Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

atsızlar

Farinal

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...
said:
5. MHP Türk kimliğini değil "Anayasal vatandaşlığı" savunuyor
Türk kimliğinin ırkçılık olarak nitelendirildiği bir dönemde MHP'de bu Türk düşmanı koroya katıldı.
Türk kimliğini savunmak yerine "Anayasal vatandaşlık" öneren MHP Türklüğü değil "Türkiyeliliği" savunuyo

ben anlıyamıyorum bir insan nasıl bunları düşünür , savunur hale geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ben Selçuk üniversitesinde bizzat yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.
Okulu yeni kazandığım günlerdi ve ben etrafımı yeni yeni tanıyordum.
Aslında Selçuk üniversitesinde ne gibi bir zihniyetin barındığını biliyordum ama böyle bir olayın içinde yer alabileceğimi kestirememiştim tabii ki.
Bir gün arkadaşlarla kantinde otururken yanıma kendisini ülkücü diye tabir eden bir yaşam formu geldi ve masaya yumruğunu vurarak, "bacım benle çıkacaksın!" gibi bir cümle kurdu.
Tabii ben neye uğradığımı şaşırdım.
Çünkü bu insanlar dinci (?), kızlara bacım diyen (?), içki içmeyen (?), dininine bağlı (?) insanlar olarak bilinmeye ve öyle bir imaj çizmeye yatkın insanlardı.
Bacım kelimesi ile -ki bacım, kız kardeşim demektir-, akabinde gelen "benimle çıkacaksın" kelimeleri birbirleriyle tezat oluşturuyor.
Tabii ki kabul etmedim, hatta epey küçümsedim ve dalga geçtim.
Ama ne yazık ki bu zihniyet çok yapışkan olduğu için uzun bir süre peşimde dolandı.
Benim sınıfımdaki erkek arkadaşlarımı bile kenara çekip, o kızın yanına yaklaşmayacaksınız diyecek kadar saçmaladılar.
Akabinde giydiklerime karıştılar, tehditkar bir üslup dahi takındılar.
Şimdi kandaşlarım, kendine ülkücü diyen, tekbir (?) getiren, içki içtiği ve kız arkadaşıyla yan yana oturduğu için üniversite öğrencilerini acımasızca döven yaşam formları, nasıl olur da böyle bir ahlaksızlık ve emrivaki yapabilirler?
Kendisiyle bu kadar çelişen bir başka zihniyet daha var mıdır?
Bizler okulunu bitirip vatanına hizmet etmekten başka amacı olmayan TÜRK kızlarıyız. Ancak bu tarz tehditlere ve ahlaksızlıklara maruz kaldığımız için tedirginlik duyuyoruz.
Herkes bu zihniyetin merkezinin nasıl bir sapkınlıkla iç içe olduğunu öğrenmeli ve asıl yüzlerini görmelidir.

said:
Sosyo-kültürel açıdan toplumun en alt seviyesinde yer alan ülkücülerin bu tip davranışlarda bulunmaları normaldir. Beyni hurafelerle doldurulmuş, çağdışı ilkel toplulukların mensupları kadınlarla diyalog kurmada başarısız oldukları için kadına karşı açlık duyuyorlar ve bu açlığın etkisiyle dengesiz davranışlar sergiliyorlar. Bazen bu durum cinsel sapıklığa kadar uzanabiliyor. "Bacım (bacı = kızkardeş) benle çıkacaksın" şeklinde mantıkdışı bir cümle kuran ülkücünün muhtemelen ensest ilişki fantazileri vardır.

ahah keşke sayıları biraz daha olsa da ülkücülerle kapışsalar bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...