.
infamy önemli, 40.000 askerim olmasına rağmen, fransayı filan dümdüz edebilecek güce sahipken bile yemiyor öyle Sebebsiz saldırmak, casus beli'yi şişirmek.
Züper, oynayın oynatın:D hehe:D

Ha birde savaşlar süper artık, ordan oraya polianna gibi koşturan orduları kovalamaca yok. Savaşı kazanın yetiyor. Fransaya savaş açtığım an ordularını ilk 2 ayda yokettim komple, ordan sornası siege vs ile geçti.
Ancaaaak, maintanence düşükken bilgisayar size aynı taktiği yapınca küfrediyorsunuz çok pis:D
Sosyal ağlarda paylaş

Hala da adam deil, yani IN+MMP2 ile fıstık gibiydi de HTTT'de yine bozdular. Holy Roman Empire o kadar güçlüleşmiş ki oyun komik şu anda. Fransa, ki IN'de her ne kadar inanılmaz kuvvetli olsaydı da fazla nerf edilmiş, E tabi haliyle HRE, İngiltere ve Castille'de coşuyor babam coşuyor...

HTTT'nin görebildiğim tek iyi yanı CB sistemi ve sağlam agresif AI. Yine de oyunu düzeltmek için MMP2 midir artık 3 mü çıkar onu bekleyecem.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzel olmuş, nihayet eu'nun olması gerektiği haline varmış. cb sistemi mükemmel özellikle.

yalnız personal union'lardan filan cukkaaa çok çabuk oluyor gibi. bir de revolterlar şansıma süper çalıştı, kendi toprağımda çıkan isyancılar benim toprağımı kuşatmak yerine karamanoğulları'na yürüdü ve fethetti, bana geçti toprakları adamların ahah

aynısı çandaroğulları'na da oldu, kastamonu ve sinop bana geçti savaşmadan. timur'dan da erzurum'u gene savaşmadan aldım öyle. 2 yılda 4 prov cukkaaa (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

military westernize olmakta en başta boktan bir iş osmanlıyla oynarken. yeniçeri birliğini kaybetmek pek mantıklı değil oyunun başlarında fakat military westernize etmediğinde de devamlı westernize karşıt eventlar çıkıyor - stab - prestij gibi. kıllı bir durum ama land tech biraz ilerleyince ve arada 6 yıldızlı advisorların +2 stability verdiği event çıktığında aradan çıkartmak şart.

bir de eski sürümlerde mekkeyi alınca yıllık prestij + misyoner vermiyor muydu, aynı kudüsü alınca olduğu gibi yoksa yanlış mı hatırlıyorum. boşu boşuna badboy point aldım sırf bonus alıcaz diye, işin boktanı pek iyi gelirde vermiyor boşa masraf, vassallarımın birine satıcam artık mecburen.
Sosyal ağlarda paylaş

o değil de uzak, yakın herkes haçlı seferi düzenliyor arka arkaya. timur'un yarattığı buhran bitti o başladı. portekiz gelip arnavutluk'a çıkarma yapıyor, akıl fikir.

neyse en azından morali sıfırlanmış orduları yokedebiliyoruz, hoş gerçi en başta ankara savaşı'nı yaşadım tümden dağıldı ordularım heh
Sosyal ağlarda paylaş

Spy + rebel olayı çok iyi olmuş osmanlıyla bayağı yeri aldım.Sırbistanla bosnada bayağı vassal+ally şeklinde kaldılar.Vassallar daha sağlam oluyo genellikle.Ayrıca infamy biraz arttı baktım tak tak savaş açtılar 3-4 cephede kapıştım.Sora birini yendim diğerleride barış istedi.Yani bütün devletler dalınca moraliniz bozulmasın artık enflasyon fln demeyin götü kurtarmaya bakın.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

iskenderiye'de tax penalty yiyeceğime bakü'de yerim. iyi olmuş o değişiklik, osmanlı'nın orta asya'yı tolere edip dilini, dinini, kültürünü doğrudan entegre ettiği araplara fransız kalması komediydi.

e o zaman farslarla aynı kültüre koysunlar o en mantıklısı? osmanlı iskenderiye'yi doğrudan yönetmedi ki hiçbir zaman kültürü entegre olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Osmanlı'nın sistemi bu oyuna aykırı aslında, Osmanlı'nın farklı dinli bölgelerden fazladan, anadolu'dan ise az iskan sebebiyle düşük vergi alması gerekli aslında. Osmanlı esas parayı Türkmenler'den değil gayrimüslümlerden vuruyordu.

