Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaspersky CEO'su internet anonimligini kaldirmak istiyor

Hergonan

Öne çıkan mesajlar

http://yro.slashdot.org/story/09/10/17/1115205/Kaspersky-CEO-Wants-End-To-Online-Anonymity

"Kaspersky Labs'tan Eugene Kaspersky, internet anonimligine son vermek istiyor. Ayrica, interneti kullanmak isteyen herkesin bir "e-pasaport" tasimasini oneriyor. Ona gore, "internet halkin kullanmasi icin degil, amerikan bilimadamlari ve amerika ordusu icin yaratildi. Halka acilmasi yanlis bir davranisti". Internet anonimligini "internetin en buyuk guvenlik riski" olarak tanimlayan Kaspersky, internet pasaportu yontemini kullanmayan butun ulkelerin internetten koparilmasini onerdi. EFF dogal olarak buna karsi. Diger gruplarin (carsi?) da buna karsi olmasi bekleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

duyduğum en saçma proje..

http://www.geschichteinchronologie.ch/judentum-aktenlage/hol/EncJud_judenstern-d/004-Litauen-Vilna-armband-blau-weiss-m-gelbem-judenstern-o-inschrift.jpg

yakında gelir bak bu da..

bu arada o kadar mal bir açıklama ki kaspersky'den başka av'lere para kazandırdığım için sevindim bile..
Sosyal ağlarda paylaş

BloodyBeast said:

online suç oranını azaltmaya yönelik mi bu olay yoksa?

yok aslında warez kaspersky antivirus kullanımını engellemek için. işin ucu çok dokunmuş bunlara, dünyadaki bütün internet kullanıcılarını fişlemek istiyorlar. madem kimin kim olduğunun belli olması çok güzel bir fikir, doğan her çocuğun da parmak izi alınsın kayıtlara geçilsin
Sosyal ağlarda paylaş

internette bilgiye ulaşma konusunda kaliteyi arttıracak projeleri de varsa, ben destekliyorum.

taşısınlar kitapları, kütüphaneleri internete. ufak paralara da olsa her türlü bilgiye ulaşır kılsınlar bizi. bilimadamlarına olduğu kadar bize de bilgi sağlasınlar bir şekilde, adam doğru diyor.

aksi taktirde, biz başa çıkamıyoruz bu labunyalarla desin delikanlı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

1- Kopyacılık ortadan kalkar
2- Telif haklarına tam itaat gösterilir
3- Yalan bilginin sahibi belli olur
4- Sahtecilik kısıtlanır
5- Suç unsuru taşıyan hiçbir site olmaz
6- Kişisel saldırı olmaz
7- Irkçılık, terorist propaganda vs. yapan siteler olmaz
8- Dolandırıcılık biter
vs
vs
Sosyal ağlarda paylaş