Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

q5

Namessar

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar arkadaslar,

emektar bmw 1.18i yi satarak audi q5 e donmeyi dusunuyorum. ancak audi leri cok tanimiyorum. bu nedenle yardima ihtiyacim olacak.

1- bu aracin yakinda makyaj vs ivir zivir gorme ihtimali var mi? en az 3 sene kasa da hic degisiklik olmayacak bir seyler ariyorum.

2- surusu nasil? agirlik dengesi durumu ne? rahatsiz edici mi? performansli ve yola cok iyi tutunan bir kullanim vermesini beklemiyorum normal binek otolar gibi ama yuklenirsem ne kadar sacmalar?

3- tum q5 ler quattro mu?

4- donanim paket seviyelerini vs yi bilen var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

radikal bir degisim yapıyorsun =)

q5 guzeldir babam dusunuyor ordan bikac sey biliyorum.

1)en az 2 sene daha makyaj yemez q5 (q7nin makyajının geldigi sure cok daha uzun olması lazım)

2)2.0tdi dusunursun herhalde motor olarak, tatmin edici o da. 2.0tfsi stronic var o daha guzel ama turkiye sartlarında benzini de dusunmek lazım.

3)butun q5ler quattro.

istersen yeni a4 allroad quattro da dusunebilirsin stationlara bi gıcıgın yoksa. cunku q5den cok daha az satılcak olan bi araba guzel bi indirip yakalayıp onu da alabilrsin hos olur. biz de bu ikilemde kaldık secemiorz su anda =)

donanım ya da aracın bilinen herhangi problemleri hakkında bilgiyi ise bu linkte daha rahat bulabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

nuwanda said:

radikal bir degisim yapıyorsun =)

q5 guzeldir babam dusunuyor ordan bikac sey biliyorum.

1)en az 2 sene daha makyaj yemez q5 (q7nin makyajının geldigi sure cok daha uzun olması lazım)

2)2.0tdi dusunursun herhalde motor olarak, tatmin edici o da. 2.0tfsi stronic var o daha guzel ama turkiye sartlarında benzini de dusunmek lazım.

3)butun q5ler quattro.

istersen yeni a4 allroad quattro da dusunebilirsin stationlara bi gıcıgın yoksa. cunku q5den cok daha az satılcak olan bi araba guzel bi indirip yakalayıp onu da alabilrsin hos olur. biz de bu ikilemde kaldık secemiorz su anda =)

donanım ya da aracın bilinen herhangi problemleri hakkında bilgiyi ise bu linkte daha rahat bulabilirsin

Türkiye şartlarında kötü benzin aldıgın zaman sıkıntı yaratmaz ama kötü dizel alırsan 6000 euro gibi bir masraf çıkarabilir ve bunu da ne audi ne kasko karşılar.

A4 quattro nun fiyatları neredeyse q5 ile aynı. Insanların neden a4 quattro almadıkları da aşikar bundan dolayı.

Teyzem için geçenlerde bu aracı baktık sana fiyatları söyliyim:

2.0 tdi için dolu q5 74k fiyat çekiyorlar 7k ya düşüyorlar

Dizel ile benzinli arası 2k euro oynuyor

Dolu bir 2.0tfsi q5 i 70k euro ya alırsın.

Daha boş bir q5 için 2.0tdi 60k euro fiyat biçtiler.

Yani 60k ile 72k euro arasında bir para vermen lazım.

Bu ayki partideki araçlardan kalmış mıdır bilmiyorum. Büyük ihtimalle bi sonraki ayki partide alabilirsin. Eğer özel olarak seçersende 3 ayda geliyormuş q5 bilgine.

Fiyatları etiler Audi showroom dan aldık.

