Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

shadow pri yardım

hozceri

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Hortlatayım bakalım.

2 sene aradan sonra tekrar priest oynamaya başladım da, disc pvp/shadow pve yapacağım. Ufak tefek seti de topluyorum, arkadaşlar boostluyor falan;

Self buff 2.5k sp - %15 crit - 100 hit 270 haste gearım var.
(üstümdekiler disc pvp + toc10 + icc hc itemleri ve trinketim yokmuş gibi düşünün, 2 trinket pve bazında 26 crit veriyor sadece lol)

Şimdi ben bu statlarla voa 25m koralon fightta 4.5k dps yapıyorum, single target, tüm hclerde de shaman varsa 3.5k+ shaman yoksa 3k+ dps yapıyorum single target. Bu gearla iyidir herhalde dps?

Cycle'ımı falan da oturttum, paini de yeniliyorum, mflay 2 tick olayına da alıştım fail olmuyorum, dotları da unutmuyorum :P Yalnız şöyle birşey var heroism verildiğinde black magic proclarsa vt yenilemekten anam ağlıyor, troll olduğum için bir kaç kere berserki de açmıştım ne kadar hızlanacak diye; ne kadar hızlandığını anlayamadım, cast edip dt mf yapana kadar vt bitmiş haha

Son olarak diğer splere bakıyorum fightlarda devo plague dotları mind blast dmglerinden daha az total dmg'de bende tam tersi oluyor.

Bende;
Mf > vt > dp > mb ... diye giderken diğer sp'lerde Mf > vt > mb > dp ... oluyor sıralama. Hangisi doğru? Bir de total dmgde MF %30 Vt %21 civarında oluyor genelde, bu değerler normal mi? Kesinlikle mb kaçırmıyorum onu da belirteyim, mb parladığı an cast etmeye başlamış oluyorum (max. 8.9k vurdum son fightta mb ile)
Sosyal ağlarda paylaş

Devouring plague, mind blast'ı bildiğin ezmesi lazım. Hemde öyle böyle değil 2 ye falan katlaması gerek nerdeyse. Eğer hiç mind blast kaçırmıyorsan ya ciddi DP kaçırıyorsundur yada DP'yi instant hasarı ile dotunu birbirinden ayrı düşünüyorsundur. Aklıma başka birşey gelmiyor.

Priest..................10330

devouring_plague........1810............17.5%
mind_blast..............1027............9.9%
mind_flay...............4041............39.1%
reign_of_the_unliving...480.............4.6%
shadow_word_pain........896.............8.7%
vampiric_touch..........1876............18.2%
pet - shadow_fiend......282
mele....................200.............1.9%

Talent build
Sosyal ağlarda paylaş

Self buff 2.5k sp - %15 crit - 100 hit 270 haste gearım var.

100hitle nasil 4.5k cikariyorsun bence tebrik etmek lazim (:

onun disinda dusuk olmasinin nedeni haste azdir diger shadow priestlere oranla o yuzden yani senin vt ortalama 30 kere tickliyorsa daha yuksek haste degerlerinde 50-60 a cikar yani mfnin yuksek cikmasi normal.birde MF clip kullanma derim su haste changeden dolayi feci dps kaybi oluyor onun yerine rotasyona swd koy daha iyi VT refreshtede bitmesini bekle 1second kala yenilersen son ticki vurmuyor ve 4saniye next tick beklemek zorunda kaliyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

@deadwall

Şimdi ben dp/mb kısmını anlamadım ilk mesajında dp>mb 2. mesajında mb>dp çıkıyor demişsin dpsde.

Normali dp>mb her fightta böyle yani değişmez birilerinin az ise slackliyordur bitmeden reapply falan kasıodur vs.

@Fin
Dediğin şekilde vt nin hiç bir olayını görmedim daha halen 1.x sn kala cast ediyorum vt tickliyor ticklediği gibide yeni vt aktif oluyor.

