Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fury vs Arms Warrior Dps Sorunu

CapN

Öne çıkan mesajlar

Armory Linkim

Şimdi arkadaşlar charı 1 haftada bukadar toplayabildim.

Arms -> 2.5k dps yapıyorum daha ustune sadece ilk sn lerde cıkabılıyorum burst olayı

Fury -> 2k nın ustune cıkamıyorum 1800-2000 arası gıdıp gelıyorum.

Itemlarım cokta kotu degıl sanırım hit cap bıraz kotu enclerı daha tamamlamadık vs

Internetten rotationlarada baktım aynen uyguluyorum ama bır garıplık var

Talent ve glyplere bakıp rotation yorumlarınızı yazarsanız sevınırım

Birde [Precision]
Increases your chance to hit with melee weapons by 3%.

Bu talentı almadan oncede hitim 192 aldktan sonrada aynı bunun dırek hite eklemıyormu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Normal fury geara daha bağımlı, expertise istiyor bir kere yüksek miktarda. Benim mesela arms specle tek target 5.5k-6k arası falan oluyor bufflara göre. Fury ile 5k'yı zor görüyorum, çünkü expertise 15 daha 27 olması gerekiyor onun. Yoksa herşey dodge-parry oluyor. Hit rating olarak 170 yeter, bir de %65 capleyemeyeceksen armor penetration'ı, str git daha iyi. Crit de deep wounds'u sürekli up tutmak adına önemli %35 falan güzel unbuffed.

Bence gearını tam manasıyla bitirene kadar arms git, expertise ihtiyacı olmaması ve 170 hitle çok güzel işler başarabilmesi adına daha yüksek dps'e daha rahat ulaşırsın. Daha sonra fury düşünürsün expertise'ı caplediğinde falan.

Bu arada bazı insanlar arms dps'te slam kullanmıyorlar, slam kullan mutlaka, dps'i baya arttırıyor. Ben heroic strike da kullanıyorum glyphiyle beraber ama düşük crit ratingde pek avantajlı olmaz sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.nomorenoob.com/2009/07/warrior-hit-cap-arms-hit-cap-fury-hit.html

İngilizcen varsa bu linkten incele cok daha detaylı bir anlatım var.ancak özeti türkçe şu ;

(aşağıdaki değerler herhangi bir lvl 83 elite boss'a dps yaptıgınızı varsayarak verilmiştir)

FURY
- Hit cap – 688.59 with 3/3 precision (which is not what you want) you should get to 260-295 with 3/3 precision.
- Yellow cap – 163.95 with 3/3 precision, 262.32 without.
- Expertise cap – 215

-Beyaz damageler için hit cap fury warrior için 688,59 dur 3/3 precision talentini almış halinde :)Tabiki bu imkansız bir degerdir full hit itemlar giyip herseyde hit enchant vs yapsan bile ulasamazsın :) o yuzden 3of 3 precision talenti ile birlikte seni kurtaracak hit rating değeri 260-295 degeri arasındadır.bu değerle bosslara karşı beyaz damage miss iniz oldukça azalacaktır.

Yani anafikir şu 688 hit rating iniz olsa beyaz damagelerin hiçbirini misslemezsin cogu lvl 83 elite boss a karşı.Ama 260-295 hit rate ile misslerinizi hissedilir dercede azaltırsınız.

-Sarı damageler icin hit cap yani özel skiller icin bloodthirst,whirlwind,cleave,heroic strike,victory rush, execute vs için 3 of 3 precision talenti almış halinizle yakalamanız gereken değer 163,95'tir. Precision almaz iseniz 262,32 dir. Bu şekilde lvl 83 elite bosslarda sarı damage misslemesiniz.

-Son olarak yakalaman gereken ideal expertise degeri 215 dir.bu da character info ekranında 27 degerine karşılık gelir expertise karşısından yazan. Ama 26-25 De kurtarır.

önce hit cap i saglamalısın sonra da expertise cap i.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Chromaggus&n=Bason

Linkini verdigim benim warrior um oyuna döneli 2 ay falan oluyor cok imba bir gearım yok hatta imba bir gearim yok :D.gerci armory de main info garip gozukuyor aslı şöyle.

Hit cap i sagladım su an.Critim yüzde 35.55 rampage ile birlikte yuzde 40,55 oluyor.Self buffla 4989 atp var. Simdi birkac gear upgrade ile birlikte expertise cap yakalayacağım.Su an bile oynaması oldukça zevkli pıçırk pıçırk dps yapiosun :) Ama Dps chartlarda liderliğe oynamak için bu halim yetmiyor acıkcası.

talentlerim de şöyle ;

Bu sitede guzel talent önerileri oluyor her class için kullanabilirsin.

http://www.wowpopular.com/Fury/Talents/Warrior

Umarım biraz faydam dokunmustur.
Profesyonel degilim sadece bildiklerimi ve okuduklarımı paylaşmak istedim.

Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Rage sorunu yaşamayan warrior için 170 üzeri hit gereksiz gerçekten, total dmg'in %20'sini bile etkilemeyen melee dmg.i arttırmak için arptan, str'den, crit'ten çalmak total dmg.i baya düşürür.

şunu diyecektim bende bizim guildin fury warrioru çok fazla deneme yaptı bu konuda 150-170 hitle oynuyor şu an gayet iyi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...