Ben senin yerinde olsan benzinli tercih ederdim. Tüketimler arasında aşırı bir fark yok
Sosyal ağlarda paylaş

q5 guzel bir araba ozellikle sinifindaki x3 ile kiyasla asiri guzel bile denebilir. ama bi yandan da durusunda bi terslik var arabanin bi q7 gibi agir oturakli durmuyor. tamam ayni sinifta degiller ama q5 arada kalmis gibi geldi bana.

o yuzden a4 allroad secenegini attim ortaya, motorlar da donanimlar da ayni nerdeyse. a4te o q5in suv durusu yok fakat yere daha saglam basiyor, yol tutusu ve performansi daha iyi (ikisini de kullandigim icin soyluyorum).

hani kullancak misin bilmiyorum ama arazide de giderim ben diyorsan iki arac da arazi sartlari icin ayni donanima sahip o yuzden a4le de fazla zorlanmazsin.

fiyat konusunda prozzak dogru soylemis tam onun soyledigi gibi fiyatlar q5 icin. q5 ile a4 arasinda pek bir fark yoktur sonucta ikisinin de liste fiyati ayni gorunuyor.

ama hangisini dusunursen dusun stronic al mutlaka. hatta artik almisken direksiyondan vites degistirme ozelligi de olsun, cok zevkli oluyor oyle =)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

En son su baskını olayını sahil yolunda yaşadığımdan beri nedense Q5 gibi araçlar daha bir mantıklı gelmeye başladı bana :P

2.0TDI olup da quattro seçeneği A4 için mevcut değil diye hatırlıyorum. Bu sebeple diesel alacaksan ve quattro olsun istiyorsan Q5 tek alternatif. 2.0T motor da quattro harici alınmamalı, ESP devamlı aktif gibi oluyor ;)

Ben allroad seçeneğini de düşünürdüm açıkcası. Bagaj ve gündelik kullanım(ölçüler ve tüketim) bu kararda bana biraz daha yardımcı olurdu.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Q5 iyidir ama o civarda SUV alacak olsam 0 XC70 / 0'a yakın XC90 falan düşünürdüm, ya da en kötü ikinci el X5 veya ML serisinden. Q5'i hep Q7 çakması gibi gördüğümden galiba =P, bir de ön ızgarası ilginç geliyor bana, Q7 ile aynı sanıyordum ama farklı galiba ya anlamadım, az önce google'dan arattım tıpatıp aynı ama tanıdığımız aldı, ön ızgarası fazla büyük gibi geldi gözüme.
Sosyal ağlarda paylaş

-all said:

Q5 iyidir ama o civarda SUV alacak olsam 0 XC70 / 0'a yakın XC90 falan düşünürdüm, ya da en kötü ikinci el X5 veya ML serisinden. Q5'i hep Q7 çakması gibi gördüğümden galiba =P, bir de ön ızgarası ilginç geliyor bana, Q7 ile aynı sanıyordum ama farklı galiba ya anlamadım, az önce google'dan arattım tıpatıp aynı ama tanıdığımız aldı, ön ızgarası fazla büyük gibi geldi gözüme.

xc70 q5 ten pahalı.

x5 büyük

Glk varken ml?

Ben olsam glk düşünebilirdim ama fiyatları hakkında bilgim yok

glk
Sosyal ağlarda paylaş

prozzak said:

-all said:

xc70 q5 ten pahalı.

x5 büyük

Glk varken ml?

glk

XC90

valla şu ilanı gördükten sonra daha ucuzdur herhalde dedim, açıkçası 0 fiyatlarına bakmamıştım eheh. GLK hakkında ise, 70000€'yu geçtiğinden söylemedim, en azından ML daha uygun.
Sosyal ağlarda paylaş

-all said:

prozzak said:

-all said:

xc70 q5 ten pahalı.

x5 büyük

Glk varken ml?

glk

XC90

valla şu ilanı gördükten sonra daha ucuzdur herhalde dedim, açıkçası 0 fiyatlarına bakmamıştım eheh. GLK hakkında ise, 70000€'yu geçtiğinden söylemedim, en azından ML daha uygun.

ml sıfır km 90 - 100k euro nasıl daha uygun?
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

GLK'nın tasarımında çok sert çizgiler var; hele ki ön tampon tasarımında. Bana itici geliyor o sebeple.

Kullanım pozisyonu biraz daha yukarıda olan ama şehir içinde kullanımda pek sorun yaşatmayacak bir araç olarak X3 veya Q5 düşünülebilir. allroad da buna güzel bir alternatif hem.