Ha bir de şöyle birşey var, Osmanlı Fars ve Araplar'la daha iyi anlaşıyorsa Türkler onlara daha yakın olduğu için değil Osmanlı'nın Türklüğünde bir sorun olduğu içindir, sade vatandaşı bıraksan Azeri'yle Özbek'le daha kolay anlaşır Arap'tan.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

iskenderiye'de tax penalty yiyeceğime bakü'de yerim. iyi olmuş o değişiklik, osmanlı'nın orta asya'yı tolere edip dilini, dinini, kültürünü doğrudan entegre ettiği araplara fransız kalması komediydi.

abi araplar osmanlıya kültürlerini entegre ediyor. hatta bi eleman çıkıp şey demişti. yavuz muharebeleri kazandı araplar da savaşı.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun konusunda araplar şöyle mi böyle mi diye tartışmanın pek anlamı yok doğrusu, sokaktaki 2009 model tc vatandaşından değil 1800 öncesi osmanlı devletinden bahsediyoruz sonuçta. bulgar'ı, yunan'ı tolere ederek başlayan, bakü'den doğuya gitmeyen, kuzey afrika ve arabistan'ı yüzyıllarca yöneten devletin özbeğe, kırgıza, tatara kucak açıp da araplara tümden antipatik olması komedi idi. tarihsel olarak da, gameplay olarak da.

tamam pronoit benim dediğimle aynı kapıya çıkıyor. oyundaki durumu konuşuyoruz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

of yani üç tane genişleme çıkardılar hala aynı embesillik devam ediyor, tebrik ediyorum.

memlukları dize getirme görevi verdi, açtım savaşı. tam kahireyi alırken portekiz batıdan daldı bunlara. o sırada benim padişah tırtladı. bütün sudan'ı ve etiyopya'yı da almış memluk, terra incognitalarda kovaladım, üstüne yerliler aynı anda 10 ayrı yerde isyan çıkardı onları da bastırdım. portekiz barış yaptı ve şerefsizler öyle bir toprak aldı ki benim ulaşamayacağım yerde kaldı son memluk vilayeti. vassal olmak için 199 puan istedi, 99 puandaydı ama war capacity filan herşey sıfır adamlarda. portekiz'e savaş açamadım çünkü veliaht daha 10 yaşında........ :X (ha babam veliaht yokluğundan 25 yaşında ölen padişahlar saçmalığı da ayrı bir güzellik, 60 yılın 30'u regency council ile geçti)

5 yıl boyunca vietnam savaşı gibi yerlilerle boğuştum, bütün memluk toprakları elimde portekiz topraklarının gerisinde kalan biri hariç. şehzade reşit oldu, kafadan daldım portekiz'e, hiç sallamadım zaten doğruca son memluk toprağına girdim. tabii portekiz'in yanında aragon ve kastilya da hemen daldı. bir ay geçmeden bu sefer de cürcistan yanında venedik'le beraber daldı. bunlar da tamam...

son toprağı aldım ve %100 skor ile teklifi götürdüm. HAYIR dedi, neymiş 170 puan istiyormuş. yavuz'un 2 yılda yaptığını 11 yılda yapamadım paradox sağolsun. topraklarını alayım desem 100 infamy filan vuracak.........

HALİFENİN DÜŞMANLARINA ÖLÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜMMMMMMMM!!!!! :X :X :X

Sosyal ağlarda paylaş

Bende çok beğendim ama savaşları biraz fazla abartmışlar sanki :(
hayır kale kusatan 10bin askerimi, kuşatılan yerden çıkan bin piyade nası yok eder hah bide şöle bişi geldi başıma direk kapattım oyunu tabii eeh bune diyim

Ama yeni cb sistemi daha agresif rakipler çok güzel olmuş ^^

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...