Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BG1Tutu

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Belki aranızda bilenler vardır, zaten yeni birşey de değil. BG1Tutu isimli ufak bir program ile Baldur's Gate'i (+Tales of the Sword Coast) BG2 engine ile oynabilirsiniz. Şimdi bunu yapabilmek için:

1- Bg1tutu_v4 isimli dosyayı çekiyoruz.
2- Daha sonra Tutufix_v4 isimli dosyayı çekiyoruz.
3- Gerekli dosyaları indirdikten sonra Bg1 (TotSC varsa onu da) full install yapmanız gerekiyor. Şimdi bildiğim kadarıyla BG1 de direk full install seçeneği yok. Bunun yerine customdan tüm dosyaları seçip yüklemeniz lazım. Bende nedense hd'yi 2GB olarak gördü bu şekilde yükleyemedim. Sizde de buna benzer bir problem çıkarsa BG cdlerindeki "Data" ve "Movies" içindeki dosyaları direk ....Baldur's GateData dizinine kopyalayın.
4- Aynı şekilde BG2'nin de full install olması gerekiyor. İsteyenler ToB'u da yükleyebilirler.
5- Oyunları yükledikten sonra en son offical patchleri yapın.
6- Daha sonraBG1FixPack11 (BG1/TotSC için) , BG2FixPack361 (Sadece BG2-SoA yüklüyse), BG2ThroneOfBhaalFixPack112 (ToB da yüklüyse), bu fixpackleri de offical patchlerden sonra kurun.
7-Bg1tutu_v4 isimli dosyayı BG2 dizininin içine extract edin. Bg1tutu isimli klasör oluşacak. Burdaki "configuration" isimli dosyayı notepad benzeri bir programla açın. Burdaki source (BG1) ve target (BG2) dizinlerini oyunları kurduğunuz dizinlere göre düzenleyin. (Dizinler defaultsa herhangi bir düzenleme yapmanıza gerek yok)
8- BG1tutu_v4.exe'yi çalıştırın. Convert işlemi uzun sürebilir, normaldir :)
9- Convert bittikten sonra tutufix_v4.exe'yi çalıştırın.
10- Herşey yolunda gittiyse BG2.exe'den oyuna girin, BG1'i BG2 engine ile oynamaya başlayın :)

NOT: Yapılması gerekenler uzun ve karışık gibi görünebilir. Ayrıca tüm işlemler bittikten sonra 2 oyunun da full installed bir şekilde pc'de kalması gerekmesi de bazılarınızı sıkabilir(4gb civarı bir alan). Oyunda sık sık crashler de yaşayabilirsiniz bu nedenle sık save almanızı öneririm.

Birkaç ekran görüntüsü...

Son olarak BG1tutu 'yu yapan kişi : Japheth ([email protected])
For news and updates visit http://www.pocketplane.net/tutu :)

Kolay gelsin...

[Bu mesaj Gryphonheart tarafından 07 Temmuz 2004 03:59 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Gryphonheart tarafından 07 Temmuz 2004 04:01 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Yaa o kadar vakti kim bulmuş ben yaratayım :) İki oyunda var. En son patchler var. Programıda indirdim. Ama o uğraşa değer mi emin olamıyorum. Bir ara yüklerim belki ama. Bu arada ben onu ilk indirdğimde demiştim ulan bu kadar ufak şey nasıl?? :) Haa aklımdayken. Bu sayede BG1 de çift el silah kullanabiliyormuyuz?[signature][hline]Ne hasta bekler sabahı,Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı,Seni beklediğim kadar.
Geçti, istemem gelmeni,Yokluğunda buldum seni; Bırak vehmimde gölgeni, Gelme, artık neye yarar?..
Sosyal ağlarda paylaş

Yani yoktu 1. oyunda çift el. E azından ben denk gelmedim. Çift el ilk BG 2 de geldi Icewind 1. oyundada yoktu.[signature][hline]Ne hasta bekler sabahı,Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı,Seni beklediğim kadar.
Geçti, istemem gelmeni,Yokluğunda buldum seni; Bırak vehmimde gölgeni, Gelme, artık neye yarar?..
Sosyal ağlarda paylaş

two handed weapon - iki (çift) elli kılıç
two weapon style - iki kılıç stili (çift kılıç kullanma - drizzt gibi)

birileri bg1'den normal görüntüler koysa bir de süper sevincem..
bg2'ye alıştım ama bg1'i unuttum..
sadece arabirimi mi değiştiriyor, yoksa binalar felan da değişiyor mu?[signature][hline]pc and comic geek
Sosyal ağlarda paylaş

1. oyun güzeldi aslında. 640 ekranda kalmasaydı çok daha güzel olacaktı ama. Eh ne yapalım modunda oynadık. Bir ara denemeli bu olayı.[signature][hline]Ne hasta bekler sabahı,Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı,Seni beklediğim kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...