Honda'nın SUV mudur nedir o tarz araçlarını düşünmez misin? Sonuçta şehir içi ağırlıklı kullanımın olacak sanırım.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

namessar iyi kotu biraz farkli versiyonda olsa(range x5 q7) arasinda kalmistim hepsini test ettim.

birincisi eger arazi araci istiyorsan alman gereken arac land roverlar. cunku digerleri yukseltilmis binek arac. bende hem 5 serisi hem a6 vardi bakarken bu araclara binince ulan bu yuksek 5.30 demistim aynisi q7 dede

muhtemelen q5 yukseltilmis a4

bence bir land roverlarada bak
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
yorumlar icin tesekkur ederim. alimi simdilik erteledim. bu yaz yeni x3 u de bir gorup test surusunu yaptiktan sonra karar verecegim. bir sonraki arabam q5 ya da x3 ten birisi olacak.

daha pahali bir sey dusunmuyorum. bugune kadar hep 40 bin km de bir ya da 3 yilda bir (hangisi once olursa) araba degistirdim. bu ikisinden birisini alirsam (x3 ya da q5) bu degisim suresini 5 yila cikaracagim. daha pahali bir sey alirsam (x5, q7 ya da range rover gibi) en az 9-10 yil kullanmam lazim. bir arabaya o kadar uzun sure cakili kalmak istemiyorum. kafamda bir yillik maliyet fikri var, ona uygun karar veriyorum.

ayrica x3&q5 segmenti daha ufak araclar olmasi nedeniyle bana cazip geliyor. gene arada yaza kadar galerileri gezecegim, yorum ve sorularla gene donerim buraya.

freelander 2 yi ise ozellikle katmadim. bu sinifta arazide gidebilen tek sehir suv u kendisi. abim zamaninda bursa borusan dan aldi bir tane, ardindan doguya zorunlu hizmete gitti. illallah dedi arabadan. yurt disi forumlarda falan da bakiyorum, ayni kronik sorunlar cogu kiside yasanmis. sans eseri vuran kotu piyango degil yani. o nedenle hic yorum sormadim hakkinda :) hic dusunmuyorum cunku :) bir de cok kaba bir arac geliyor bana, hem ici hem disi. q5 in zerafeti yok freelander2 de.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Honda'nın SUV mudur nedir o tarz araçlarını düşünmez misin? Sonuçta şehir içi ağırlıklı kullanımın olacak sanırım.

Kastettigin CRV mi para?

evet kullanimim sehir ici. dur kalk trafikte canimi sikmayacak, asiri genis olmadigi icin park derdi yaratmayan, ancak normal binek otoya gore kendimi daha guvende hissedebilecegim ve trafikten yuksek bir arac ariyorum.

bmw ve audi ye yonelme sebebim ise konforlu ve prestiji cok fena da olmasin istegim.

145 beygirlik araba ile daracik yerlerde biktim kap kac oynamaktan istanbul trafiginde. eger bu sartlari saglayabilirse yakit miktari asiri onemli degil. zaten su andaki arabam da cok az yakmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

namessar

git adam gibi bir 4x4 al x5 x6 range bilmemne ikinci el al ama al. sacma sapan arabalara para harcama, kucugunden buyugune bende her tip araba var, oldum olasi cip tipi aletlere karsiydim ama range sport a bir kere alistin mi digerlerine bakasin gelmiyor. manevra falan filan cok rahat hic o kocaman cusseyle bir degil. beni dinle adam akilli birsey al
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Abi zaten şehir içi ağırlıklı kullanım sergileyecekken RR neden bu kadar zaruri olsun ki? Dönüş çapları hepsinin belli ayrıca boyutları da ortada. Üç aşağı beş yukarı hepsinin şehir içi performansı aynı. Sonuçta araç için ayrılan bütçeye ve zevke bakar iş; 5-10 lira para araç alımı sonrası cebimde kalsa fena mı olur.

RR o kadar harbi jip ise Paris Dakar Rallisi'nde neden ismi geçmiyor? Gayet güzel RR'e rakip ve hatta onun eline su dökebilecek modeller olduğuna inanıyorum ben. O rakip cazip gelmez, konforu ve prestiji sizi tatmin etmez, o ayrı.

Saygılar.

edit: typo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...