Ayrıca swd twin fight dark essence de verdiği stack dışında birde koşarken/kaçarken falan haricinde kullandığımı hatırlamıyorum cost/cd oranına göre scale ve dmgı inanılmaz dandik.
Sosyal ağlarda paylaş

VT demisim DP yerine o vt'ler dp olacak =)

mf clip cok gereksiz oldu haste changeden sonra baya bi oturmaya basladi swd rotasyona ciddi dps artisi var hatta costu pek sorun degil zaten hos dmg cikiyor + RoU trigger flm o yuzden 2 parca daha aldiktan sonra zaten mf clip kalkiyor tamamen o zaman cikaririm rotasyondan swd opener + moveda kullaniyordum bende ama 800+haste varsa mf clip yerine swd daha efektif dummyde denedim cunku cliple 6.6k cikti swd 6.9 gibi bisiydi 250dps daha fazlaydi
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru 4x t10 alınca mf clip tarih olacak ama yanında mb kasmanında pek amacı olmayak replenish dışında.

Rotasyona mf yi her cd de koymayan swd hiç koymaz kısaca swd toptan tarih olacak.Ama bir yandan +6 sn vt gidicek bildiğin vt/mf spam olacak dps :P

Güzel oldu sp dps ben gayet memnunum ne über ne ezik tam hybrid.
Birde icc fightlar sp için gayet ideal seviyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış yazmışım, doğrusu şey;

MB>DP (dot) ama DP (instant) + DP (dot) > MB oluyor diğer splerin dmg sheetlerinde falan recountta.

Ben de;

DP (dot) > MB oluyor, haliyle DP (dot + DP (instant) >> MB oluyor.

Acama spell power'ım az olduğundan mı yoksa hitim az diye mi böyle diye soruyorum yoksa böyle çıkması normal mi?. Çünkü DP misslediği zaman instant kısmı vurabiliyor ya da dotu aktif olabiliyor ama MB misslediği zaman 1.3sn daha cast etmek durumunda kalıyorum her halükarda.

Bir de ideal hit/haste/crit/sp nedir? Crit mi spirit mi tercih edeyim itemlerde?
Sosyal ağlarda paylaş

rotasyon aynı abi vt/dp/mb/mf prio (swp refresh olduğu için maxx buff+debuffda bi kere atıp refresh çalışıosun)

Neredeyse her fight multi dot olduu için arada refresh için dönüp moblara mf atıosun.

Sadece hasted olduğu için dotlar daha fazla dot cast ediyorsun haliyle daha dikkatli olman lazım
Sosyal ağlarda paylaş

rotasyon eskisi gibi sabit degil ya baya bi kombinasyon cikiyor ama baslangic olarak
potion of wild magic + shadowfiend + swd + vt + db 'mb + mf(2/3clip)+swp devam ediyorum
wild magic combat baslamadan kullanin iste cooldown timer geriye sayınca heroismde potion of speede geciyorum sfde hazir oluyor.
eye of broodmother varsa su ustteki hem 5stack sp hemde shadow vul stackliyor,muradin spyglass varsa beklme max sp icin baslangicta at swp max stack gelince refresh edersin
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese merhaba,

Ayrı bir başlık açmayayım buradan sorayım, buarada yazılanları okudukça eski priest'imi yeniden oynayayım dedim. Şimdi sorum şu oalcak;

Priest'im level 80 ve iyi bir set'e sahip değil, bunun için bol bol heroic yapıp triumph toplamam lazım biliyorum, ama bu priest'i (undead) holy oynamak içimden gelmiyor, disc pri talentleri ile 5 man heroic lerde ne yaparım, ve hangi 5man'ler de sorun yaşarım AOE healing gerektiren vb gibi.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler

Priest'im de bu
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bir fightta zorlanmassın disc ile ağır aoe fightlarda zaten herkese shield atıyorsun barrowed time haste ilede poh atıyorsun pom sekiyor falan rahat yani.

Karaktere baktımda pvp set var zorlanırsın yeni dungeonlarda o mana ve crit rating ile.

PS : Bu arada black magic dot class için sux dandik bildiğin procda dotları yenilemek falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Hızlı cevap için teşekkürler.

işten bu mesajı attım, bu nedenle değiştirmedim seti ama mooncloth lu vs bir healer setim var ama item level 175-200 arasındadır yaklaşık.

Akşam gidip bir healer set giyerim, yarın vs güncel hali olur. ama truimph toplamak için kasacağımdan zorlanmayacaksam ben disc talentleri ile dungeon finder nimetlerinden faydalanayım.

Tekrar teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...